Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co siac na słabej ziemi?

246 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 16 luty 2009 - 18:47

Co siac na słabej ziemi? najpierw zastosuj coś do niszczenia chwastów z glifosatem (rundap) póżniej > obornik > gorczyca > żyto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co siac na słabej ziemi? Dzisiaj, 03:12
  •  

#22 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 16 luty 2009 - 19:00

Co siac na słabej ziemi? A może właśnie opłaciło by się zniszczyć chwasty pole dobrze znawozić np: obornikiem,wapnem i zasiać na początku jakieś Żytko i z czasem Ziemia by coraz lepiej rodziła ale niestety to są koszty czy dać sobie spokój?i zrobić np: Ala pastwisko.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#23 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 16 luty 2009 - 19:11

Co siac na słabej ziemi? Właśnie oto chodzi,że na tym polu nic nie chce rosnąć.Przed zaoraniem to nawet zielonej trawy tam niewidziałem poprostu klepisko i tak przez wiele lat.Stąd moje obawy oto czy warto siać zborze.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 16 luty 2009 - 19:56

Co siac na słabej ziemi? Weź to na wiosne przejedz agregatem i posiej jakas gorczyce albo facelie a na jesien sobie posiej żyto na tym polu i zobaczysz jak urosnie.

#25 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 16 luty 2009 - 20:26

Co siac na słabej ziemi? A a jeżeli chciałbym pójść w drugą strone tzn w strone łąki to co byłoby najlepsze na tak słabą ziemie? Pomijając zapotrzebowanie moich królików.

#26 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 16 luty 2009 - 21:23

Co siac na słabej ziemi? Bierz pod uwagę stosunki wodne, bo jak krucho z wodą to zapomnij o łące. Na takiej glebie można też uprawiać owies ale nie w pierwszym roku, na początek najlepiej posiać żyto. Na wiosnę posiej łubin , przykryj zieloną masę i jesienią żytko.

#27 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 16 luty 2009 - 21:27

Co siac na słabej ziemi? Ja zaorałem własnie tej jesieni nieuzytek dosc duzy tylko ze to inna klasa ziemi i tam normalnie rosła sobie trawka i inne badyla i posieje spokojnie owies na wiosne a moze mieszanka i mysle ze urosnie bo wkoncu ziemia przez pare lat nieuzytkowana sobie odpoczeła jak to sie mówi.

A co do tematu to teraz juz zyta nie posieje wiec jak juz to dopiero na jesien a zeby sie pole nie marnowało to spokojnie mozesz jakis poplon rzucic potem go przyorzesz i bedzie super.

A jak mówia koledzy jesli teren nie jest dosc mokry to z łąka daj sobie spokój bo z niej nic nie wyjdzie.

#28 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 16 luty 2009 - 23:08

Co siac na słabej ziemi? ja to zaczął bym od analizy glebowej i na wiosne siał żyto,pszenżyto,a nie bawił się z poplonami i obornikiem

#29 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 17 luty 2009 - 15:52

Co siac na słabej ziemi? Ale jakim agregatem i jaki zabieg na tej ziemi trzeba będzie przeprowadzić na wiosnę przed zasianiem tej gorczycy(zaorano na jesieni)? Jak zdążyliście zauwarzyc jestem początkującym i wszystkie maszyny musze wynajmować. Po ile w sie ceni np godz orania, bronowania itp

#30 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 17 luty 2009 - 17:42

Co siac na słabej ziemi?

ja to zaczął bym od analizy glebowej i na wiosne siał żyto,pszenżyto,a nie bawił się z poplonami i obornikiem

Wiesz co ze ja Cie nie rozumiem jak mozesz posiac na wiosne zyto albo pszenzyto czyli zboze ozime co? Weź sie zastanów a nie koledze głupie propozycje podstawiasz.

A co do zabiegów to na 5 i 6 klasie to ja zbytnio nie wiem(takiej ziemi nie mam) ale chyba spokojnie mozna przejechac przed siewem agregatem z wałkami lub kultywatorem z wałkiem/wałkami i to wystarczy a potem siew.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 17 luty 2009 - 17:59

Co siac na słabej ziemi? Nie denerwuj sie i poczytaj o życie "Bojko". Można je sieć i tak i tak , można zimą(aby gleba się nie była zamarznięta). Pszenżyta jare też są, a ja siałem jarą odmianę w grudniu.

#32 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 17 luty 2009 - 19:38

Co siac na słabej ziemi? A jakie nawozy sztuczne były by dobre do posiania na wiosne po czy przed posianiem gorczycy. Słyszałem coś o polisfosce, saletrze amonowej, czy jeszcze jakiś innych. Ta ziemia chyba jest zakwaszona bo dawno nic nie było robione. Może jakieś wapno?

#33 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 17 luty 2009 - 20:01

Co siac na słabej ziemi?

Nie denerwuj sie i poczytaj o życie "Bojko". Można je sieć i tak i tak , można zimą(aby gleba się nie była zamarznięta). Pszenżyta jare też są, a ja siałem jarą odmianę w grudniu.

Co do zyta to przyznaje ze nie wiedziałem.
A pszenzyto jare u mnie nie jest siane wogóle chyba malo sie go w Polsce spotyka.

A co do nawozenia to ja zbyt duzo o tym nie wiem ale chyba pod gorczyce to sam azot wystarczy.

#34 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 17 luty 2009 - 20:08

Co siac na słabej ziemi? kolego pablo21 brak wiedzy, ja jak sie nie znam na czymś to z reguły nie zabieram głosu oki? można by sprubować z owsem,ale tu mniejsze pole do popisu jeśli chodzi o herbicydy do zwalczania chwastów,perz,owies głuchy

pablo21 pod gorczyce nie wystarczy sam azot

#35 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 17 luty 2009 - 20:24

Co siac na słabej ziemi? To wkoncu ile tego nawozu trzeba posiac pod ta gorczyce? I czy to sie bedzie wogóle opłacalo jesli ma posiac sporo nawozu pod gorczyce to nie lepiej posiac owies i pod niego nawóz? Owies chociaz skosi a gorczyca raczej pójdzie w ziemie. Bedzie z niej niby nawóz ale...

Oczywiscie brak mi wiedzy a tobie nie, dobra niech bedzie nie chce sie kłócic...

Ale według mnie sianie pszenzyta jarego to jest zły pomysł wogóle jeszcze na takiej ziemi.
A to zyto jare to tez pewnie gorzej plonuje niz ozime nie?

#36 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 17 luty 2009 - 20:32

Co siac na słabej ziemi? A ten azot to w jakich (kg)proporcjach na te moje pół hektara przed czy po gorczycy i jaki koszt?

pozdrawiam i dziękuje za wszystkie edukujące moją osobe posty :)

Edytowany przez brzozak2, 17 luty 2009 - 20:42.
ostrzegam o ostrzezeniu, ktore nie bawem dostaniesz jesli bedziesz dalej pisal z takim bledami

#37 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 17 luty 2009 - 20:46

Co siac na słabej ziemi? pablo a w owsie czym zniszczysz owies głuchy? tu nie chodzi o plon bo i tak w pierwszym roku rewelki nie będzie a coś tam zawsze, to wy proponujecie mu oborniczek i takie tam inne

#38 Share krzysiek3120

krzysiek3120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 18 luty 2009 - 17:47

Co siac na słabej ziemi? Jezeli to byl ugor to owsa gluchego tam niebedzie raczej chyba ze w tym do siewu cos sie znajdzie

#39 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 18 luty 2009 - 18:34

Co siac na słabej ziemi? na 5 i 6 klasie nie bedzie gorczycy nawet na poplon. ona nie chce na takiej ziemi rosnąc. wbrew pozorom gorczyca ma spore wymagania glebowe.
sprzedam kombajn fortschritt E 517

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Terror

Terror

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 18 luty 2009 - 20:01

Co siac na słabej ziemi? Ja sieję często pszenzyto jare i zbyt wielkiej różnicy między zimowym nie ma. A co do tematu to proponuje posiać owies. A zaraz ponim jeszcze jakis poplonik i na jesień zaorać.