sosek xu li

co myślicie o ciągnikach serii (k) 90, 100, 110,120

Polecane posty

Olik    3

To dobrze, że to tylko hamulce a nie jak myśleliśmy skrzynia lub most :D


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6220    1

Ile może kosztowac k100 ????????????

Edytowano przez Olik
Wow! 1 post i już ortograficzny :/ Ahh Ci nowi...No i jeszcze coś ,zdania nie zaczyna się od ,,A''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Oczywiście łatwiej jest napisać w byle jakim temacie post niż użyć opcji szukaj, która znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

 

Tutaj masz odpowiedź na swoje pytanie!

 

http://www.agrofoto.pl/forum/ceny-ciagniko...etor-t4390.html


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruszon    0

mała logiczność .....

co do porównywania to można takowe czynić ale w tej samej klasie ciągników ... bez sensowne jest zestawianie df i ursusa .... może dorzucić mtz-a?\

powagi ...... wujek jedzie mercedesem a ja maluchem i on i ja dojadę.... tylko w jakich warunkach i w jakim komforcie....... - za to się płaci.......

df serii k ma w standardzie bogate wyposażenie ... szyber .... klima .. cbm...siedzenie dla pasażera ... "śmieszne" schowki... power shutlee ... pneumatyczne siedzenie .... bardzo dobrze wyciszona kabina ....

co do spalanego paliwa też proponuję zestawić podobnej mocy ciągniki i porównać ..... 100 koni to 100 koni trza je nakarmić .....

poza tym panuje dziwna mentalność jakoś tak jest że ten ciągnik który się ma to prawie na powietrzy jeździ ... a sąsiada pali całe cysterny....

co do wykonania plastików nie są gorsze niż w jonym czy w innych ciągnikach tej klasy ...... siedziałem w valtrze z quickiem masakra ..... ciasno .... brak szyber dachu przeszklonego co do tura jest konieczne ....

co do dfa miły wygląd przyzwoita jakość szkoda że my nie potrafimy czegoś takiego wyprodukować .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@kruszon-"co do wykonania plastików nie są gorsze niż w jonym czy w innych ciągnikach tej klasy"-pisałem tu gdzieś wcześniej-ale się powtórzę-wykonanie plastików było (bo nie wiem jak jest teraz-sporo czasu upłynęło od mojego w tym ciągniku ostatniego pobytu) zdecydowanie gorsze niż w moim ciągniku -było nie było o klasę niższym tj. JD 5720-i tej wersji będę się trzymał-bo jest prawdziwa -a oceniać takie rzeczy potrafię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Kruszon ja się z Tobą zgodzę w 99% bo nie pasuje mi twoje stwierdzenie o tych plastikach, które na prawdę ale nie są za dobrej jakości...

Pozdro :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
Kruszon ja się z Tobą zgodzę w 99% bo nie pasuje mi twoje stwierdzenie o tych plastikach, które na prawdę ale nie są za dobrej jakości...

Pozdro :)

 

Masz McCormicka i DF i który twoim zdaniem ma gorsze wykończenie bo ja jak oglądałem MC120 i K110 to w McCormicku wnętrze było raczej gorzej wykonane. Pytam z ciekawości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Hmm... wykonanie co do jakości użytych materiałów to w MC jest lepsze ale co do dokładności to w DF jest lepiej :) W MC gdzie niegdzie jest nieduża szczelina między plastikami a w DF między nimi jest gumowa uszczelka :)

 

Pozdrawiam :)

 

EDIT- A muszę się wam do czegoś przyznać :/ Dziś był u mnie serwis i serwisant po dokładnym sprawdzeniu pompy hydraulicznej powiedział, że pompa jest padnięta bo nie daje takiego ciśnienia jak powinna. Podobno prawidłowe ciśnienie jakie ma ona wytwarzać to 190-200 atmosfer a daje tylko 120:/ Czyli wielki minus dla DF bo po 2 latach pracy nie powinna ona paść :/ Serwisant ma się dowiedzieć ile kosztuje taka pompa ale coś mi się zdaje, że z 5 tys. muszę szykować ;/ Może ktoś wie ile taka kosztuje?


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruszon    0

padła pompa .... hmm to dziwne .... trywialne pytanie .... a oleju w układzie było tyle ile powinno .....? filtry wymienione na czas..?

 

pompa żadna filozofia - zwykła pompa zębata ....więc nie ma tam co się za bardzo psuć ......

a co do plastików nie no nie wciskaj mi że jonny ma lepsze ostatnio takiego jednego robiłem .... bez kom .... to jest porównywalne .....

.... opinia jest jak dziura w tyłku każdy ma własną .....zarówno df jak i jonny mają swoje ---

co do wyglądu bardziej podoba mi się df ... do ładowacza jest praktyczniejszy ... ścięta maska i szyber dach szklany...

co do awaryjności i ceny części to powiem tak pompa do jonego tańsza by nie była....

co do spalania sami wiecie ...... jak jest jak ma ktoś jonna to pali mu mało a jak ktoś ma df to też mu pali albo od ciągnika 100 konnego oczekuję się spalania jak od 30 ....

co do awaryjności........

po pierwsze jak dbacie tak macie....

po drugie co się komu trafi ..... coś w tym jest ....

po trzecie kto koniowi obrok liczy ten chodzi piechotą ...

pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

Brawo Kruszon! Popieram.

Dodam jeszcze, że jak się jakiś psuje to przeważnie u sąsiada :P

Ja jestem bardziej za DF, ale to tylko moja być może subiektywna opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A ja też popieram w całej rozciągłości-oprócz plastikowości :P-co więcej-w tamtym roku siedziałem w Agrofarmie-plastik tam to już zupełna tandeta-takie coś to dobre jest w obudowie sprzętu AGD a nie w ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
padła pompa .... hmm to dziwne .... trywialne pytanie .... a oleju w układzie było tyle ile powinno .....? filtry wymienione na czas..?

A wiesz miałem kiedys taki kłopot w nim, że olej wganiał do przedniego mostu ale z niego nie uchodził i dopiero to zauważyłem jak cały czas brakowało oleju i bardzo możliwe, że wtedy się rozwaliła :/, a co do filtrów to zawsze były wymieniane na czas więc odpadają !

 

Nie zna nikt ceny takiej pompy ?:/ A co myślicie o regeneracji ?


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruszon    0

cena najbliższy punk serwisowy .... regeneracja.......nowe to nowe i jest gwarancja ..... zapodaj nową jak jest możliwość to o większym wydatku i po bólu ... większy wydatek mniej gazu mniej paliwa mniejsze zużycie ... nowa sama na siebie zarobi ......

awaria przedniego mostu no tak tylko ile tego oleju ci tam ubyło no chyba nie z całej skrzyni ....... to nie powód zniszczenia pompy ..... skoro należycie dbałeś to ubytki uzupełniane na czas były ...... :P

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1
A ja też popieram w całej rozciągłości-oprócz plastikowości :P-co więcej-w tamtym roku siedziałem w Agrofarmie-plastik tam to już zupełna tandeta-takie coś to dobre jest w obudowie sprzętu AGD a nie w ciągniku

 

no a te błotniki to jak sie orze

to jak zawadzisz o skarpę (burte)

to sie łamia jak zapałka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

O czym Ty do nas @zetor rozmawiasz? Przecież tu jest mowa o wnętrzu kabiny! :P Kiedyś jak woziłem bele i przy ładowaniu jedna bela się ssuneła z przyczepy i spadła mi na tylny błotnik i nic się nie stało a przednim nie raz już zachaczyłem o zbity obornik przy ładowaniu więc nie zgodzę się, że błotniki sie łamą :P


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruszon    0

agrofarm zupełnie inna bajka niż agrotron serii k ale widzę że nie wszyscy zaawansowani to rozumieją

najbardziej rozwalił mnie post że fendt do silników deutza zakłada własną górę .... chyba coś się komuś pomyliło .... jak już ktoś napisał silnik 2012 to 2012 a nie żadna przeróbka ..... zrozumieć i zapamiętać ....

co do tych materiałów kolego mam mikser ponad 20 letni ... oby te ciągniki były tak wykonane .....

po 3 agrofarm to nie agrotronK cena .... rozwiązania ... jakość ... cena .... zapotrzebowanie rynku .... produkt ..... cena ... jakość .... i tak dalej ...

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

koles mi zaproponował za DF K610 260 000 tyś. i zastanawiam się czy to troche nie zadużo bo za NH o większej mocy chcieli mniej


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinuzz90    0

@czjus myślę że to czy sobie poradzi może zależeć też jakie to będą pługi, gdzie masz zamiar sprzęgać ten pacomat i na jakiej ziemi mają pracować... Ale tak ogólnie myślę że spokojnie sobie poradzi ;)

 

A może ktoś z was orientuję się jaka jest różnica w cenie pomiędzy DF Agrotronem k410 a k610 (dawnym k100 a k110) w podstawowej wersji??


SPRZEDAM !!!
*URSUS C-355, po odbudowie. Pierwszy właściciel!
*Rozrzutnik obornika jednoosiowy, 4tony duże koła, 2005 rok.
Kontakt przez PW - "Prywatna Wiadomość"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

K410-90km,4 cyl.

K610-110km 6cyl common rail

Potęzna różnica w mocach ,a co dopiero mówic o cenie i K410 nie jest odpowiednikiem k 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

odpowiednikem K100 jest K420


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinuzz90    0

No co ty!! 90KM miało dawne k90 a k410 ma 100KM i jest odpowiednikiem dawnego k100 który miał moc 101 KM a to na pewno wiem bo posiadam k410 ;) K420 ma 112 KM w 4 cyl.


SPRZEDAM !!!
*URSUS C-355, po odbudowie. Pierwszy właściciel!
*Rozrzutnik obornika jednoosiowy, 4tony duże koła, 2005 rok.
Kontakt przez PW - "Prywatna Wiadomość"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

To nie wiesz co kupowałeś,dałes się oszukac-czy to tylko ściema.?Układ hydr. zamknięty ,czy otwarty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj