Polecane posty

Dominiik    82

Marcin87 bo ja od jutro przechodze do Spomleku i jak byl przedstawiciel to nic nie mowil ze jalowki nie moga jesc gmo,wrecz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2
15 godzin temu, juniormarcin napisał:

Dzisiaj dostałem sms-a z Łowicza że od nowego roku mleko z mojego gospodarstwa (mieszkam na granicy powiatów Kaliski -Koniński) będzie zabierane przez cysternę z Kalisza a nie jak zawsze z Konina, wie ktoś z czego ta zmiana może wynikać?.

 

Tez dostalem sms, od 2013 osm kalisz nalezy pod zarzad osm lowicz, jestem z powiatu kaliskiego, predzej mleko odbieral kalisz, od 2013 placi nam lowicz ale mleko szlo do konina bo tez nalezy pod konin, z tego co slyszlem od kieowcy od 2018 osm konin po walnym zebraniu zdecydowalo odejsc od lowicza, lowicz slabo placi, licza na to ze sami beda lepsza mieli cene na mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
3 godziny temu, zetor521189 napisał:

 

Tez dostalem sms, od 2013 osm kalisz nalezy pod zarzad osm lowicz, jestem z powiatu kaliskiego, predzej mleko odbieral kalisz, od 2013 placi nam lowicz ale mleko szlo do konina bo tez nalezy pod konin, z tego co slyszlem od kieowcy od 2018 osm konin po walnym zebraniu zdecydowalo odejsc od lowicza, lowicz slabo placi, licza na to ze sami beda lepsza mieli cene na mleko

Ja słyszałem znowu, że oddział w Kaliszu ma być zamknięty? Sprawdzone info czy plotka? Lazur szuka mleka, OSM Ostrów Wlkp szuka mleka i w tym drugim przypadku jest ciekawa sprawa: jadą do hodowcy i oferują 1,60zł a stałym dostawcom płacą 1,40złO.o Myślą, że się nikt nie dowie? Chyba chcą, żeby reszta znaczących dostawców odeszła...


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@up To że oferują to nie znaczy że tyle dostaną :) Kilka postów wcześniej też niektórzy pisali że mlekowita oferuje im dobrą cenę za przejście do nich a stali dostawcy zweryfikowali ile w tym prawdy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Część dostawców już przeszła do Koła, Mlekovity i Lazura - jakby nie było zawsze tam jest lepsza cena niż w Ostrowie. Gdyby nie 6-cio miesięczny okres wypowiedzenia i niższa cena w tym okresie to byłoby kiepsko z nimi. Nie ma mleka? Bardzo prosty sposób: dobra cena:D teraz nie jest źle, ale w kryzysie przez 1,5 roku było 0.91zł brutto.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    855

wszędzie słychać że mleka brakuje, że mleczarnie nie mają problemów ze zbytem. Że sytuacja w mleczarni jest dobra a ceny zaczynają lecieć na łeb i szyję


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

jest tu ktoś kto odstawia mleko do zakładu w kaliszu? wiadomo, ze cena nam sie nie zmieni bo do tej pory cennik ustala lowicz, 
dawniej w kaliszu wyniki prob mleka kierowca przywozil na takim pasku waskim, z laboratorium z malborka chyba, w koninie na miejscu chyba badali mleko bo  jak sie poprosilo o jeszcze jedno badanie to nie robili problemow, 
w kaliszu wydruk  z litrami jest na paragonie? przedtem kierowca dlugopisem na kartce tekturowej  zapisywal
ciekawe jak z dystrybucja  produktow mlecznych dla dostawcow, 
z konina przyjezdzal co dwa tygodnie bus z serem itd.  kiedys w kaliszu kierowca odbieral kartke z zamowieniem, przywozil za dwa dni w reklamowce

udanego sylwestra!

Edytowano przez zetor521189

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19454
Dnia 30.12.2017 o 12:02, kewink napisał:

Kupuje dla cielaków pasze na liście z mlekpola jest, na worku pisze dużymi literami NON GMO, ale w składzie napisane śruta sojowa modyfikowana genetycznie ¬¬ zależy jeszcze na jakim worku bo patrzyłem na niektórych pustych tylko pisze śruta sojowa. 

Piast ma tak na swoich preparatachxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skubis69    13
9 godzin temu, Dominiik napisał:

no i pierwsza dostawa mleka do Spolmleku pojechala ;)

Kolego a skąd jesteś?? Kierowca dzisiaj mówił że też doszli mówi dostawcy w okolicach Siemiatycz hajnowki

 

9 godzin temu, Dominiik napisał:

no i pierwsza dostawa mleka do Spolmleku pojechala ;)

A jak możesz to napisz jeszcze czy przyszedłeś na udziałowca czy Polskie Mleko??? Jak Polskie to jaka cenę Ci zaoferowali?:) Pozdrawiam i witam wśród Spomlekowcow. Dobrego roku wszystkim 

 

Dnia 29.12.2017 o 21:18, sebek1981 napisał:

Witam wszystkich i informuję że nie jestem już dostawcą OSM ŁOWICZ od 31.12.2017 pozdrawiam wszystkich dostawców tej mleczarni i życzę im jak i mleczarni wszystkiego dobrego dzięki za dwudziestu kilku letnią współpracę i Szczęśliwego nowego roku !!a gdzie kolego teraz oddajesz??

Kolego a do jakiego podmiotu odszedłeś?? Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skubis69    13

A skąd jesteś?? Tak pytam z ciekawości bo kiedyś było na topie Polskie Mleko w Spomleku taka córka (podmiot) do pozyskiwania dostawców można było cenę negocjować indywidualnie i nie trzeba było wpłacać udziałów. Skąd przeszedłeś??

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Przeszedłem z  Łasku (mała mleczarnia), w sumie to odeszło nas 3, ja do Spolmleku i tamtych do Radomska, bo dużą dawali premi za przejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spomlek Radzyń Podlaski.

Dzisiaj zadzwoniłem do Mlekovity Baranowo i podobno tylko 40 rolników nie podpisało. Na mojej trasie tylko ja więc trzeba będzie podpisać. Co do ceny to nie ma dodatku, bo to w cenie już wliczone jest więc jak nie podpiszę to z obecnej ceny obetną 4 grosze. Tak więc jako takiej dopłaty jak w innych mleczarniach nie ma z tego co powiedział pracownik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez andrzej1988
      to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj