Badylarz

Skąd wziąć kasę na rozwój?

Polecane posty

Badylarz    15

Witam

 

Niedawno skończyłem szkołę rolniczą, wykształcenie rolnicze mam. Z rodzicami zajmujemy się uprawą warzyw na areale ok. 10ha, raz jest lepiej, raz gorzej, jak to w rolnictwie. Może jestem dziwny ale ta praca od zawsze mi się podobała, dlatego wybrałem taki kierunek nauki, dlatego planuje z rolnictwem związać przyszłość. Wiadomo, kto nie ryzykuje (w moim przypadku inwestuje :) ) ten nie ma. Niedługo przejmę gospodarstwo, chciałbym je trochę rozwinąć, począwszy od kupna większego ciągnika, większego tunelu foliowego czy niezbędnej w tych czasach studni głebinowej i deszczowni kończąc na budowie profesjonalnej chłodni oraz kupnie profesjonalnego systemu myjącego i pakującego. Miałbym też mozliwość przerobienia poddasza pewnego budynku na inspekt do produkcji rozsady, byłoby to na tyle dobre, że produkcja mogłaby trwać praktycznie przez cały rok jeśli byłoby to potrzebne, a co najlepsze koszty ogrzewania byłyby minimalne dzięki połączeniu go z CO mojego budynku mieszkalnego. Plany spore, kasy na to potrzeba masa. Oczywiście nie jest możliwe wykonanie tego w ciągu roku. Ale możnaby od czegoś zacząć. Zatem czy w tej chwili mógłbym starać się o jakiekolwiek dofinansowania z UE? Jeśli tak to napiszcie mi coś więcej na ten temat. Ewentualnie o możliwościach wzięcia jakiegoś kredytu na niski procent. Prosiłbym o jak najwięcej informacji, myślę, że to pomogłoby to nie tylko mnie ale też innym użytkownikom, chyba nie ja sam mam taki problem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Hmm podam Ci linki jeśli Ci to coś pomoże. Wiem że mógłbyś sie starać o pomoc dla młodego rolnika jak przejmiesz gospodarkę wówczas dostajesz 50tys reszte to musisz sam zobaczyć. Ps nie orientuje się w tym zbytnio wiec jak cos niech mnie poprawcie:)

Młody rolnik

Program rolnośrodowiskowy

Modernizacja gospodarstw rolnych

 

To tyle. Miłej lektury:)


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Do tego co podał klejnus dodatkowo sa jeszcze banki udzielające kredytów inwestycyjnych i na zakup ziemi z dofinansowaniem do odsetek z ARiMR, zwykłe kredyty inwestycyjne. Możesz sprzedać np kawałek ziemi jak jest dobrze położony i nadaje się na działki budowlane, możesz iść do pracy na etat ( raczej dużo z tego nie wyciągniesz), grać w lotto jak trafisz 6 to dasz sobie spokój z inwestowaniem w rolnictwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

heh..@Badylarz mozne powiedziec ze jestesmy a dokładnie tej samej sytułacji :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Dobrym rozwiazaniem jest sprzedaz dzialki budowlane jak takowe posiadasz :)

Sam wiaze przyszlosc z sprzedaza ziemi budowlanej tylko niestety siostra niema jeszcze 18 lat i musze czekac na podzial majatku.

 

2 opcja to kredyt hipoteczny pod zastaw np tej owej ziemi budowlanej np. wziasc 200k na najwiekszy okres kredytowania i jakby ci gospodarstwo przynosilo znaczace zyski to niemusisz sie ograniczac do splat rat jakie ci wystawiono.Ale zeby zmniejszyc okres kredytowania i odsetki wplacac wieksze sumy.

Ale to opcja jakby gospodarstwo dobrze presperowalo :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Do tego co podał klejnus dodatkowo sa jeszcze banki udzielające kredytów inwestycyjnych i na zakup ziemi z dofinansowaniem do odsetek z ARiMR...

To jeszcze są kredyty na zakup ziemi? Te niskooprocentowane?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Na stronie agencji jest lista banków w których możesz wziąść taki kredyt.Niedawno (ze 2tyg.temu)agencja uruchomiła to z powrotem,bo już kaski bankom brakło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

anr czy arimr?

możesz zapodać konkretnego linka?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Gdybym umiał to bym podał tego linka.ARiMR.Przejrzyj w aktualnościach ze 2tyg wstecz.szukałem i nie znalazłem,ale środki napewno są,zapytaj w spółdzielczym.Jestem pewien na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj