Polecane posty

grzesiu    532

Moim zdanie nie am co porównywać się do Ryk bo tam cena jest mocno wygórowana. Licząc stratę trzeba by liczyć do średniej krajowej i w skali roku zrobi się pieniądz a to boli tym bardziej że można by mieć więcej.  Nie byłoby problemy gdyby Łowicz był podmiotem skupiającym i przerabiającym 200tys litrów dziennie a spółdzielnia ta skupuje znacznie więcej choć już co raz mniej. Od takiego podmioty wymaga się trochę więcej niż w tej chwili jest w stanie zaoferować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sm Ryki 4872 bi. 3,32 tł.4,57 1,81 brutto

chodzą słuchy że Garwolin za listopad -10 groszy  a u nas + 15

w De Heus podobno z produkcją pasz nie wyrabiają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skubis69    13
Dnia 3.01.2017 o 09:47, loik92 napisał:

Nie, nie boli bo pewnie mam wyższą cenę od Ciebie tylko są przecież jakieś granice. Mleko nie może iść cały czas do góry bo ludzie przestaną przetwory mleczne kupować ;) a tobie ile płacą?

no to żyj w świadomości że masz tą cenę wyższą, w żadnym wypadku mnie to nie boli :) wiem że nie może iść do góry i nie o to pytałem, powtórzę, w tamtym roku premia za grudzień była, zapytałem czy są jakieś przesłanki że i w tym będzie, jeśli nie znasz odpowiedzi na moje pytanie to nie rozumiem po co wgl zacząłeś tą bezsensowną dyskusję

 

Edytowano przez Skubis69
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Ja za wrzesień w Sierpcu miałem 1,99 minus udzial. Mało litrów (przedział 10-15 tys pierwszy raz w tym roku) tylko białko 3,69 no to za październik powinno być podobnie tylko litrów na szczęście więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37
20 godzin temu, Skubis69 napisał:

 

No i? Bo nie rozumiem sensu przywołania tej wypowiedzi :-)

W Sierpcu podobno wszystkie towary schodzą na pniu, oby taka hossa utrzymała się jak najdłużej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37
18 godzin temu, danielhaker napisał:

Czyli ile z tego do ręki? 

6 gr z litra jest udziału 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

To ze schodzi plus dla mleczarni ale jakosc cierpi wtedy np. W mleczarni dp ktorej oddaje mleko tez wsio im schodzi przez co ser lezy krócej i nie ma juz tego smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj kierowca z Mlekovity Baranowo przywiózł deklarację do podpisania a na niej takie oświadczenie, że stosuję dobrą praktykę rolniczą oraz że  nie stosuję w gospodarstwie pasz GMO. Każdy musi to podpisać? Oznacza to coś więcej i będą kontrole jak w Mlekpolu, Piątnicy czy to taki pic? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

W Trzebownisku ze 3 razy podpisywałem takie że nie stosuję GMO i jedno takie jakich pasz używam i kto jest ich producentem. Jak dla mnie za dużo papierologii ale cóż zrobić... Ja tam nie mam nic do ukrycia. Powtórze moje pytanie bo nikt mi nie odp czy Mlekowita wypłacała kiedyś premie na koniec roku za wszystkie litry oddane przez cały rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba nie było takich premii jak w Sierpcu. Były kilka lat temu jednorazowe świąteczne jak teraz za listopad. Było chyba raz coś takiego, że jakoś w lutym wypłacili wyrównanie czy jak to nazwać za poprzedni rok, ale na podstawie litrażu z grudnia chyba. Pamięta ktoś jak to dokładnie wyglądało? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

No w Sierpcu ma być 4 premia za 90-lecie w grudniu i jeszcze do tego na święta premia świąteczna. Thomas2135 z 4 lata temu była taka konkretna premia, wyrównanie za rok bo mleczarnia bardzo dobrze wyszła i jednego miesiąca wypłacili chyba 60 gr więcej za mleko. Na fakturze miałem wtedy 2,4zł:)

Edytowano przez Bugii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Musisz podpisać  potem są kontrole o paszach i żywieniu bez GMO juz taka była na naszym regionie robiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I co kupujesz gotowe mieszanki non gmo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tym GMO to chyba na głowę upadli. Ni z gruszki ni z pietruszki dali wczoraj deklarację, że się nie stosuje GMO dając termin do 27 listopada bodajże. Ja stosuję soję, mam jej zapasy i nie ma opcji, że w ciągu dwóch tygodni przejdę na non GMO, nawet nie chcę tego robić.  Jak nie podpiszę tej deklaracji to co...? W umowie z mlekovitą nic nie było na temat GMO, więc nie wiem czemu teraz dobrowolnie mam się na to zgadzać. Konkurencja płaci więcej od nich i chętnie przyjmuje nowych dostawców. Teraz chcą zmieniać warunki dostaw? Ta deklaracja to taki zakamuflowany aneks do umowy, czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myślałem ze biorę z GMO z dossche okazało się ze pasza nie zawiera GMO od jakichs 6 mc ,dostałem już niezbędne certyfikaty i wykazy iż pasza nie zawiera GMO.  Soje zamienili grochem ekstardowanym i czymś tam jeszcze lnem bodajże. No i naszym regionie te deklaracje były podpisywane z pół roku temu już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do aneksów nie wiem . Płacą może więcej ale jak sam zauważyłeś tam no GMO jest obowiązujące od ponad pół roku i nie ma mowy i stosowaniu soji . Co do przejść ostatnio do mlekovity doszedł największy dostawca w naszym regionie Pan L odstawia na dobę ponad 8000l ☺.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Teraz nie możecie narzekać. W Mlekovicie dużo mniej byś dostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zkordalski źle mnie zrozumiałeś, u nas ( północne mazowsze) większość mleczarni nie ma żadnych wymagać co do GMO, a płacą więcej niż mlekovita i mlekovita u nas traci dostawców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Mądre głowy w radiu mówiły o dalszym wzroście na polkach cen masła i mleka do świąt, teraz mleko bardziej ma drozec. A po nowym roku nie spodziewać się obnizek jeśli już to niewielkich korekt. Eksport idzie pełną parą, w porównaniu do zeszłego roku o 60% wyższy i perspektywy są obiecujące. Dunki będą puchły ;) w polu się obrobie i zaczynamy  robotę z zywieniowcem 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masło ma drożeć? W obwoźnym samochodzie Mlekovity masło potaniało. Było po ponad 5  zł 3 tyg temu  a teraz ok 4,7 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj