Polecane posty

Gość   
Gość

Z tłuszczem się pomyliłaś czy taka kwasica w stadzie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Niech stawiają. Żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo robić to, co uważa za stosowne.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby nie przeszaleli. Słyszałem od pracownika mlekovity, że premia świąteczna ma się utrzymać dalej i zapowiadał kolejne podwyżki.

Edytowano przez AndrzejMikulewicz

Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz_1994    1
hehe za te samą wykonaną pracę co @Farmer6820 w listopadzie byłbym do przodu ok 17tysi gdybym oddawał do Ryk a nie do Łowicza :( aż ciężko w to uwierzyć że taka ogromna różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

Ciekawe, w którą stronę ten nasz Łowicz pójdzie....,bo jak dla mnie to już jest dno. Od kierowcy słyszałem, że ostatnio przejętą mleczarnie,  tę najbardziej zadłużoną ( Krośniewice chyba) wystawili na sprzedanie, ale chętnych brak... a ile w tym prawdy to nie wiem. Jak tam OSM Koło płaci aktualnie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlis1960    0

Łowicz miał dobrego Prezesa i dobry zarząd, nie stosował indywidualnych cen, był w porządku, ja jako członek tej spółdzielni mogłem spokojnie pracować. Nie było w Łowiczu może zbyt wysokich cen ale w okolicach średniej krajowej zawsze,  aż zachciało się kilku niestety radnym mieć wpływ na zarząd. Teraz jak ktoś dobrze żyje z radnym to ma specjalne ceny, a mleczarnia idzie w dół. Po kolei zamykają produkcję na oddziałach bo nowy przewodniczący ma taką wizję i z tego zamykania jest coraz gorzej. Tak złą cenę mleka w stosunku do średniej krajowej to nigdy nie było nie wspominam już o cenach w Sierpcu czy Rykach. Mam nadzieję, że ten eksperyment z tym nowym zarządem zostanie przerwany i wszystko wróci do dawnej normalności, bo jak nie to szkoda tej spółdzielni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63
Z Dąbrowskim na czele też kolego dobrze nie były ostatnimi czasy, jak by nie jego chciwość i gnuśność to by do aktualnej sytuacji nie doszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63

Jakieś kilkanaście lat temu, gdy oddawałem bezpośrednio do Kutna (przed połączeniem z Łowiczem) to cena mleka była prawie najwyższa w kraju. A teraz gorzej płaci chyba tylko OSM Rypin (którego pewnie niedługo wchłonie Sierpc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz_1994    1
nic kolego już nie wróci do dawnej normalności niewiem z jakich Ty okolic jesteś ale w mojej okolicy odeszło sporo dostawców i to nie takich co oddają 10 czy 20tyś tylko sami tacy powyżej 40tys i są zadowoleni ze zmiany i nawet nie myślą o powrocie i teraz jak przychodzisz z wypowiedzeniem to są skłonni do negocjacji indywidualnej ceny tylko żebyś nie odszedł a żeby komuś dołożyć to jadą po parametrach tym co mniej oddają i nie są pod oceną a to nagle wysoki poziom bakterii itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
11 godzin temu, Konrad531 napisał:

Ciekawe, w którą stronę ten nasz Łowicz pójdzie....,bo jak dla mnie to już jest dno. Od kierowcy słyszałem, że ostatnio przejętą mleczarnie,  tę najbardziej zadłużoną ( Krośniewice chyba) wystawili na sprzedanie, ale chętnych brak... a ile w tym prawdy to nie wiem. Jak tam OSM Koło płaci aktualnie ??

Raczej o Krośniewice to nie chodzi bo to nie ich zakład tutaj mam artykuł z 2009r 

http://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/osm-lowicz-wystawila-na-sprzedaz-swoj-zaklad-w-kutnie,24516.html

Wtedy raczej do sprzedaży nie doszło więc może próbują zrobić to po raz kolejny.  Gruntowne zmiany strukturalne i organizacyjne w OSM Łowicz są od dawna koniecznościa. Pytanie tylko czy obecna ekipa zrobi to właściwie z korzyścią dla spółdzielni. Moim zdaniem jak pisałem na początku roku Łowicz może dostać wiatru w plecy tylko dzięki mądrej konsolidacji!!!!

W internecie aż huczy od różnych plotek i sytuacji bynajmniej organizacyjnej w OSM Łowicz. Uczonym nie trzeba być że jeśli przy dzisiejszej sytuacji popytowej na rynku mleka OSM Łowicz radzi sobie na tyle jak to widać z boku to nie jest dobrze.  Może to tylko pozory. Produkty OSM Łowicz są w większości sieci  międzynarodowych, ceny np za mleko są dużo wyższe od cen marek liderów rynku mleka. Pytanie  jest tylko czy to OSM tak dobrze sprzedało czy brak siły negocjacyjnej z sieciami  i to one tyle narzucają.  Kilka lat temu czytałem wywiad byłego już prezesa OSM Łowicz JD i mówił że część zakładów zostanie naturalnie skonsolidowana a część upadnie życiem naturalnym z powodu odejścia dostawców i  aby nie był on prorokiem złych wieści bo w takiej sytuacji to pętla na szyi zaciska się co raz mocniej a przedłużanie tego stanu rzeczy odbija się na Was rolnikach, udziałowcach-właścicielach spółdzielni więc bierzcie sprawy w swoje ręce i brońcie tego co budowali Wasi ojcowie!!!!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63
2 godziny temu, lukasz_1994 napisał:

nic kolego już nie wróci do dawnej normalności niewiem z jakich Ty okolic jesteś ale w mojej okolicy odeszło sporo dostawców i to nie takich co oddają 10 czy 20tyś tylko sami tacy powyżej 40tys i są zadowoleni ze zmiany i nawet nie myślą o powrocie i teraz jak przychodzisz z wypowiedzeniem to są skłonni do negocjacji indywidualnej ceny tylko żebyś nie odszedł a żeby komuś dołożyć to jadą po parametrach tym co mniej oddają i nie są pod oceną a to nagle wysoki poziom bakterii itp

Mam po prostu sentyment do Łowicza, natomiast sam w porę się ewakuowałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W mlekovicie w poniedziałek pierwsze samochody wjechały na nową proszkownię, a od wtorku miała już większa ilość tam iść, ciekawe co wymyślą z ceną mleka teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Wjechały pierwsze samochody a mleka wystarczyło na kilka godzin :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

Co do Łowicza, to zgadzam się z @grzesiu, że rada powinna już dawno powinna zgodzić się na przyłączenie osm do innej wiodącej spółdzielni z warunkiem zachowania marki i było by w pyte. A tak to większość chyba rolników w mojej okolicy czeka aż w region wejdzie inna, konkurencyjna spółdzielnia, bo narazie tylko prywatne zagraniczne podmioty... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Łowicz 1,46 brutto   pow 20tys bi 3,36 tł 4,2

Niby cena nie taka tragiczna ale jak czyta sie jakie macie ceny to lichutko a propo juz za Dabrowskiego szału nie było moze połaczenie by cos pomogło ale chyba to nie realne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlis1960    0

Nie o Krośniewice koledze chodziło tylko o Koźmin z Wielkopolski. Dalej Miziołek ze Strzelecką chcą zamknąć Sosnowiec, Kalisz i już niedługo Konin. Nie mają w Łowiczu pieniędzy i liczą że sprzedaż tych oddziałów ich podreperuje. Dziwię się rolnikom z Wielkopolski, że się zgadzają, żeby Łowicz sprzedawał ich majątek. Przecież na niego pracowali oni i ich ojcowie. Strzelecka tak słabo rządzi, że od lutego doprowadziła do dużych strat na tych oddziałach. Zeszły rok wszystkie zamknęły wynikiem dodatnim, a wystarczyło, że Zarząd rada zmieniła i trzeba majątek wyprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrRula    3
15 godzin temu, pawelol1905 napisał:

Jakieś kilkanaście lat temu, gdy oddawałem bezpośrednio do Kutna (przed połączeniem z Łowiczem) to cena mleka była prawie najwyższa w kraju. A teraz gorzej płaci chyba tylko OSM Rypin (którego pewnie niedługo wchłonie Sierpc).

Ja też dostarczam do Kutna - Łowicza. W Kutnie jak rolnicy przejęli władzę chyba z dziesięć lat temu to doprowadzili do takiej sytuacji, że myślałem, że nie wypłacą mi za mleko za kilka miesięcy to było chyba w 2007 roku, ale jak wziął nas Dąbrowski, to nie dość, że bardzo duże zadłużenie spłacił, było tego chyba z kilkadziesiąt milionów przez jakiś czas mieliśmy niższą ceną, ale i tak była wyższa niż w momencie przyłączenia, ale nie czarujmy się na niewielki procent tych długów starczyło, a wszystkim którzy odeszli udziały wypłacił, wszystkie zaległości za mleko wypłacił i cena mleka też wzrosła, a w zeszłym roku nową serownię zamontował i proszkownię wyremontował i to robił nie dla siebie. I tak mu kutnowiacy podziękowali. Teraz jak słyszę, że jego następcy tego typu zakłady przyłączone zamykają, to jestem wściekły na kutnowskich radnych, że brali w tym udział, a Rzetelski to prowodyrem był. Chyba na sklerozę zachorował. Trzeba to całe bez RADNE towarzystwo wymienić. na dodatek w Kutnie na prezesa  Strzelecka swojego trzeciego męża wstawiła. A cena spadła rzeczywiście jak jest hossa do poziomu Rypina i Łodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68
Osm Sierpc dopłata jubileuszowa utrzymana i premia również :) jest pięknie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
9 godzin temu, adamlis1960 napisał:

Nie o Krośniewice koledze chodziło tylko o Koźmin z Wielkopolski. Dalej Miziołek ze Strzelecką chcą zamknąć Sosnowiec, Kalisz i już niedługo Konin. Nie mają w Łowiczu pieniędzy i liczą że sprzedaż tych oddziałów ich podreperuje. Dziwię się rolnikom z Wielkopolski, że się zgadzają, żeby Łowicz sprzedawał ich majątek. Przecież na niego pracowali oni i ich ojcowie. Strzelecka tak słabo rządzi, że od lutego doprowadziła do dużych strat na tych oddziałach. Zeszły rok wszystkie zamknęły wynikiem dodatnim, a wystarczyło, że Zarząd rada zmieniła i trzeba majątek wyprzedawać.

Jak mają zamiar wszystko wyprzedać to na kilka lat działalności jeszcze im wystarczy :D Prawda jest taka że rada nic nie zrobi bo są dobrze opłacani tylko głąby nie rozumieją że jak mleczarnia padnie to oni radnymi nie będą. Póki OSM obsługuje terminowo swoje zobowiązania to komornik w drzwi nie zapuka a dla zarządu przy ich płacach to dobrze i jeden miesiąc dłużej stołek pogrzać. Na początku roku nowa Pani prezes wypowiadała się że będzie stawiać na produkcje produktów jak to ona określiła "wysoko marżowych" :D ciekawe które to są w Łowiczu ale jak jest tak jak piszecie to raczej ta strategia się nie sprawdziła. Ja w lutym pisałem że to udać się nie może!! :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wasze ceny są niczym oaza na pustyni że aż ciężka ją sobie wyobrazić ☺ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj