arniormo

Ogień z tłumika pod obciążeniem co to moze być??

Polecane posty

arniormo    0

jak w temacie pod obciążeniem z tłumika mojej 60 wali ogień tak na wysokosc około 30cm.co to moze być??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dobra panowie poprostu macie takie a nie inne ciagniki pewnie jeździcie tylko rekreacyjnie a jak już jezdzicie to w c 360 dochodzi wskazóka obrotomierza do 2400 i potem boicie sie dusić w podłoge..a w tych ursusach jak nie dasz po garach to nie idzi poprostu

 

 

Ja myśle że to konswkwencje "dawania po garach"


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239
jak w temacie pod obciążeniem z tłumika mojej 60 wali ogień tak na wysokosc około 30cm.co to moze być??

Pompa, wtryski, rozrząd.

 

Ale fakt, 30 ton to jednak za duzo na 60, choc i tak wiem ze to bajka ale jak będziesz u pompiarza to powiedz mu jakie cięzary ciaga twoja 360 to będziesz miał zniżkę gwarantowaną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

To tak jak moja C 330 ogień z tłumnika ale idzie super trzeba wymienić pompe ustawiś wtryski i będzie ok


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Mogą być też końcówki wtryskiwaczy nie od tego silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Za duża dawka paliwa, prosty przykład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja też myślę że za dużo paliwa i nie przepala więc wali w tłumik i stąd ten ogień


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Pompa może i nówka, ale czasem jej nie podkręcałeś? Jeszcze bym się zainteresował zmianą wtrysków.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik85    0

po pierwsze wtrysk paliwa jest zbyt póżno

końcówki muszą być dobrane z katalogu

po naprawie może wypalać się sadza z tłumika i kolektora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Czasami wystarczy zdjąć nogę z gazu,zredukować ;Wyluzować ale sobie -a nie wyżywać się na ciągniku i to w wielu przypadkach kupionym przez kogoś kto na to ciężko pracował.Spróbuj -a zaoszczędzisz sporo kaski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31
ja też myślę że za dużo paliwa i nie przepala więc wali w tłumik i stąd ten ogień

 

kolega ma 1000% racji za duża dawka paliwa,jeden obrót zmniejsz i zobacz (śruba m6 przy wlewie oleju do pompy wkrecona pod skosem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Ogień z tłumnika to piękny widok przy robocie :) u mnie w głębokiej orce jak ma za głęboko to rzuci ogniem tak z 10cm ponad komin, wiem że raczej nie powinno tak być, z tąd moje pytanie jak poprawnie ustawić kąt wtrysku i dawkę paliwa na pompie


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7
Ogień z tłumnika to piękny widok przy robocie :) u mnie w głębokiej orce jak ma za głęboko to rzuci ogniem tak z 10cm ponad komin, wiem że raczej nie powinno tak być, z tąd moje pytanie jak poprawnie ustawić kąt wtrysku i dawkę paliwa na pompie

czy ja wiem czy taki piękny widok?? jak u mnie przy przewracaniu siana w c-330 leciał ogień z tłumika to nie było za ciekawie :) , ale to była wina wtrysków, wymieniliśmy i i teraz dobrze jest


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arniormo    0

panowie ja doszłem z tata do wniosku ze nie ma co załowac trzeba w dupe dawac u mnie na wsi juz kilka osub oszczedza ten piekny sprzet i co roku naprawa bo dawke zmniejszają i przez siłę wszystko chodzi ja mam na pompie dobra dawkę ustawiona ale chyba końcówki zmienie na nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

wloz glowe w snieg to ci goraczka spadnie i nie pij tego mleka bo ci fantazje podnosi

panowie dyskusja z takim gowniarzem nie ma sensu.szkoda miejsca na zasmiecanie forum takimi bajkami pisanymi przez kogos kto nie ma pojecia o ciagnikach


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arniormo    0

żebym ja wam nie polał...Ja na tym ursusie od 4 klasy podstawówki pracuje, a jest u mnie w gospodarstwie juz 18 lat.. i sie nie chwale a nie żale tylko mnie ciekawi czemu tak robi przed żniwami pompę i końcówki zmieniłem a własnie w żniwa to zauważyłem jak ze zbożem do domku w nocy jechałem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Pewnie zle pompe zalozyliscie bo podaje troche za pozno paliwo i dopala sie w wydechu.Przestaw pompe i porownaj.

Odkrec sruby i pociag pompe do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tom31
      Witam! mam pytanie czy juz ktos sie spotkalz czyms takimjak;otoz moja 60 rok temu miala kapitalny remont silnika wal tuleje itd wszysko bylo ok ale w tym roku po zrobieniu 54 mth zxaczela walic olejem (chyba z paliwem} w kolektor wydechowy,dodam dzieje sie to wtedy gdzy silnik chodzi na malych obrotach i nie jest zbytnio rozgrzany to wtedy po przegazowaniu pluje kolankiem i dym jest taki siwawy ale jak idzie w pole to ok zadnych wyciekow,dodam sprawdzalem wtryski ,pompe paliwowa bo moze sekcja puszcza badz sprezyna pekła ale wszystko ok zawory tez sprawdzone,pierscieni niepodejrzewam bo oleju ani krzty niebierze ani tez nic nieprzybywa,niewiem co moze byc przyczyna?????
    • Przez mkrystian90
      Odebrałem swojego Ursusa c-360 3p od mechanika gdzie naprawiana była skrzynia biegów z uwagi na dziwny dźwięk jaki wydobywał się z niej na 5 i 4 biegu, a w szczególności gdy ciągnik jechał bez obciążenia na 5 biegu i przy małych obrotach, m. in. z górki. Po wymianie łożyska (wszystkie łącznie z igiełkowymi) dolnego wałka, i wałka pośredniego II stopnia, oraz sprzęgła problem dalej ma miejsce. Poniżej załączam dźwięk.
      https://drive.google.com/file/d/1dnjIngmihRuNg3TEbQcxsllgV0_mwWW-/view
      Według mechanika problem jest z tylnym mostem, według niego jest za duży luz na wałku atakującym i mechanizmie różnicowym. Dodam że próbowałem już rozłączyć reduktor wolne szybkie biegi i załączyć 5 bieg, i nie słychać jest tego dźwięku jedynie pojawia się na szosowym biegu 5.
      Czy spotkał się ktoś z takim problem i czy może to być wina mechanizmu różnicowego i koła atakującego z satelitą ?
       
    • Przez Rafał2222
      Witam. Mój traktor Zetor 5011. Zauważyłem że za pompą paliwa jest jak by wyciek. Troszkę się przestraszyłem że mi blok pękł, ale tak bliżej patrzę dokładniej to nie wygląda na blok a na łączeniu pompy z blokiem tam jest wszystko opaprane i cieknie po bloku może nie cieknie a bardziej poci. Poszperałem w necie i gdzieś  tam ma być jakaś rurka od nadmiaru ropy. I tutaj pytanie czy to możliwe aby nadmiaru ropy pocił się na bloku? Nie jest to że jeci potokiem, raczej takie lekkie zapocenie. Może i banalne pytanie, ale warto wiedzieć o co chodzi.
    • Przez jktuning
      Witam mam pytanie czy wie ktoś jak wymontować stare tuleje i wmontować nowe w silniku perkins? bo nie są to tuleje takie jak w zwykłych silnikach z mokrymi tulejami tylko suche.
    • Przez wojtii
      dałem pompe wtryskową do naprawy,przywiozłem naprawioną , zamontowałem ,i nie chce zapalić :-[
      jak ustawić kąt wtrysku.bez momentoskopu? odpwietrzyłem dobrze,próbowałem metodą prób to ustawić i nic , nawet się nie odezwie
      pompa i wtryski są po naprawie ,co robić??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj