Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przegląd techniczny

44 odpowiedzi na ten temat

#21 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 22 luty 2009 - 19:34

Przegląd techniczny Kończy się takie podbijanie na lewo bo potem stacje diagnostyczne maja ogromne problemy jeśli coś się stanie.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przegląd techniczny Dzisiaj, 21:16
  •  

#22 Share paulus841

paulus841

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 22 luty 2009 - 22:08

Przegląd techniczny Nikita_Bennet - Każdy orze jak może, ja ci nie każe jeździć tam gdzie czepią się tego że nie masz światełka odblaskowego. Poprostu mówię o tym, że już się kończą czasy ze za flaszkę dało się załatwić badania np. w ciągniku który nie ma ani jednego światła. I że teraz raczej wszedzie cię sprawdzą jak zechcesz podbić dowód. Ja tez jezdze tam gdzie mi sprawdzą sprzęt chociaz znam gościa który podbije dowód nie widząc sprzętu, ale nie chodzi mi o to tak naprawdę pieczatka w dowodzie nie zahamuje jak będzie trzeba się zatrzymać, tylko sprawne hamulce. Myśle , że pod tym względem się zgadzamy
!!!!!!!!
Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

#23 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 22 luty 2009 - 23:06

Przegląd techniczny

Kończy się takie podbijanie na lewo bo potem stacje diagnostyczne maja ogromne problemy jeśli coś się stanie.

problemy? to mało powiedziane,najpierw traci uprawnienia diagnostyk, a wrazie powtórki cała stacja traci koncesje

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 22 luty 2009 - 23:26

Przegląd techniczny piszecie ze opony muszą mieć jako taki bieżnik aby ciągnik wyciągnął teraz przyczepy.
powiem tak jakie buty mam moj zetor każdy widzi w galerii a w sobote jak ugniataliśmy snieg w kilku miejscach nie radził sobie na samym tyle!!!! slizgał sie jak nic, dopiero przycisk, cyk i już poszedł do przodu - jednak po cos ktos wymyślił przedni napęd.
a co do załatwiania to ja jestem temu przeciwny, nie wierze ze na przegladach jakos strasznie sie czepiają ciągników, no ale światła i hamulec kazda maszyna musi miec, olejem tez nie powinna żygać na prawo i lewo

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#25 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 23 luty 2009 - 00:14

Przegląd techniczny Podstawowe sprawy typu światła i hamulce koniecznie trzeba sprawdzić. U mnie sprawdzaja dane z tabliczki i światła i to wszystko. Jak zajeżdzam ciągnikiem to daje 2 dowody do podbicia żeby było do pary i jest ok.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#26 Share paulus841

paulus841

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 23 luty 2009 - 00:27

Przegląd techniczny To znaczy , że dużo zależy od diagnosty i wyposażenia stacji co sprawdza się podczas badań technicznych. Niektórzy mają uprawnienia robić w ciągniku badania a nie mają odpowiedniej scieżki diagnostycznej. Więc wtedy na rolki go nie wprowadzają....

#27 Share marex

marex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 23 luty 2009 - 08:10

Przegląd techniczny Ja korzystam z usług dwóch stacji diagnostycznych. W jednej podbijam samochody, a w drugiej ciągniki i przyczepy. Ani w jednej ani w drugiej nie mam problemów, zawsze wyjeżdżam z pieczątką, chodź nie wszystkim to sie udaje. Podczas przeglądu diagnosta mi mówi czy coś jest nie tak lub, że wszystko jest w porządku. Jak coś jest nie tak to ja go zapewniam, że usunę usterke jak tylko wróce do domu no i koleś stawia pieczątkę. Mówie od razu, że z mojej strony to nie jakieś tam gadanie, bo w końcu chodzi tu o nasze bezpieczeństwo.

#28 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 luty 2009 - 17:39

Przegląd techniczny @marex - mam dokładnie jak ty jest idzie o sprzęt rolniczy.
@yacenty - z tym olejem to masz racje
@paulus841 - zgadzamy się <_< właśnie mi przypomniałeś że mialem wymienić odblask w przyczepie bo się urwał przy ostatnim transporcie pszenicy tydzień temu :lol:
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#29 Share mechas

mechas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 15:47

Przegląd techniczny Zastanawiam się nad zamontowaniem do swojej przyczepy bocznych lamp obysowych ( pomarańczowych ) Takie pytanie : jak to wygląda od strony prawa ? Czy jeżeli przyczepa nie miała zamontowanych fabrycznie takich świateł, to może być problem z badaniami technicznymi ? Diagnosta może nie przystawić pieczątki z powodu tych obrysówek ?
Rolnictwo - Życie , Hobby , Pasja

#30 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 15:58

Przegląd techniczny Nie wiem jak z pomarańczowymi ale jeśli byłyby takie dwu kolorowe z przodu białe z tyłu czerwone to jak najbardziej można jeszcze powinni Cię pochwalić.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mechas

mechas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 16:26

Przegląd techniczny Z przodu mam białe lamy obrysowe , z tyłu oprócz fabrycznych lamp mam czerwone obrysówki <_<

#32 Share paulus841

paulus841

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 21:38

Przegląd techniczny No to jak z tyłu masz czerwone z przodu białe to z boku możesz mieć pomarańczowe. I wątpię żeby diagnosta się czepiał do tego. A przecież światła obrysowe odblaskowe też świecą tylko, że światłem odbitym. Obyś na boku nie miał 20 tych obrysówek 2 wystarczą. <_<

#33 Share paulus841

paulus841

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 21:42

Przegląd techniczny A tak apropo świateł odblaskowych to mam do was pytanie! Jakiego kształtu montuje się światła odblaskowe z tyłu przyczepy. Bo kolor to wiadomo czerwony.

#34 Share mechas

mechas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 21:49

Przegląd techniczny Na przyczepach z tyłu montuje się czerwone światła odblaskowe w kształcie trójkątów

#35 Share paulus841

paulus841

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 15:56

Przegląd techniczny Brawooooooo!! Bo za okragłe lub owalne policja jajca urwie. :P Nie dosłownie. heheh ale już spotkałem się z dość sporymi problemami ze względu na kształt odblaskowego światła..... Właśnie w przyczepie....

#36 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 19:49

Przegląd techniczny stacja diagnostyczna a stacja diagnostyczna to jest wielka roznica.

po1) zalezy kto tam obsluguje jezeli znasz goscia to zalatwisz czasami ciezko ale zalatwisz
po2) czasami chcesz sprawdzic auto badz ciagnik to oni na wyglad popatrza i jest oki i musisz im powiedziec ze chcesz sprawdzic
po3) czasami pracuja tam TUMANY i wierza tylko w to co im komputer diagnostyczny pokaze. (komp nie wykazal ze auto sciaga i koles sie klucil z bratem ze auto jest dobre , a brat mowil ze sciaga podczas hamowania to koles do niego PATRZ KOMP WYKAZAL ZE ZBIEZNOSC JEST W 80% DOBRA WIEC CO CI SCIAGA podczas przejazdu innego diagnosty wyszlo ze jednak sciaga.
po4)u nas ciagnikow nie sprawdzaja a jezeli sie uprzesz to tylko swiatelka zobaczy.

Sprawdzajac traktor made in ursus to sprawdzaja przednia os, bieznik opon, oswietlenie, wyjscie hamulca na przyczepe ale to zalezy od stacji.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#37 Share bongle

bongle

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 20:00

Przegląd techniczny A mój ciągnik ma 20 lat i żadnej stacji diagnostycznej nie widział.przecież światła i hamulce można bez problemu sprawdzić samemu.

#38 Share paulus841

paulus841

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 22:42

Przegląd techniczny Tak ustaw sam światła bez żadnego przyrządu... Powodzenia!!!!! he tylko nie takie w c330

#39 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 17 luty 2015 - 18:57

Przegląd techniczny

Witam,  sorki że odkopuję temat, ale nie chce zakładać nowego.  Mam takie pytanko, a mianowicie-   czy na przeglądzie rejestracyjnym ciągnika spisywany jest stan licznika mtg, tak jak w przypadku samochodów przebieg w kilometrach.  Jeśli czegoś takiego nie ma to spoko, a jeżeli tak to będzie problem, gdyż licznik stanął x lat temu na przebiegu nie wiadomym ( wszystkie cyferki sie pomieszały ).  Ciągnik to mf 255

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 17 luty 2015 - 19:14

Przegląd techniczny

Tak spisują ilość motogodzin , diagnosta obszedł ciągnik , popatrzył i nawet świateł nie sprawdzał ;)