Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ogień z tłumika pod obciążeniem co to moze być??

73 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kazikow

kazikow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 19 luty 2009 - 11:37

Ogień z tłumika pod obciążeniem co to moze być?? Te obroty jak masz 2800 są za wysokie. Zniszczysz sobie silnik jeżdżąc na tak wysokich obrotach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ogień z tłumika pod obciążeniem co to moze być?? Dzisiaj, 08:17
  •  

#42 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 19 luty 2009 - 12:15

Ogień z tłumika pod obciążeniem co to moze być?? Kolega wykręcał 2800 z ładunkiem, w końcu korba wyszła bokiem razem z wałkiem rozrządu,nie było co remontować trzeba było inny silnik.

#43 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:samochody,i jak to w gospodarstwie nowinki techniczne

Napisany 19 luty 2009 - 13:13

Ogień z tłumika pod obciążeniem co to moze być?? mój klakier jest rok po remoncie naprawde zapier*** ojciec mówił ze zawsze na takich obrotach po szosie jezdził i w polu robił a silnik nie byl w nim remontowany 15lat więc to raczej nie problem

#44 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 19 luty 2009 - 13:46

Ogień z tłumika pod obciążeniem co to moze być?? 2800obr/nim? ha ha ha i w transporcie i w polu na takich pracujesz? powodzenia... ta twoja 60 to Poprostu monster jest jak tyle lat wytrzymała
przy takiej eksploatacji
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#45 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 19 luty 2009 - 14:34

Ogień z tłumika pod obciążeniem co to moze być?? Panowie nie śmiejcie się z kolegi. Po prostu obrotomierz mu oszukuje i tyle. Znam przypadki, gdzie obrotomierz w 360 pokazywał właśnie 2800 rpm, a po zmierzeniu tachometrem elektronicznym okazało się, że 2300 nie przekracza. A co do ognia z wydechu to jedynym wytłumaczeniem jest zbyt duża dawka paliwa. Dlatego ma moc i dobrze idzie podczas pracy. A przy zbyt późnym wtrysku rozgrzewałby się kolektor wydechowy do czerwoności. Kiedyś w kółku rolniczym u nas był taki traktorzysta, który podkręcał dawkę paliwa, ale jego 360 nie wytrzymywała więcej niż 1000 mth.

#46 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 19 luty 2009 - 15:05

Ogień z tłumika pod obciążeniem co to moze być?? No jedyne wyjście że obrotomierz oszukuje bo niewyobrażam sobie pracy na obrotach 2.8tyś jeśli udaje sie rozkręcić 60 do 2.4tyś to juz takiej trzęsiawki dostaje że szok a co dopiero pracować w polu na obrotac 2.8
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#47 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 19 luty 2009 - 15:39

Ogień z tłumika pod obciążeniem co to moze być?? Wygląda mi to że w paru tematach ktoś nas nabija w buteleczkę.

#48 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 19 luty 2009 - 15:46

Ogień z tłumika pod obciążeniem co to moze być?? a skąt wzionsc urządzenie zeby sprawdzic faktyczne obroty wału??a z tym oszukiwaniem to linka mogła byc zła czy slimacznica przy pokrywie rozrządu??bo jak zmieniłem linke to pare razy nic nie pokazywał tylko skakała wskazówka czy to raczej wina zegara???

#49 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 19 luty 2009 - 16:04

Ogień z tłumika pod obciążeniem co to moze być?? Może też tak być że wszystko masz dobrze. A ogień leci z tłumika bo przecież w c-360 nie ma prawie tłumika więc przy większym obciążeniu jest to normalne...
-----

#50 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 19 luty 2009 - 16:25

Ogień z tłumika pod obciążeniem co to moze być?? A z tymi obrotami bo mnie to zaciekawiło??Jak to sprawdzić czy na zegarze prawdziwą wartość pokazuje??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 19 luty 2009 - 17:03

Ogień z tłumika pod obciążeniem co to moze być?? masz pewnie wypalone gniazda zaworow,albo zawory.kup sobie linke i obrotomierz i po problemie
moje dzieci tez maja ferie,wiec rozumiem wszystkich ,ktorych dzieciaki denerwuja :) [jeszcz 10 dni]

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#52 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 19 luty 2009 - 17:19

a skąt wzionsc urządzenie zeby sprawdzic faktyczne obroty wału??

Najprościej nabyć drogą kupna np. taki.

PS.
Ortografia kolego, ortografia.

#53 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 19 luty 2009 - 19:03

Ogień z tłumika pod obciążeniem co to moze być?? I to załatwi mój problem??

P.S jestem dyslektykiem

#54 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 19 luty 2009 - 19:49

Ogień z tłumika pod obciążeniem co to moze być?? ja też jestem dyslektykiem a potrafię w miarę poprawnie pisać po polsku. co do obrotów to lepiej i chyba taniej bedzie kupić nową ślimacznice koszt ok. 25-30zł nową linke za 10zł w żniwa zmieniałem i jedno i drugie, ceny zegara nie znam, linke dobrze nasmarować poprowadzić tak żeby sie nie podginała i myślę ze za ok. 100zł bedziesz miał wiarygodny pomiar na orginale :)

#55 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 19 luty 2009 - 19:57

Ogień z tłumika pod obciążeniem co to moze być?? Dzięki

#56 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 19 luty 2009 - 21:07

Ogień z tłumika pod obciążeniem co to moze być?? No masz coś nie tak bo jak ci w lecie słabo pali to niesprawny. Zawory możesz sprawdzić po wymontowaniu kolektora wydechowego powinny na małych obrotach pojawiać się spaliny ale nie stale. a i możesz zdjąć gumę z kolektora ssącego i przyłożyć pasek papieru z 2-3 cm szerokości powinno go tylko wciągać w żadnym wypadku wyrzucać.

#57 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 19 luty 2009 - 23:02

Ogień z tłumika pod obciążeniem co to moze być?? Może i ja coś dożuce do tematu....nie wiem jak to jest w 60tce ale w silnikach perkinsa obracając pompe przyśpiesza się lub opóżnia wtrysk... Z tego co pisze pytający wynika,że wtrysk jest za póżno...silnik będzie miał wtedy moc ale część nie spalonej mieszanki paliwa i powierza pójdzie w wydech i takie są objawy. Jeśli pompa była niedawno wymieniona to może ktoś nie ustawił początku wtrysku jak należy.
Na korpusie pompy i obudowie rozrządu są znaki....ale czasem trzeba i tak ustawić trochę z boku by silnik miał osiągi ale nie był zażynany i nie palił za dużo. Proponuje więc regulację początku wtrysku :)

#58 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 20 luty 2009 - 06:53

Ogień z tłumika pod obciążeniem co to moze być?? W leci mi cięzko pali tylko rano jak w nocy jest zimno..

#59 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 20 luty 2009 - 10:21

I to załatwi mój problem??

P.S jestem dyslektykiem

To załatwi Twój problem w ten sposób, że po dokonaniu pomiarów będziesz wiedział jakie są rzeczywiste obroty wału korbowego, a jakie pokazuje obrotomierz. Wtedy będziesz wiedział czy Twoja 360 rzeczywiście pracuje na 2800 rpm. Bo jeżeli zegar dobrze pokazuje i rzeczywiście jeździsz na takich obrotach, to nie wróżę długiej żywotności temu silnikowi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 21 luty 2009 - 20:20

Ogień z tłumika pod obciążeniem co to moze być?? jak mu ogień idzie to ma zaworyprzepalone wiem bo tez tak miałem jak w pazdzierniku orałem a było ciemno to cie cała wieś domnie na pole zdniegła 30 cm nad kominem był ogień dokłaniemiesiadz puzniej robiłem kapitalkę i w tym roku ognia juz niebyło