Skocz do zawartości

Zdjęcie

agregat uprawowo siewny talerzowy

178 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Schadow

Schadow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 21:30

agregat uprawowo siewny talerzowy Ja słyszałem że Grano ma mocniejszą stal niż Unia czy to prawda?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agregat uprawowo siewny talerzowy Dzisiaj, 05:44
  •  

#122 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 28 styczeń 2012 - 22:17

agregat uprawowo siewny talerzowy robiłem unią i staltechem
-unia ma mniejsze talerze w wersji podstawowej
-jest dużo droższa
- wcale unia lepiej nie robi,a nawet ze wskazaniem na gorzej
według mnie wniosek jest jeden

#123 Share Schadow

Schadow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 19:55

agregat uprawowo siewny talerzowy Czyli unia odpada. Zostaje Grano i Agro-masz który lepszy?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share dannygumis

dannygumis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 21:26

agregat uprawowo siewny talerzowy Jeżeli chodzi o talerze to które lepiej 510 czy 560(uzasadnij)? Jedni mówią że wieksze lepsze, ale wtedy zmniejsza się prześwit miedzy rzędami talerzy, gdyż rama pozostaje ta sama.

Edytowany przez dannygumis, 30 styczeń 2012 - 21:27.

#125 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3420 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 21:53

agregat uprawowo siewny talerzowy mniejsze szybciej sie kreca, czyli lepiej wymiesza resztki z ziemia

Polska B

#126 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 22:04

agregat uprawowo siewny talerzowy tak samo wymieszaja gdyz predkosc obwodowa (czyli ta gdzie talerz atakuje ziemie w uproszczeniu) jest taka sama i zalezy tylko od predkosci jazdy.

mniejsze talerze lepiej mieszaja plytko, bo jest ich wiecej na metrze i moga pracowac stabilnie na malej glebokosci roboczej.

wiec wniosek jest taki jak pracowac plytko (uprawa scierniska i pod siew) to male nawet 400 mm, jak to ma sluzyc takze do wymieszania obornika czy poplonow to lepsze wieksze talerze, jesli ma takze posluzyc jako uprawa glowna (nawet zamiast orki) to talerze powyzej 600 mm.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#127 Share dannygumis

dannygumis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 10:49

agregat uprawowo siewny talerzowy W przypadku agregatu talerzowego bez hydropacka rozstaw między pierwszym rzędem a drugim jest wiekszy niż w agregacie z hydropackiem, Więc jak się założy wiekszę(przy uprawowo -siewnym) to ten rozstaw się jeszcze bardziej zmniejszy. Czy nie bedzie się wtedy bardziej przypychać w poplonie? Mam starą talerzówkę famarolu z tależami 460(22 szt) łamana rama więc pierwszy rząd blisko drugiego no i mi się przypychała bardziej niż ta na 16 z ramą prostą.
Użytkuje może ktoś taki uprawowo - siewny w poplonach? Na jakich talerzach i jak się sprawuje?

#128 Share Schadow

Schadow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 05 luty 2012 - 15:20

agregat uprawowo siewny talerzowy Powiedzcie która z tych firm produkuje lepsze Agregaty tależowe: Grano System czy Agro-Masz ?

#129 Share zimonx

zimonx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 11:24

agregat uprawowo siewny talerzowy Witam, zauważyłem że grano system i agro-masz mają różne talerze w swoich agregatach. Grano system na talerze o większych wycięciach a agro-masz o mniejszych czy to w jakiś sposób wpływa na uprawę ścierniska czy nie, z góry dzięki za odpowiedz. pozdrawiam

#130 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 11 marzec 2012 - 20:40

agregat uprawowo siewny talerzowy a może http://www.agromasar.pl/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share mac

mac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 marzec 2012 - 00:16

agregat uprawowo siewny talerzowy Ja także mam problem z wyborem agregatu i wielkości talerzy(510-560). Agregat będzie używany do uprawy ścierniska i pracy jako uprawowo-siewny, a pracował będzie z ursusem 1634. Dylemat jest między Agro-masz i Grano ale proponowano mi także Bury. Gleby niesą zbyt ciężkie, ale także nie żadne piachy większość 3 -4 klasa. Co polecacie którą firme i jakie są według was opinie na temat Burego?

#132 Share damian89

damian89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 16:58

agregat uprawowo siewny talerzowy Witam , ja mam agregat agro-maszu do jakichś 3 lat i jak narazie spisuje sie dobrze.Jedynie co mi się w nim nie podoba to ustawienie ramy ze zgarniaczami na wale packera(ale teraz firma już to zmieniła).Na ramie jak narazie nie widać żadnych pęknięć , jedynie co sie stało to wygieły mi sie dwa ramiona talerzy(ale serwis bez problemu przysłał nowe).

#133 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 17:55

agregat uprawowo siewny talerzowy ja mam z agromaszu i mam talerze 560 chyba nie pamiętam he a może 510 ale powiem szczerze że jestem naprawdę bardzo zadowolony i użytkuje do ścierniska i uprawy siewnej narazie nic mi się nie psuje a robię drugi sezon na 50ha i trochę usługi a słyszałem że talerze produkuje jedna firma z włoch i są sprowadzone a u nas tylko na talerzach robią pieczątki że swoje mają.kolega ma z uni i wogóle nie jest zadowolony za małe talerze 460 są.ja bym z uni nie kupił straszne drogie ceny mają

#134 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 19:03

agregat uprawowo siewny talerzowy A robiłeś kiedyś tym agregatem po kukurydzy na ziarno?

#135 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 13 maj 2012 - 18:37

agregat uprawowo siewny talerzowy Ja mam agregat talerzowy z Grano z wałem gumowym talerze 56. Robiłem też pole po kukurydzy na ziarno bez sieczkarni.
Ogólnie zapchać się nigdy nie zapcha. Miesza ziemię średnio, gruber KOS lepiej. Wyjść z ziemi nigdy nie wyjdzie możliwe że moja jest bardzo ciężka, prawie 2 tony. Lżej idzie niż gruberem. Ale teraz bym kupił Lemken Rubin.
O hydropaku można zapomnieć- to jest zły pomysł konstruktora (szkoda kasy)

#136 Share Gulo125

Gulo125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 21 maj 2012 - 15:35

agregat uprawowo siewny talerzowy Tez sie zastanawiam nad kupnem agregatu i mam na oku agregat talerzowy z hdropakiem z agro-maszu, tylko zastanawia sie czy mój ciągnik JohnDeere 5090R (90KM) go pociągnie. Wiecie coś na ten temat?

#137 Share KAPRAL1

KAPRAL1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 21 maj 2012 - 17:41

agregat uprawowo siewny talerzowy podaj szerokosc agregatu jaka cie interesuje?

#138 Share Gulo125

Gulo125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 maj 2012 - 11:34

podaj szerokosc agregatu jaka cie interesuje?

3 metrowy

#139 Share KAPRAL1

KAPRAL1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 23 maj 2012 - 18:36

agregat uprawowo siewny talerzowy 3m z hydropakiem to zdecydowanie za wiele jak na ciagnik 90km ale to moje prywatne zdanie ja wybral bym 2,5m

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Gulo125

Gulo125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 maj 2012 - 20:18

3m z hydropakiem to zdecydowanie za wiele jak na ciagnik 90km ale to moje prywatne zdanie ja wybral bym 2,5m

Hydropak bedzie ale ja go nie będę używał będę pracował bez siewnika chodzi mi o to że ten z hydropakiem jest krutszy i będzie lżej dla traktora. Pytam bo gdy zobaczyłem ten agregat wydał mi sie za masywny ale musze kupić coś takiego. Więc jak myśłisz czy bez sie wnikasobie poradzi?

Dodaj odpowiedź