Polecane posty

nikolas29    449
3 godziny temu, bartlomiej456 napisał:

potwierdzam obniżke z osm radomsko 2 gr jednostce tłuszczu . cennik od 01.01.2018 

to będzie z 8gr,znizki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40
1 godzinę temu, Dominiik napisał:

Zosia a skad wiesz ze w styczniu obnizka ? 

SMS był dziś do wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

Witam wszystkich i informuję że nie jestem już dostawcą OSM ŁOWICZ od 31.12.2017 pozdrawiam wszystkich dostawców tej mleczarni i życzę im jak i mleczarni wszystkiego dobrego dzięki za dwudziestu kilku letnią współpracę i Szczęśliwego nowego roku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
4 godziny temu, Dominiik napisał:

Zosia a skad wiesz ze w styczniu obnizka ? 

 

2 godziny temu, koks napisał:

SMS był dziś do wszystkich.

Chyba jednak nie do wszystkich xD

Wróżyli, wróżyli i wywróżyli. Tym tropem idąc w marcu znowu ceny w dół i to drastyczniej- oby jednak przepowiednie się nie sprawdziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś kierowca przywiózł kolejną "dobrowolną"deklarację. Tym razem dostałem jeszcze warunki i wymogi peogramu oraz listę dostawców pasz. Jak ktoś chce to wieczorem wrzucę do poczytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    49

Polmlek zapowiada chyba obniżki jakieś, tylko z czego oni chcą obniżać ze 1,30? Zakład specjalnej troski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ktoś pisał, że te wpłaty to takie ubezpieczenie na wypadek wykrycia gmo w paszy bez gmo. I tak jest z tym żywieniem gmo cyrk. W okolicy są 2 mobione mieszalnie. Jeden i drugi wali zwykłą soję w mieszalnik robiąc paszę u dostawców Mlekpolu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aldo i Zieliński z Krasosielca mają mieszalnie mobilne i takim co się nie orientują sypią zwykłą i na fakturze wszystko jest. Bez gmo to zaczną mieszać jak będą mieli po 2 mieszalniki. Ciekawe kto z nich czyści zbożem lub otrębami mieszalnik zanim wymiesza bez gmo. Przykładowo w blattinie przez linię trzeba przepuścić 80 t otrąb, żeby nie wykryło. Przez taki mobilny podobno 3 T. Odpuszczam sobie taką nietanią usługę i będę miał swój mieszalnik jak mają mi dowalić karę na 3 krotność wypłaty, gdy podpiszę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Panowie nie rozumiem waszego płakania nad tym gmo, jedyne gmo jest w soji, raz w roku ktos przyjedzie i sprawdzi wasz TMR, a zanim ktos przyjedzie to napewno zadzwoni. A wy dyskusje uprawiacie jakby to byl koniec swiata, nie mleczarnia to wymusila a markety bo niby BEZGMO lepiej sie sprzedaje a nie wiem czy jest jakies laboratorium w Polsce zeby wykryc GMO w mleku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    50
3 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Dziś kierowca przywiózł kolejną "dobrowolną"deklarację. Tym razem dostałem jeszcze warunki i wymogi peogramu oraz listę dostawców pasz. Jak ktoś chce to wieczorem wrzucę do poczytania.

możesz wrzucić tą listę dostawców pasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Mi powiedzial ze Spolmleku ze wemza probke tmr a w magazynie mozesz miec wszystko bo jalowki moga jesc gmo wiec Ci moga naskoczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewink    141

Kupuje dla cielaków pasze na liście z mlekpola jest, na worku pisze dużymi literami NON GMO, ale w składzie napisane śruta sojowa modyfikowana genetycznie ¬¬ zależy jeszcze na jakim worku bo patrzyłem na niektórych pustych tylko pisze śruta sojowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Aldo i Zieliński z Krasosielca mają mieszalnie mobilne i takim co się nie orientują sypią zwykłą i na fakturze wszystko jest. Bez gmo to zaczną mieszać jak będą mieli po 2 mieszalniki. Ciekawe kto z nich czyści zbożem lub otrębami mieszalnik zanim wymiesza bez gmo. Przykładowo w blattinie przez linię trzeba przepuścić 80 t otrąb, żeby nie wykryło. Przez taki mobilny podobno 3 T. Odpuszczam sobie taką nietanią usługę i będę miał swój mieszalnik jak mają mi dowalić karę na 3 krotność wypłaty, gdy podpiszę. 

No ja biorę od tego drugiego i jest on na liście mlekpolu. Znajomi też od niego biorą. Aż podjadę i się go zapytam jak to wygląda gdy będę zamawiał następną partię. Trochę sam by sobie strzelał w kolano skoro zapłacił pewnie nie małe pieniądze żeby znaleźć się na liście. Na fakturze też jest non gmo , na workach z witaminami z lnb też jest non gmo, nie pamiętam czy przy soji też jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40
4 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Dziś kierowca przywiózł kolejną "dobrowolną"deklarację. Tym razem dostałem jeszcze warunki i wymogi peogramu oraz listę dostawców pasz. Jak ktoś chce to wieczorem wrzucę do poczytania.

Wczoraj dzwoniłem do Lubawy to powiedzieli że lista jest otwarta i to rolnicy mają decydować od kogo kupują mają przysłać jakieś papiery i trzeba będzie napisać co się daje krowom i jakie dodatki się kupuje i taką firmę wciągną na listę jak jej jeszcze na niej nie ma . Powiedział że lista jest otwarta bo mogą dochodzić nowe podmioty co będą sprzedawać pasze bez gmo . Gadałem ze znajomym to u niego brali już próbę paszy ze stołu paszowego najpierw gościu zadzwonił z mleczarni że przyjedzie pobrać próbę ale to na razie pierwszy przypadek co słyszałem o badaniu paszy . Kazał zbierać faktury i etykiety z paszy jak się kupi i dobrze mieć też certyfikat że bez gmo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem sms-a z Łowicza że od nowego roku mleko z mojego gospodarstwa (mieszkam na granicy powiatów Kaliski -Koniński) będzie zabierane przez cysternę z Kalisza a nie jak zawsze z Konina, wie ktoś z czego ta zmiana może wynikać?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
9 godzin temu, Dominiik napisał:

Panowie nie rozumiem waszego płakania nad tym gmo, jedyne gmo jest w soji, raz w roku ktos przyjedzie i sprawdzi wasz TMR, a zanim ktos przyjedzie to napewno zadzwoni. A wy dyskusje uprawiacie jakby to byl koniec swiata, nie mleczarnia to wymusila a markety bo niby BEZGMO lepiej sie sprzedaje a nie wiem czy jest jakies laboratorium w Polsce zeby wykryc GMO w mleku

Każdy faktura musi być opieczętowana znakiem non gmo. Prowadzi się też książkę do której wprowadzasz nazwy pasz użytych przy produkcji mleka. Dodatkowo każdy producent musi posiadać certyfikat wiec to ze śruta rzepakowa jest bez gmo w Polsce to nie świadczy o tym ze nie jest zanieczyszczona dlatego musi byc certyfikat

8 godzin temu, Dominiik napisał:

Mi powiedzial ze Spolmleku ze wemza probke tmr a w magazynie mozesz miec wszystko bo jalowki moga jesc gmo wiec Ci moga naskoczyc

Pierwsze słyszę że jałówki mogą jeść gmo chyba ze na opas i że można przechowywać w jednym magazynie oba produkty- na szkoleniach mówili co innego- o pyłkach, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez andrzej1988
      to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj