Skocz do zawartości

Zdjęcie

odchów prosiat

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grzesss

grzesss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 luty 2009 - 20:26

odchów prosiat Siema. Założyłem nowy temat bo nigdzie na forum nie pisze o cenie produkcji prosiaka. Interesuje mnie to czy opłaca się hodować maciory i sprzedawać prosięta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
odchów prosiat Dzisiaj, 06:02
  •  

#2 Share magdziarz

magdziarz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 15 luty 2009 - 20:30

odchów prosiat Obecnie na pewno się opłaca zależy czy ktoś już ma warunki do tego czy dopiero chce je stworzyć bo żeby było porządnie wszystko to jednak wkładu własnego trochę trzeba

#3 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 16 luty 2009 - 10:45

odchów prosiat Produkcja dobrych prosiąt to nie jest taka prosta sprawa. Poza tym potrzebne są duże nakłady na rozpoczęcie takiej produkcji. Zbyt na prosiaki na pewno będzie, z tym że, raz zarobisz a raz wyjdziesz na zero.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 16 luty 2009 - 11:20

odchów prosiat Z tym zarobek to na wszystkim tak jest :) :)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#5 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 16 luty 2009 - 16:00

odchów prosiat Mam swoje maciory i dokupuje prosiaki mogę powiedzieć ze na obecną chwile producenci prosiaków zbierają żniwo (naprawdę się opłaca) ale właśnie jak jarekw powiedział to wcale nie jest proste i tanie wyprodukować prosiaka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 16 luty 2009 - 16:14

odchów prosiat Wcale to nie jest takie proste utrzymanie maciory i wiadomo jak jest z prosiakami jedna da 6sztuk druga 14 i bardzo czeto takie prosiaki mogą chorować a ceny są zmienne ja mam kilka macior i wiem jak z tym jest czy opłaci się hodować wszystko zależy od wielu czynników czy jest zbyt(zapotrzebowanie) i pewnie głównie ceny paszy bo loszki hodowlane nie są tak bardzo drogie :).
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#7 Share michas1934

michas1934

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 16 luty 2009 - 18:10

odchów prosiat My hodujemy maciory tylko na prosięta w tej chwili stado liczy 14 macior
Nie jest to takie łatwe u nas zajmuje sie tym mama i brat
ja wole krowy :) :)

#8 Share rafal19

rafal19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 22 luty 2009 - 11:24

odchów prosiat Ogólnie to lepiej sprzedać prosiaki od razu odsadzone bo przypuszczalna cena na którą będą się składały koszty wyżywienia tucznika będą większe niż prosiaka :lol:. Teraz i na tuczniki jest cena już zadowalająca bo prawie koło 5zł a będzie wyższa :D (przynajmniej u mnie <_< ) ale jak hodowcy odbudują stada to znowu będzie dołek :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 22 luty 2009 - 14:01

odchów prosiat To chyba długo trzymasz prosiaki przy maciorze jak chcesz od razu po odsadzeniu sprzedać. Według mnie produkcja prosiaka to jest już wyższa szkoła jazdy. No i koszty budowy chlewni, zasiedlenie to jest spora inwestycja na pewno dużo większa jak tuczarnia o pracochłonności nie wspomnę a zysk jest często mniejszy jak na tuczniku a tak nie powinno być biorąc pod uwagę wypisane wcześniej aspekty. Druga sprawa jak ci odpadnie odbiorca prosiaka to masz kłopot bo co z nim zrobisz jak nie masz gdzie go trzymać a nie ma nowych potencjalnych klientów "od zaraz", a tucznika jak nie weźmie ten zakład to inny nie dzisiaj to za tydzień nie ma problemu że musisz szybko uwolnić komorę bo czas odsadzenia prosiąt od lochy mycia porodówki i przeganiania następnych loch. Lochy to ciąg i nie ma możliwości przetrzymania.