pronarek

wiertarka stołowa

Polecane posty

ukasz    58
Napisano (edytowany)

wysuń do końca wrzeciono, po bokach zobaczysz owalne wycięci przekręcaj wrzeciono ręka aż będziesz miał otwór na przelot wkładasz klin i lekko stuknij młotkiem lub do góry wrzeciono. Jeżeli nie masz klina to weź kawałek płaskownika 20 mm zetnij pod ostrym katem z 10-12 cm i gotowe. Tak samo jest w każdej wiertarce na stożek Morse'a

Edytowano przez ukasz

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Panowie, prosiłbym was o rady dotyczącej zakupu wiertarki stołowej. Mam funduszu max 800zł i chciałbym wiercić otwory tak do 16mm, ewentualnie w jakimś cienkim materiale do max 20mm. Na początku poszukiwać chciałem i w sumie nadal bym chciał WS-15. Niestety ofert sprzedaży takich w mojej okolicy nie ma. Dlatego chciałbym kupić coś nowego. Wiadomo cena równa się jakości lecz znów nie chce wydawać ileś kasy na coś co będę używał sporadycznie i amatorsko.

 

Spodobała mi się taka wiertarka: http://allegro.pl/wiertarka-stolowa-meister-mtb-750-16mm-imadlo-gw-i3126814843.html

Wszystko mi odpowiada co do parametrów.

 

Chciałbym wiedzieć co byście polecali według powyższych kryteriów.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Żeby miała jeszcze stożek Morse'a no ale w tej cenie to pewnie nie znajdziesz...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

To dziwny ten silnik bo w ws-15 tez mam 0,75 (ale trzy fazy) i fi 20 wiercąc nie zatrzyma.

Podobna była w zakładzie gdzie kiedyś pracowałem silnik 1kw chyba proma, tamta miała stożek morsea to całkiem przyjemnie się pracowało ale używana byłą raczej do mniejszych średnic otworów, bo nikomu się nie chciało zmienić obrotów i zawsze była na średnich. Obok były jeszcze wiertarki ze skrzynią na dźwigniach (nie znam modelu) i tam się wierciło nawet fi 30


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Dlatego chciałbym WS-15, chociaż stara to bardzo dobra ale ofert sprzedaży jest mało, nawet w najbliższej okolicy nic nie ma. Cena wysoka jak za wiekowy sprzęt ale trzeba pamiętać że jest dobry.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ja muszę ogarnąć jakąś wiertarkę stołową ,bo już mam dosyć z ręcznymi się brandzlować....U mnie w szkole stoją wie takie większe, masywne s dwoma przyciskami na górze.Ale nie pamiętam modelu...Muszę się popytać może przetarg zrobią :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

W ws-15 przeszkadzają mi zbyt duże obroty, niewygodna regulacja wysokości i czasochłonna zmiana obrotów (w znaczeniu że do jednego czy dwóch otworów nie chce mi się zmieniać). Z ciekawości rzuciłem okiem na allegro.

jakiś wizualnie bardzo podobny model ws-15 za 800

http://allegro.pl/wiertarka-stolowa-rockstroh-nie-ws15-i3142398456.html

taka używałem i lepsza niż ws15 ale tutaj koła pasowe jakiś nie orginalne

http://allegro.pl/wiertarka-i3137476856.html

a taką to bym chętnie sam przygarnął (tylko poza Twój limit)

http://allegro.pl/wiertarka-stolowa-i3139485342.html


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

@asharot, 750 wat z przełożeniami to aż takie słabe? Wczoraj wierciłem otwory 10mm wkrętarką akumulatorową w płaskownikach do mocowania ramion lusterek i ładnie szło atu mówisz o stołowej i tylko do 8 daje radę?


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

dzisiaj sprawdziłem jednak w ws-15 mam 0,55 kW i 20mm niezatrzymuje


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskra    0

Panowie wiertarka stołowa do 1500zł co byście polecili???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek11144    0

Co może być przyczyną że silnik w ws-15 w mrozy nie chce ruszyć ? Ogólnie nie ma mocy dusi sie przy wiertle 10 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31

Mam ten sam dylemat. Wiertarki z PROMA wydają się przyzwoite ale koszt od 1000 zł w górę. A może EINHELL

BT-BD 701 630W ?


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

Ma ktoś może włączanie nogą wiertarki ws15 ?

Tzn. że wciskając nogą pedał, Nie wiem czy to było orginalnie ale widziałem takie coś na zdjęciu kiedyś, bardzo był bym wdzięczny za jakiś schemat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekH    2

Dla wszystkich szukających . Na stronie:

http://lepsze.co/ranking/wiertarki

Znajduje się obecnie dość dobry ranking wiertarek z porównaniem funkcji. Tak więc warto jest sobie zerknąć.

Jestem zdania,że dobrym wyborem jest Bosh- wiertarki niedrogie, obecnie mam taką na użytek domowy. Kosztowała mnie niecałe 4 stówki a jest porządnie wykonana oraz dobrze się sprawdza. W większej półce cenowej stawiałbym na Makitę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj