Polecane posty

marju12    44

panowie

sruta sojowa gmo powinna byc jak najszybciej zakazana.!!!!!  lub 

ewentualnie na opakowaniu mleka powinno byc jak na papierosach ze to mleko z krow karmionych paszami zawierajacymi gmo moim zdaniem dziadostwo .

Dlaczego...?

po 1 ) ja mam mleko z krow wypasanych ty masz karmionych gmo wiec niech bedzie wiadomo i osoba kupujaca w sklepie weznie z polki jakie chce..Teraz mleko z bydla gmo jest drozsze od tego co jest z krow wypasanych a to nie normalne bo wiadomo ze z pasz gmo mleka jest wiecej. .a to nie jest normalne.

Przynajmniej w skupie.

po 2 ) jezeli bedzie zakaz gmo to ludzi przylapanych na stosowaniu gmo w zywieniu bydla powinno sie traktowac jako elementy na wsi niepozadane i karnie przesiedlac do miasta.To mojen zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

panowie

sruta sojowa gmo powinna byc jak najszybciej zakazana.!!!!!  lub 

ewentualnie na opakowaniu mleka powinno byc jak na papierosach ze to mleko z krow karmionych paszami zawierajacymi gmo moim zdaniem dziadostwo .

Dlaczego...?

po 1 ) ja mam mleko z krow wypasanych ty masz karmionych gmo wiec niech bedzie wiadomo i osoba kupujaca w sklepie weznie z polki jakie chce..Teraz mleko z bydla gmo jest drozsze od tego co jest z krow wypasanych a to nie normalne bo wiadomo ze z pasz gmo mleka jest wiecej. .a to nie jest normalne.

Przynajmniej w skupie.

po 2 ) jezeli bedzie zakaz gmo to ludzi przylapanych na stosowaniu gmo w zywieniu bydla powinno sie traktowac jako elementy na wsi niepozadane i karnie przesiedlac do miasta.To mojen zdanie.

tylko kogo obchodzi twoje zdanie?Ja chcialbym zeby kazda zywnosc ktora jest na półkach w sklepie byla chociaz w 20% tak zdrowa jak to nieprzetworzone mleko w moim zbiorniku od krow zywionych GMO.Co  z tego ze kupia mleko bez Gmo jak dowala inne rzeczy przy produkcji wyrobów ale w miastach lansowac sie czyms trzeba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy114    0

HEHE  ktos tam wczesniej coś pisał o 70 może nie doczytałem ale za 7 gr. hehehe  to niech sie w kosmos wystrzelą 

Ale najciekawsze to będą najbliższe faktury za miesiąc styczeń   dzwoniłem wczoraj do mlekovity  Działdowo i cisza nic nie wiedza ile zapłacą  -  ciekawe co? Pewnie chcą zrobic dostawcom niespodziankę  tylko nie wiem czy się cieszyć czy płakać może ktoś cos słyszał  niech się pochwali )

 

Z tego co wiem będzie niespodzianka ale niestety nie na korzyść producentów mleka :( I nie będzie to tylko w mlekowicie najwyżej że uratują na zbiegi okoliczności jak śnieżyce we Włoszech czy Chorwacji,  bo patrzą co się dzieje na giełdzie o spadku wolumenu sprzedaży , o cenach jakie proponowali kupcy za OMP na ostatni przetargu , i oczywiście mamy styczeń czyli pierwsza połowa miesiąca ze sporymi spadkami sprzedaży po okresie świątecznym , niestety jako całość nie idzie to wszystko w dobrą stronę w celu chociażby utrzymanie granicy 1,45- 1,5 zł za L dla producentów . 

Edytowano przez Nowy114

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myśl z perspektywą, nie zadłużaj kraju pobierając 500+ nie truj ludzi pasając krowy śmieciami GMO.

Znajomy przy dość sporej obsadzie dojnych z własnej woli nie kupuje śruty sojowej tylko rodzime łubiny i groch. Więc chyba można.

Bardzo proszę. Właśnie tu to napisałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

marju zal ściska Twoje argumenty ale ok odpowiem. 1: na soju non GMO a soji GMO udoisz tyle samo mleka bo niby jak to mozliwe ze z GMO bedzie wiecej mleka? 2. ludzi oderwanych od rzeczywistości takich jak Ty powinno do miasta przesiedlać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy to prawda że Giżycko tak dobrze płaci? oddaje ktoś do tej mleczarni? cena cały czas się utrzymuje na równym poziomie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

A cała reszta konserwantów i przeciwutleniaczy i glutaminianów to już jest zdrowa hehe , na dobra sprawa to najlepiej nie jeść nic .Nawet w deszczu z nieba jest chemia a ,, kwaśne deszcze ,, zeszliśmy na temat pier.. o Szopenie . Nie słychać nigdzie o podwyżkach Koledzy i Koleżanki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

Słyszałem, że w Łowiczu na najbliższy czas żadnych podwyżek nie przewidują. A jak będzie to zobaczymy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a po co podwyżka? co byś z pieniazkami robił?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

a po co podwyżka? co byś z pieniazkami robił?:D

Co do radomska to przydałaby się bo np 1.27 zł dopiero jest a jak czytam inne ceny to dużo wyższe. Splacilbym kredyt szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

a po co podwyżka? co byś z pieniazkami robił? :D

 

No tak, jak by 10gr dołożył to by się ludziom w d*pach poprzewracało od dobrobytu  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Rynek już się ustabilizował, ceny nie rosną więc i na wzrost ceny mleka w skupie bardzo nie ma co liczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

Zależy kto co traktuje podwyżką. W mlekpolu na koniec była premia i trudno oczekiwać żeby ją zostawili. Teraz jak coś dorzucą to do październikowej ceny na pewno mniej niż w grudniu, ale teoretycznie podwyżka


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

Nowy114 jeszcze jakiś czas temu pisałeś że ceny zaczną spadać w kwietniu... pachnie trochę propagandą ten Twój ostatni wpis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy114    0

Nowy114 jeszcze jakiś czas temu pisałeś że ceny zaczną spadać w kwietniu... pachnie trochę propagandą ten Twój ostatni wpis...

 

Chyba masz bardzo słabą pamięć skoro tak mówisz . Nigdzie nie pisałem o cenach spadających w kwietniu lecz o lutym-marcu :)

 

 

BarteqD

 

Napisany 14 listopad 2016 - 14:01

 

Sparx czy Foodcom są wyznacznikiem cen w Mlekovicie, Polmleku, Mlekpolu czy Spomleku. Tydzień temu cena mleka przerzutowego spadła do 1,25zł za litr ale w dzisiejszym notowaniu wróciły do poziomu 1,60zł za litr. Rynek więc jest bardzo niestabilny ale jak napisał Nowy114, luty-marzec przewiduje problemy na rynku mleka. Mogą to być problemy związane z uwolnieniem zapasów mleka w proszku, które zakupione zostało w ramach skupu interwencyjnego... pożyjemy zobaczymy oby nowincjusz Nowy114 się mylił...

 

 

 

Więc nie wiem kto tu sieje propagandę ? Jak napisałem w poście możliwa jest niespodzianka (zniżka ) w niektórych zakładach za mleko oddane w lutym proszę czytać ze zrozumieniem Panie Bartku . Lecz może wracając do wątku tematu jak tam kształtują się ceny w Pańskich okolicach ? 

Edytowano przez Nowy114

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

OSM Ostrów Wlkp. przedział 10-17tyś l 1.28zł brutto, w kolejnych miesiącach są zapowiedziane podwyżki. Narzekać nie można, cena jest w porządku, a że inni mają 1,50-1,60 zł? Cieszyć się razem z nimi "daj im Boże, ale mnie nie opuść" :D  Kilka miesięcy temu był zachwyt przy 1,15-1,20zł, teraz jest 1,40zł i się jeszcze pytają "kiedy w końcu ta podwyżka?!" :lol:


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj