wlascicielziemski1

Co siac na słabej ziemi?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacus    3037

wy to byscie sie nadawali na amerykanskich bankierow,im tez pomylil swiat wirtualny z realnym i skutki tego jeszcze dlugo bedziemy odczuwac.

nie mam V-VI klasy,tylkoIV b-2ha i w suchych latach niewiele tam urosnie,kukurydza-bardzo kiepska.ziemniaki -ostatnio z 15 lat temu,byly w sam raz do rosolu.gorczyca -szkoda bylo siac.oczywiscie koszty uprawy sa nizsze niz w przypadku ciezkich ziemi,ale przy obecnych zmianach klimatu ekonomiczny sens uprawy V-VI klasy jest wiecej niz watpliwy.

jak ktos nie ma do tego doplat,wlasnego sprzetu to szkoda dyskusji

wlascicieluziemski jakich spodziewasz sie dochodow z tego arealu?

najlepszy pomysl to kopalnia piasku,u nas sa nawet dziury po 20 ar,jesli masz oczywiscie odpowiedniej jakosci piasek.

jak bys sie upieral to mam gdzies technologie uprawy lubinu,to ci pozniej napisze.ale jakos nie widzialem lubinowych pol wiec to raczej kiepski interes


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

ale żeś się uparł,tam ktoś pisał o wapnowaniu,napisałem od czego trzeba zacząc OD ANALIZY gleby a nie słuchać jakiś bredni że trzeba dać tyle czy tyle i jakiego? wapno powoli się przemieszcza w glebie srednio 2 cm rocznie także jak teraz z wapnujesz to i tak nie będzie efektu,proponuje nawozy które zawierają wapń kolego @milanreal1 skąd ty wiesz o jakimś kwasie w tej glebie? i co to znaczy obornik nie powinien się spalić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Pewności nie mam że tam jest kwas. Ale tak sadzę po tym co kolega pisał. A co do obornika. Dając wapno i obornik może się zdarzyć że ten obornik nic nie da bo zostanie spalony przez wapno. A jak by dał obornik pod następna uprawę to już te wapno obornika nie spali.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

ja nigdy o czymś takim nie słyszałem spalenie obornika , możesz ten proces jakoś opisać? na czym to polega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dokładnie nie wiem jakie procesy zachodzą. U nas potocznie się mówi że obornik pod wpływem wapna się pali. Tzn robi się lekki, suchy, biały. Traci bardzo na wartości.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

siostra pozyczyla 'nowoczesna uprawe roli'-to ksiazka dla szkol rolniczych i znalazlem tylko dane dla lubinu zoltego [inny na lekkie gleby sie nie nadaje] na poplon

siew do 25 lipca[dla malopolski.u ciebie moze byc inny] 200kg\ha.rozstaw 10-15 cm. glebokosc 4-5cmglebe nalezy zwalowac

nawozy p-40-50 kg.k-60-80 kg,n-20-30 kg

''ekolodzy'' w tamtym roku siali w plonie glownym ok.10 maja.byla susza wiec niewiele uroslo ,dopiero po czerwcowych deszczach cos sie zazielenilo,ale niewiele tego bylo i we wrzesniu bez talerzowania to zaoralem plugiem normalnym bez problemow[a on lubi sie zatkac]ciekawe czy lubin kombajnuje sie jak zboze czy trzeba cos przerabiac np.jak do rzepaku

 

nie wolno stosowac rownoczesnie wapna i obornika

 

 

radze ci popatrz na ceny nawozow , nasion do siewu, opryskow,uslug.porownaj z cenami zboz,wyjdz na pole i troche ochlon


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja bym nie czekał do maja. Jak będzie sucho to nic nie będzie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Pod koniec kwietnia. Ja kukurydze sieje po 15 kwietnia. Nie czekam do maja.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

ja uważam że z tego nic nie będzie, na AF nie ma kogoś z jego okolicy by pomógł mu to zasiać? powiedz mi dlaczego się uparłeś i chcesz to pole uprawiać? nie mając maszyn ani wiedzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Zasiać zasieje zwykłym poznaniakiem albo konnym siewnikiem.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Moim zdaniem to tez zbytnio sie nie opłaca.

 

Niektórym sie wydaje ze rolnictwo to jest takie proste wystarczy zasiac skosic i zaorac ale tak nie jest.

 

A nie lepiej dac sobie spokój z tym polem albo je sprzedac?

 

Bo wynajac kogos na usługe zeby wszystko zrobił posiac troche nawozu itd. to moze nawet na zero nie wyjdzie wiec szkoda sie meczyc moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

panowie tylko dlaczego tak się uparł? po co? nie ma w co kasy włożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że niektórzy traktują rolnictwo jako hobby. Ja wychodzę z założenia że to co robię ma przynośić zyski a nie generować straty.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

jak chce niech sieje:) na takim areale to za dużo nie poszaleje więc może po pierwszym roku da sobie spokój jak wtopi.na tej klasie ziemi to tylko żwirownia jak było pisane wcześniej.powodzenia


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o to że on samodzielnie wygenerował stratę <_<


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o opłacalność a o zyskach to nawet nie marze. Ja poprostu chce, aby coś tam urosło nieważne co.

Powiem tak może to być strata pieniędzy za małą korzyść śladowego płodu rolnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rób nic. Zielsko samo wyrośnie


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj