Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skąd wziąć kasę na rozwój?

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 16 luty 2009 - 00:39

Skąd wziąć kasę na rozwój? Witam

Niedawno skończyłem szkołę rolniczą, wykształcenie rolnicze mam. Z rodzicami zajmujemy się uprawą warzyw na areale ok. 10ha, raz jest lepiej, raz gorzej, jak to w rolnictwie. Może jestem dziwny ale ta praca od zawsze mi się podobała, dlatego wybrałem taki kierunek nauki, dlatego planuje z rolnictwem związać przyszłość. Wiadomo, kto nie ryzykuje (w moim przypadku inwestuje :) ) ten nie ma. Niedługo przejmę gospodarstwo, chciałbym je trochę rozwinąć, począwszy od kupna większego ciągnika, większego tunelu foliowego czy niezbędnej w tych czasach studni głebinowej i deszczowni kończąc na budowie profesjonalnej chłodni oraz kupnie profesjonalnego systemu myjącego i pakującego. Miałbym też mozliwość przerobienia poddasza pewnego budynku na inspekt do produkcji rozsady, byłoby to na tyle dobre, że produkcja mogłaby trwać praktycznie przez cały rok jeśli byłoby to potrzebne, a co najlepsze koszty ogrzewania byłyby minimalne dzięki połączeniu go z CO mojego budynku mieszkalnego. Plany spore, kasy na to potrzeba masa. Oczywiście nie jest możliwe wykonanie tego w ciągu roku. Ale możnaby od czegoś zacząć. Zatem czy w tej chwili mógłbym starać się o jakiekolwiek dofinansowania z UE? Jeśli tak to napiszcie mi coś więcej na ten temat. Ewentualnie o możliwościach wzięcia jakiegoś kredytu na niski procent. Prosiłbym o jak najwięcej informacji, myślę, że to pomogłoby to nie tylko mnie ale też innym użytkownikom, chyba nie ja sam mam taki problem.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skąd wziąć kasę na rozwój? Dzisiaj, 11:15
  •  

#2 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 16 luty 2009 - 01:15

Skąd wziąć kasę na rozwój? Hmm podam Ci linki jeśli Ci to coś pomoże. Wiem że mógłbyś sie starać o pomoc dla młodego rolnika jak przejmiesz gospodarkę wówczas dostajesz 50tys reszte to musisz sam zobaczyć. Ps nie orientuje się w tym zbytnio wiec jak cos niech mnie poprawcie:)
Młody rolnik
Program rolnośrodowiskowy
Modernizacja gospodarstw rolnych

To tyle. Miłej lektury:)
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#3 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 16 luty 2009 - 10:30

Skąd wziąć kasę na rozwój? Do tego co podał klejnus dodatkowo sa jeszcze banki udzielające kredytów inwestycyjnych i na zakup ziemi z dofinansowaniem do odsetek z ARiMR, zwykłe kredyty inwestycyjne. Możesz sprzedać np kawałek ziemi jak jest dobrze położony i nadaje się na działki budowlane, możesz iść do pracy na etat ( raczej dużo z tego nie wyciągniesz), grać w lotto jak trafisz 6 to dasz sobie spokój z inwestowaniem w rolnictwie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 16 luty 2009 - 11:15

Skąd wziąć kasę na rozwój? heh..@Badylarz mozne powiedziec ze jestesmy a dokładnie tej samej sytułacji :)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#5 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 16 luty 2009 - 11:31

Skąd wziąć kasę na rozwój? Dobrym rozwiazaniem jest sprzedaz dzialki budowlane jak takowe posiadasz :)
Sam wiaze przyszlosc z sprzedaza ziemi budowlanej tylko niestety siostra niema jeszcze 18 lat i musze czekac na podzial majatku.

2 opcja to kredyt hipoteczny pod zastaw np tej owej ziemi budowlanej np. wziasc 200k na najwiekszy okres kredytowania i jakby ci gospodarstwo przynosilo znaczace zyski to niemusisz sie ograniczac do splat rat jakie ci wystawiono.Ale zeby zmniejszyc okres kredytowania i odsetki wplacac wieksze sumy.
Ale to opcja jakby gospodarstwo dobrze presperowalo :)
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 luty 2009 - 09:41

Skąd wziąć kasę na rozwój?

Do tego co podał klejnus dodatkowo sa jeszcze banki udzielające kredytów inwestycyjnych i na zakup ziemi z dofinansowaniem do odsetek z ARiMR...

To jeszcze są kredyty na zakup ziemi? Te niskooprocentowane?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#7 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 18 luty 2009 - 09:49

Skąd wziąć kasę na rozwój? Na stronie agencji jest lista banków w których możesz wziąść taki kredyt.Niedawno (ze 2tyg.temu)agencja uruchomiła to z powrotem,bo już kaski bankom brakło.

#8 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 luty 2009 - 14:56

Skąd wziąć kasę na rozwój? anr czy arimr?
możesz zapodać konkretnego linka?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 18 luty 2009 - 21:16

Skąd wziąć kasę na rozwój? Gdybym umiał to bym podał tego linka.ARiMR.Przejrzyj w aktualnościach ze 2tyg wstecz.szukałem i nie znalazłem,ale środki napewno są,zapytaj w spółdzielczym.Jestem pewien na 100%