Skocz do zawartości

Zdjęcie

agregat uprawowo siewny talerzowy

178 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Gulo125

Gulo125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 25 maj 2012 - 05:58

agregat uprawowo siewny talerzowy A da sie wziać na testy taki agregat?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agregat uprawowo siewny talerzowy Dzisiaj, 19:31
  •  

#142 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 maj 2012 - 08:53

agregat uprawowo siewny talerzowy jak wmowisz sprzedajacemu, ze to jest dla niego dobre to sie da :D
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#143 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 15:29

agregat uprawowo siewny talerzowy Panowie jutro mam zamiar zamówić agregat talerzowy 2,7 z agro-maszu. Czy ktoś robił takim agregatem po kukurydzy na ziarno? Jak on uprawia i czy się nie zapycha? Proszę o szybką odpowiedz bo mam niewiele czasu na decyzję.

Edytowany przez ozon87, 27 sierpień 2012 - 15:30.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 08:44

agregat uprawowo siewny talerzowy Słuchajcie a możecie porównać agregat talerzowy z gruberem (agregatem ścierniskowym)? Mam pole (ziemia lekka) które jak jest sucho strasznie jest twarde, zbite i po żniwach np. stary mały pług 3 zagonowy ma ciężko sie zagłębić przy podorywce, natomiast stara małą talerzówka tylko rysuje ziemię. Z kolei jak jest mokro to jak robie podorywkę to ziemia z pod pługa wychodzi jak masło, efekt taki że jak to wyschnie to robią się straszne bryły które bardzo ciężko rozbić.
Nie ukrywam że chciałbym maszynę zarówno do podorywki (zamiast pługa) jak przedsiewnie uprawić po orce. Czy wg Was taki agregat talerzowy da rade na moich ziemiach w obydwu pracach? Czy lepiej w podorywce sprawdzi się gruber? No i ostatnie pytanie to czym różni się agregat talerzowy od talerzówki?

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#145 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 23 październik 2012 - 11:53

Panowie jutro mam zamiar zamówić agregat talerzowy 2,7 z agro-maszu. Czy ktoś robił takim agregatem po kukurydzy na ziarno? Jak on uprawia i czy się nie zapycha? Proszę o szybką odpowiedz bo mam niewiele czasu na decyzję.

I jak tam kolego? kupiłes ten agregat jak to się spisuje u ciebie? Ja już 2 sezon zastanawiam się co kupić potrzebuje tyklo na uprawy po zbiorze rzepaku zborza i kukurydzy właśnie. Na początku interesował mnie tylko gruber ze bo wydawało mi się że lepiej bedzie wchodził jak sucho i twardo ale odpadł ze wzgledu że raczej po kukurydzy by się zapychał, miałem koncepcję ciężkiej talerzówki ale dobra nie miesci się na razie w moim budżecie. Jestem po zbiorach części kukurydzy na ziarno (miałem bardzo wysoką ponad 3m wyrosła więc i resztek było sporo) i znajomy użyczył mi agro-masz, kupił go dawno w wersji pod siewnik, generalnie zapchał mi się tylko 2 razy na 5ha, podniosłaem cofnołem i jazda dalej, musiałem jeździć 2x bo po pierwszym przejeździe nie za bardzo pole wygladało.

Słuchajcie a możecie porównać agregat talerzowy z gruberem (agregatem ścierniskowym)? Mam pole (ziemia lekka) które jak jest sucho strasznie jest twarde, zbite i po żniwach np. stary mały pług 3 zagonowy ma ciężko sie zagłębić przy podorywce, natomiast stara małą talerzówka tylko rysuje ziemię. Z kolei jak jest mokro to jak robie podorywkę to ziemia z pod pługa wychodzi jak masło, efekt taki że jak to wyschnie to robią się straszne bryły które bardzo ciężko rozbić.
Nie ukrywam że chciałbym maszynę zarówno do podorywki (zamiast pługa) jak przedsiewnie uprawić po orce. Czy wg Was taki agregat talerzowy da rade na moich ziemiach w obydwu pracach? Czy lepiej w podorywce sprawdzi się gruber? No i ostatnie pytanie to czym różni się agregat talerzowy od talerzówki?

Kolego z tego co piszesz masz raczej ciężką ziemie (pewnie glina), jeśli nie uprawiasz kukurydzy to chyba gruber będzie na ściernisko dobry i w miarę tani a na rozbijanie masła nie ma nic lepszego jak brona wirnikowa ale kosztuje.

#146 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 23 październik 2012 - 19:48

agregat uprawowo siewny talerzowy Tak kupiłem agregat talerzowy agro-masz ale ciężko mi cokolwiek powiedzieć bo robiłem nim może ze 20min bo teraz nie mam czasu bo walcze z kukurydzą;) Szczerze mówiąc myślałem że efekt będzie lepszy po kukurydzy ale tragedi nie ma... Jak będe nim robił to mam zamiar żucić cos na hydropak żeby dociążyć agregat i może będzie lepiej. Napewno gdybym też szybciej jeździł to też by było lepiej ale ciągnik jest na dotarciu.

#147 Share wskpiotrus125

wskpiotrus125

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 259 postów
  • Zainteresowania:John Deere ,Interesuje się Rolnictwem, motoryzacją, mechaniką,modelarstwem rolniczym

Napisany 13 styczeń 2013 - 21:34

agregat uprawowo siewny talerzowy panowie powiedzcie mi czy ciagnik bedzie miał lżej z hydropakiem który jest zamontownay tak http://allegro.pl/ag...2892534621.html czy jak przy agromaszu http://otomoto.pl/ag...al-A231398.html nie chodzi mi o to czy bedzie lżej podnosić ani czy uciagnie tylko że przy tym 1 jest hydropak montowany odrazu przy wierzyczce i cieżar w większości z hydropaka będzie bliżej ciągnika zaś w agromaszu hudropak jest zampntowany dalej i ciężar bedzie dalej ciagnika cy to da jakąś róznice odnośnie podnoszenia przodu ciagnika

Edytowany przez wskpiotrus125, 13 styczeń 2013 - 21:37.

#148 Share sebarr

sebarr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 22:02

agregat uprawowo siewny talerzowy Witam, w tym tygodniu chcę zamówić agregat talerzowy 2,5m z hydropakiem firmy Mandam, dokładnie ten:

http://www.mandam.co...ang=pl&page=213

Firma ma dobrą opinię ale przed zamówieniem pomyślałem, że warto zapytać- ktoś słyszał coś złego lub dobrego o tym agregacie. Interesuje mnie na właśnie na zabezpieczeniu sprężynowym.

#149 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 23:59

agregat uprawowo siewny talerzowy Ja mam z Uni, dokładnie z Focusa T Drive. Wyciągam go z pod siewnika i robię w polu. Narzekam że ma słabe kopiowanie terenu. Talerze są na gumach zamontowane na ramię.
Jak bym kupował solo, to tylko na takich sprężynach.
Nie raz widzę jak z boku Lemkenami robią, na takich mocowaniach, i to jest robota godna polecenia.

#150 Share tomek81ja

tomek81ja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 19 luty 2013 - 20:48

agregat uprawowo siewny talerzowy witam, ja też chcę kupić agregat tależowy agromasz 2.7m i przyłączyć do niego poznaniaka 6 a ciągął będzie to Renault 110.54 rade powinien dać bez roblemu, tylko że bede używał go do ścernisk przed orką i po orce z siewnikie. nie wiem tylko czy ta maszyna jest naprawde tak uniwersalna.
pozdrawiam i liczę na wasze opinie

Edytowany przez tomek81ja, 21 luty 2013 - 13:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share buli333

buli333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 16:22

agregat uprawowo siewny talerzowy pomocy. witam, chcę kupić agregat tależowy agromaszz hydro pakiem . i niewiem jakiej mocy traktor czy jh 85k turbo czy jh 92k pomuszcie

pomocy. witam, chcę kupić agregat tależowy agromasz z hydro pakiem 3m . i niewiem jakiej mocy traktor czy jh 85k turbo czy jh 92k pomuszcie

#152 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 17:07

agregat uprawowo siewny talerzowy Zadaj poprawnie pytanie to z pewnością ktoś Ci pomoże...

#153 Share maniel

maniel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 18:58

pomocy. witam, chcę kupić agregat tależowy agromaszz hydro pakiem . i niewiem jakiej mocy traktor czy jh 85k turbo czy jh 92k pomuszcie

pomocy. witam, chcę kupić agregat tależowy agromasz z hydro pakiem 3m . i niewiem jakiej mocy traktor czy jh 85k turbo czy jh 92k pomuszcie

mam podobny problem tyle tylko że chcę ten agregat do Cesa Farmal A95 czy taki zestaw da radę? Dodam że na ciągniku jest zamontowany tur może to go dociąży?

#154 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 19:22

agregat uprawowo siewny talerzowy Oglądał ktoś z Was ten agregat w realu?

http://www.metalfach...uprawowe/u740-1

Edytowany przez maniek33, 21 wrzesień 2013 - 19:24.

#155 Share buli333

buli333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 16 październik 2013 - 13:38

pomocy. witam, chcę kupić agregat tależowy agromaszz hydro pakiem . i niewiem jakiej mocy traktor czy jh 85k turbo czy jh 92k pomuszcie

kupilem ten agregat talerzowy z hydro pakiem agro maszu i johan deere 95k z turem . A dotego sewnik amazone 3m ib jestem zadowolony sieje po orce

Edytowany przez buli333, 16 październik 2013 - 17:19.

#156 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 październik 2013 - 08:58

agregat uprawowo siewny talerzowy Jak masz dokładnie model jd? Jak się zachowuje w transporcie nie buja go za mocno z agregatem i siewnikiem? Nawracasz na polu z podniesionym siewnikiem na hydropaku, czy z rozłozonym zestawem?

#157 Share buli333

buli333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 październik 2013 - 17:19

agregat uprawowo siewny talerzowy na hydropaku ale w łyszce mam 2 worki zboza. a jd to model 3140 95k z turem

#158 Share marcok1920

marcok1920

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 październik 2013 - 20:25

agregat uprawowo siewny talerzowy jaka moc jest potrzebna na ten agregat http://allegro.pl/ag...3627689029.html
czy john deere 6210 90km i john deere 6115r dają rade???

#159 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 25 październik 2013 - 12:27

agregat uprawowo siewny talerzowy Witam
Ile mocy potrzeba na agregat talerzowy+siewnik na redlicach talerzowych 3m?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 25 październik 2013 - 17:17

agregat uprawowo siewny talerzowy na pewno potrzeba 6cyl, a moc zależna od ukształtowania i warunków glebowych.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Dodaj odpowiedź