Skocz do zawartości

Zdjęcie

Luzy na kolumnie kierowniczej.

43 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukash938

lukash938

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 19:45

Luzy na kolumnie kierowniczej. Wspomagania ja nie montowałem, kupiłem ciągnik z zamontowanym już wspomaganiem, drążek jest przegięty bo wąsy są starego typu a fotkę wstawie jutro.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Luzy na kolumnie kierowniczej. Dzisiaj, 01:13
  •  

#22 Share marekp

marekp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 19:57

Luzy na kolumnie kierowniczej. Ok dzięki
Ze zdjęcia widać że musisz lepiej ułożyć wąż do siłownika, bo jest przetarty od wąsa.
Mam pytanie czy wyeliminowaś tą starą kolumnę 9(armate) przed chłodnicą czy służy tylko jako zbiornik oleju do wspomagania?

#23 Share lukash938

lukash938

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 20:04

Luzy na kolumnie kierowniczej. Te stare wspomaganie zostało służy jak zbiornik oleju i jest przecież potrzebne do blokady kół. A wąż przetarł się tylko z wierzchu to nic nie szkodzi.

#24 Share marekp

marekp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 13:42

Luzy na kolumnie kierowniczej. Ok, to załącz kolego zdjęcie mocowania siłownika i ewentualnie wąsa.
Mnie też czeka przeróbka wspomagania. Drążek, orbitrol, wąsy już kupione, został siłownik i jego mocowanie. Roboty dużo, ale jakie będą efekty.

#25 Share lukash938

lukash938

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 15:30

Luzy na kolumnie kierowniczej. Mocowanie siłownika, a wąsy pozostały te same co były przy tym starym typie wspomagania, a drążek jest tak wygięty bo by haczył o napęd przedniego mostu fotki nie zamieszczę bo się skończył limit

#26 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 03 marzec 2009 - 14:29

Luzy na kolumnie kierowniczej. W przypadku zamontowania orbitrola tak jak macie jak wygląda sprawa blokady tylnego mostu?
W orginalnym zestawie orbitrol jest montowany do kolumny kierowniczej wówczas blokada nadal działa tak jak powinna.

#27 Share lukash938

lukash938

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 14:39

Luzy na kolumnie kierowniczej. Te stare wspomaganie zostało, służy jako zbiornik na olej i do blokady tylnego mostu.

#28 Share Marcin1987

Marcin1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 18:05

Luzy na kolumnie kierowniczej. Rozpocząłem pracę nad montażem orbitrola do mojego Mtz. Mam jednak mały kłopot kupiłem używany orbitrol od wózka widłowego i nie wiem które otwory są od zasilania i powrotu a które powinny iść na tłok.Wie ktoś jak to można sprawdzić ???? Z góry dziękuje <_<

#29 Share piotrek6587

piotrek6587

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 19:01

Luzy na kolumnie kierowniczej. A nie próbował nikt naprawic tej starej kolumny (no chyba ze sie nie da), bo wiem ze tam pod pokrywą jest ślimak i takie dziwne "półtrybko" i wedłog mnie to tu jest wina, moze sie myle, tez mam ten problem w mtz 80 wąs wymieniony dokręcony, gałki jak trzeba (po regeneracji), luz u góry zmniejszony, a luz na kierownicy na 1/3 obrotu i tak z bratem myśle zeby zajrzec do tej kolumny. Moze nie ma sensu czy ktoś to rozbierał????

#30 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 22 marzec 2009 - 21:18

Luzy na kolumnie kierowniczej. R - siłownik w prawo
L - siłownik w lewo
P - pompa
T - zbiornik
R i L zależą jeszcze czy siłownik jest z tyłu czy przodu osi.

Jeżeli luz na slimaku skasowany to sprawdź jeszcze luz sumaryczny na połączeniach od kierownicy do ślimaka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share witja1980

witja1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 19:59

Luzy na kolumnie kierowniczej. Witam. Mam podobne pytanie czy można wymienić ślimak i wycinek ślimacznicy bo luz bardzo duży a regulacja wkręcona do końca. Czy wogule się to naprawia, jeśli tak to proszę o pomoc. Co z tym luzem sumarycznym?

#32 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 23:33

Luzy na kolumnie kierowniczej. Tak wymienia się ślimak i wycinek ślimacznicy! częśto ten wycinek luzuje na wieloklinie i mamy dodatkowy luz, podobnie wąs na dole. Od ślimaka do koła kierownicy są dwa przeguby, wieloklin, polączenia klinowe i tam powstają "luzy" największy na wieloklinie slimak-przegub.

#33 Share piotrek6587

piotrek6587

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 21:44

Luzy na kolumnie kierowniczej. a czy tawy miana zmniejsza ten luz a jesli tak to na jak długo i jaki jest jej koszt , bo tak mysle czy zakładac orbitrol czy podremontowac ta kolumne starą?

#34 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 22:34

Luzy na kolumnie kierowniczej. Jak rozumiesz to wspomaganie i masz pojęcie, i zrobisz wszystko dokładnie to jest sens remontwać i szczerze mówiąc nie ma sensu zakładać orbitrola, zostanie z 1200zł w kieszeni. Ale jak masz ładowacz to sens jest,kierą kręcisz jednym palcem i zero luzów.

#35 Share piotrek6587

piotrek6587

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 19:08

Luzy na kolumnie kierowniczej. dzieki, tak zrobie chyba choć ładowacz mam zamiar załozyc ale to jeszcze nie teraz

#36 Share witja1980

witja1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 19:46

Luzy na kolumnie kierowniczej. Ja właśnie wymieniłem wąs i wałek główny bo frezy były starte. Dokręciłem nakrętkę na górze bo się poluzowała i teraz luzów niema. Pytanko czy regulacja ciśnienia wspomagania jest przy kolumnie po lewej stronie pod przewodem? i dokręcać czy odkręcać bo teraz ciągnik jest strasznie czuły.

#37 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 październik 2012 - 18:45

Luzy na kolumnie kierowniczej. Witam, mam problem ze serwomechanizmem w mtz, otóż gdy jadę na 9 i przednie koło wpadnie na jakąś nierówność, koła zaczynają drgać w tak bardzo ze nie da się jechać. Przeguby drążków wymienione, przeguby od kierownicy do serwa wymienione i nic nie pomaga. Do tego ta śruba na pokrywie serwa jest już cała wkręcona i nie ma jak regulować. Ma ktoś pomysł jak rozwiązać ten problem?

#38 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 01 październik 2012 - 19:09

Luzy na kolumnie kierowniczej. Poczytaj tu : http://www.agrofoto....':rolleyes:' />

Edytowany przez Biznez404, 01 październik 2012 - 19:09.

#39 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 październik 2012 - 19:37

Luzy na kolumnie kierowniczej. Nie chce zakładać siłownika, bo nawet nie ma go gdzie przymocować, wolałbym skasować luzy w oryginalnym wspomaganiu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 01 październik 2012 - 20:08

Luzy na kolumnie kierowniczej. Zobacz luz na wąsie pod kolumną tam jest wieloklin stożkowy i na nim lubi być luz :rolleyes: .

Dodaj odpowiedź