Polecane posty

Krowiarka    290

Te aneksy to nie pierwszy raz są do podpisu nic strasznego. Jeszcze trochę i Sierpc pobije Piątnicę  ;) U mnie wyszło mleko po 1,92 zł przy parametrach powyżej 34 000 bi. 3,48, tł. 3,98.  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sierpc pow.44 tyś 3,5 białko, 4,2 tłuszcz 1,98 brutto
@Krowiarka to chyba pomyłka, nie? Przecież ja nie mam dopłaty tych 2 groszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1564

Te cenę Sierpca to podjęcie z faktury czy z wyliczeń wam wyszło.
Ja na fakturze tez mam 1.92/l,ale po odrzuceniu tej dopłaty z okazji 90lecia to cena za wrzesień 1,70/l- z tego udział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

powyżej 44tys ostatni przedział mają ale niech piszą cenę regularną ewentualnie wspomną o premii a nie tych co doją po 1,3zl szlag trafia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Daniel Ciebie nie powinien trafiać szlag, bo doisz za co najmniej 1,5 zł brutto. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

To nie ma znaczenia czy jest premia czy nie. To drugi taki miesiąc i tak wychodzi. Premia może być raz, a jak dobrze mleczarnia stoi to i są kolejne premie czy wzrost ceny za dany okres. Nie ma znaczenia jak to zwał  ;)  jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1564

Za miesiąc premni na 90-lecie nie będzie i będzie lament ze mleko staniało w Sierpcu
I bardzo dobrze że mleczarnia dobrze stoi ,i dba o swoich dostawców i super płaci ale po co te zawyzajace statystykie ceny.

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Lamentu nie będzie, bo Sierpc potrafi dawać wyrównania do tyłu i na dobrą sprawę cenę można podać dopiero na koniec roku.  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor32    94

@robert1226 jesteś handlarzem mlekiem? Niech mleczarnie się prześcigają na cenę. Dla nas hodowców to korzystne zjawisko i niech trwa jak najdłużej.

U mnie cena 1.69 bi 3,18 tł. 3.78 przedział 3-9tyś, Osm Sierpc, oddział Żuromin.

 

Edytowano przez rotor32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Thomas ja mam za wrzesień 1,67brutto Minus 4gr udział dla vatovca.Za pazdziernik z lepszym bialkiem bedzie ,pod 1.80 Co z tego jak to chwilowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widzisz a ja dostałem 1,46 brutto tylko mleka sporo mniej i na razie bez gmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    330

Za miesiąc premni na 90-lecie nie będzie i będzie lament ze mleko staniało w Sierpcu

I bardzo dobrze że mleczarnia dobrze stoi ,i dba o swoich dostawców i super płaci ale po co te zawyzajace statystykie ceny.

Nie rozumiem o co się spinasz, mają na premie to dają, wolisz żeby prezes do kieszeni wziął czy jak? W Sierpcu lament bo za mleko słabo płacą? To w innych mleczarniach mleko byłoby po 50-80 gr/l chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Premia za listopad 

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

OSM Ostrów Wlkp przedział 10-17tyś l za wrzesień 1,37zł brutto. Jeśli nie podniosą ceny (konkurencja podnosi, a oni jak zawsze zostają z tyłu) pójdą wypowiedzenia a Mlekovita i Koło czekają.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jest ciekawe że takie mleczarnie jak Piątnica, Sierpc czy Giżycko mimo iż nie są molochami to płacą zawsze wyższą cenę niż te molochy. Taki mlekpol aż tak dobrze nie płaci mimo iż jest jedną z największych spółdzielni w Polsce czy mlekowita która płaci słabo, nawet bardzo słabo jak przystałoby na lidera sprzedaży produktów mlecznych. Gdzie nie spojrzeć tam mlekowita i jej nagrody tylko ta cena tego wszystkiego nie odzwierciedla. Tak jak w sierpcu to powinno być wszędzie że dopłaca się na koniec roku do każdego litra gdy spółdzielnia osiągnęła wyższe zyski i dzieli się nimi z dostawcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    526

A ile płaci Giżycko bo jak forum długie i szerokie tak jeszcze nie spotkałem się z ceną w tej mleczarni. Co do premii rocznej to w Mlekpolu jest zawsze. Jak komuś co najmniej 1.6zł netto z mleko w tej chwili jest mało to prowszę Was nie grzeszcie naprawde!!! Bo przyjdzie dołek na rynku mleka do tego susza i wtedy naprawdę będzie problem. Jedno da się zauważyć że porównują średnio roczną cenę w Sierpcu Spomleku czy Rykach to wyjdzie bardzo zbliżona  średnia w Mlekpolu. Ja rozumie że każdy by chciał jak najwięcej ale nie zapominajcie że gospodarstwo rolne musi żyć w synergii z mleczarnia. Oba te dwa podmioty muszą rozwijać się równocześnie w podobny sposób. Ja uważam że cena obecnie płacona przez Mlekpol jest ceną bardzo dobrą stabilną pozwalającą na inwestycję oszczędzanie itd. Także koledzy nie lamentować tylko modlić się aby było zdrowie i gorzej nie było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jest ktoś kto oddaje do osm Skierniewice i. chciałby podzielić się cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez andrzej1988
      to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj