Polecane posty

czesio1612    102

To chyba mlekpol dobrze płaci za parametry bo u znajomego przy 3,4 bi i 4,5 tł no i litrów z tysiąc więcej mówił, że ponad 1,6zł będzie miał. Albo się przeliczył, albo nie wiem bo mówił, że bez premi będzie miał tak jak ja coś około 1,45...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Widzę że dla niektórych brak informacji bardziej dupkę ściska.
A wię mlekpol 95tys litrów 3.3 białko 3.8 tłuszcz 1.69 brutto vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakie ściskanie d*py? Mnie mało interesuje ile kto ma mleka, więc i cena nie drażni.
Znajomy mówił, że z Mlekovity uciekają do OSM Giżycko, bo płaci po 1,6. Do skupu mam 25 km, ale nie planuję się przenosić. Specjalnie do jednego nie przyjadą a co więksi oddają do Mlekpolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12
rolstudnet powiedz jeszcze jakie sa te przedziały   ja znam 9-15 15-30  a potem??   0.02za kazdy    a ile srednio od krowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Thomas2135 ja do Ciebie nic nie mam. Ale inni zacytowali mnie zupelnie bez potrzeby i z odcinkami. Po co to?
Tak jak ktoś napisał jak ktoś chcę mógł policzyć ile zdałem mleka.

Lepiej powiedzcie jak nastawienia po zebraniach w mlekpolu. Czeka nas chyba to samo co dostawców Piątnicy czyli zakaz gmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    294

Nie chyba tylko na pewno, gorzej że nie mają zamiaru nam dopłacać strat związanych z wyższą ceną paszy no gmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

No właśnie różnie mówią u nas mówili że to dopiero rozważania. Dla mnie jak utrzymaja cenę 1.5 to może być bez gmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Ktos ma jakies informacjee co po radzie w lowiczu ustalono? zapowiadaja sie jakies podwyzki.? 

rada podobno dopiero ma byc teraz w piatek i cos ma skapnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Gorzej jak wszyscy zejdą na 1.10-1.20 a nieliczni będą mieli dodatkowe utrudnienie przez no GMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1564

"rolstudent" nic nie ściska nic nie drażni tylko smieszy takie ,(cimci rimci dała bymci ,ale ci nie dam!!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

Widzę że dla niektórych brak informacji bardziej dupkę ściska.

A wię mlekpol 95tys litrów 3.3 białko 3.8 tłuszcz 1.69 brutto vat

 

Wydaje mi się, że nie o to chodziło tylko jeśli już chcesz napisać cenę mleka to każdy oczekuje pełnej informacji, a dodatkowo to ty sam z góry założyłeś, że informacja o ilości może komuś się nie spodobać pisząc "o ilości nie piszę, żeby was nie drażnić". A ja jeszcze nie widziałem, żeby drażniło kogoś na forum informacja ile kto mleka sprzedaje, sprzedajesz 1 tys. - spoko, 10 tys. - fajnie, 100 tys. - też dobrze. I co ma mnie tu drażnić? Każdy orze jak może, chodzi tylko o to, żeby podawać pełną informację, albo nie podawać jej wcale, a nie robić jakieś podchody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

No właśnie tego się obawiam. Choć tak
Witaminy bufor tłuszcz chroniony to zostanie w tej samej cenie.
Zboża i kukurydza raczej też
Tylko białko będzie droższe. Biofeed oferuje ekspandowany rzepak po 1550 brutto
1.2 kg ma zastąpić 1 kg soi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakie ściskanie d*py? Mnie mało interesuje ile kto ma mleka, więc i cena nie drażni.

Znajomy mówił, że z Mlekovity uciekają do OSM Giżycko, bo płaci po 1,6. Do skupu mam 25 km, ale nie planuję się przenosić. Specjalnie do jednego nie przyjadą a co więksi oddają do Mlekpolu.

z okolic Przasnysza paru dostawców się przeniosło właśnie z mlekowity do giżycka. Wcześniej zadałem pytanie w tym temacie czy giżycko tak dobrze płaci i co najważniejsze czy mają stabilną cenę ale nie doczekałem się odpowiedzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

W naszym oddziale na pewno to wpierniczą, jest duży dostęp do pasz non gmo z racji tego, ze Piątnica obok i wszyscy sprzedawcy maja. W dodatku ZZR mlekpolu.
jak będzie w lato 1.45 do ręki przy 15tys to ok, a jak 1.15 to trzeba się poważnie zastanowić czy wchodzić w modernizację


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W dołku Giżycko płaciło coś ok 90 gr do złotówki, ale pewności nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk11    8

do rolstudenta:jak nie masz robotów w oborze to ci współczuję,harowa na okrągło.
czemu rozpisujecie się o GMO jak to jest temat o cenach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

najlepiej jakby ktoś się wypowiedział kto oddaje do Giżycka już dłuższy czas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Ciezko uwierzyc ze ktos ucieka z jednej z najwiekszych i nasjtabilniejszych mleczarni w kraju do innej tylko dlatego ze przez 1 miesiac tam byla wyzsza cena...

Albo nie mial wyjscia albo niewiem jak to wytlumaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Ciezko uwierzyc ze ktos ucieka z jednej z najwiekszych i nasjtabilniejszych mleczarni w kraju do innej tylko dlatego ze przez 1 miesiac tam byla wyzsza cena...

Albo nie mial wyjscia albo niewiem jak to wytlumaczyc

Słuchaj nie każdy musi chcieć oddawać do dużych spółdzielni w Polsce, u mnie mlekpol odbiera mleko za płotem, kiedyś brała u mnie mlekowita, ale teraz nawet jakby płacili mi więcej z gwarancją ceny to bym się nie przeniósł bo nie chcę i o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czesio1612 

widzę że hobbysta jesteś. Jeszcze takiego czegoś nie słyszałem jakby komuś mieli oferować lepszą cenę i stabilność to nie zmieniłby mleczarni. Znam takie przypadki ale żeby przejść to te osoby musiałyby zapłacić karę za przekroczenie kwoty od razu i to ich zatrzymało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devar    10

A tak popatrzyłem dziś na Foodcomie i cena mleka przerzutowego od połowy listopada spadła z 415 euro za tonę do 330. Tak więc chyba ( nie chcąc nikogo martwić) trzeba się przygotować z powtórki z rozrywki i liczyć raczej na obniżki niż na podwyżki. Poza tym europejskie magazyny są pełne mleka w proszku, który jak trafi na rynek jeszcze bardziej poprawi sytuację. Myslę, że jak obecne ceny potrwają do kwietnia to będzie bardzo dobrze. Ale prawdopodobnie zjazd zacznie się jeszcze wcześniej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    930

Wiadomo żę obniżki przyjdą tylko że jak ktoś ma cenę 1,5-1,8 to mają z czego a Łowicz dwie obniżki i poniżej zeta wyjdzie....Komodo obyś miał racje może żygną z 5gr żeby rolniki siedziały cicho na zebraniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja chyba znam odpowiedź. Bo w tych małych ro wystarczy ze mleko jest białe i już jest extra. Sam znam kilku co przeszło do Mlekovity a jeszcze szybciej uciekali bo cały czas pozaklasowe tak było. Ale fakt są tacy co gdy cena jeden miesiąc większa gdzieś tam to już myślą o przejściu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez andrzej1988
      to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj