Nikita_Bennet

Opryskiwacz 800 l/ 12m Zetor 10145 (czyli U1014) lub u902

Polecane posty

yacenty    3838

ja pryskam działke 92ary i jakos daje rade :), u mnie sredni areal to 5ha, mam 32ha wszystkiego i teraz już zawieszanego bym nie kupił, pierwsze poł sezonu było cięzko nauczyć sie z nim cofac, no ale praktyka robi swoje


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

co do Kru****aka... to owszem, do tej pory, robili belkę byle jaką... bo nie mieli stołów do spawania itd itp. Teraz ponoć są nawet do wyboru, belka standardowa i belka z blachy ciętej precyzyjnie... Oczywiście droższa.

Jednak ja nowego nie kupiłbym... Precyzja jest potrzebna, ale nie ujmując nikomu, z doświadczenia użytkownika pewnej marki zachwalanej przez Yacentego, uważam że jesteśmy z ojcem w stanie z taką samą jeśli nie większą precyzją zrobić (odbudować stary od podstaw) taki opryskiwacz...

I jak najbardziej zawieszany, ale te 200l wiecej to i 902 da rade podnieść...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

@deer - a z tych co są dostępne w PL? Bo te co podałeś to nie słyszałem żeby były u nas.

@yacenty - najmiejsza u mnie ma chyba 0,42 ha, pozniej kilka po 1ha, później coś po 1,5, największe 3 mają spokojnie 5-7ha a czaję się na jeszcze jedną. szybko się uczę ale jak widzę tych co u nas się kręcą ciąganymi to naprawdę wiele czasu marnuje się a pogody na opryski nie zawsze jest wiele.

mogę spytać co masz za opryskiwacz?

@majranjd - wiesz - obecny opryskiwacz jest w 100% sprawny. idzie o to, że nie mogę wiecznie mieć parku ze średnią wieku powyżej iluś lat :) trudniej się kredyty załatwia i czasem spada Ci kilka remontów kapitalnych w tym samym czasie (ten rok to zima-kultywator, wiosna-tulejowanie przodu, późna wiosna-ZO56 do przesypania). stary opryskiwacz sobie zostawie tak na wszelki wypadek bo jest w 100% sprawny ale chce mieć coś nowego.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

wejdz w galerie daj wyszukiwanie zaawansowane i wpisz skotarek i daj zeby wyszukał tylko foty wysłane przeze mnie zobaczysz zestaw 330m z opryskiwaczem skotarek 1200/15


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Są te opryskiwacze dostępne w Polsce, oferują je f-my Takspol Wałbrzych i ItaliaPolonia Każmierz.

Z belek tej f-my korzysta Krukowiak i Bury montując je za dopłatą.

 

Ja tez bym Cie namawiał do ciąganego 1000L lub większego. Narzaie się ostro wzbraniasz, ale popracowałbyś takim opryskiwaczem i stwerdzisz dlaczego tak długo zwlekałeś z zakupam ciąganego :).

 

Jesli chodzi o stratę czasu na nawroty - więcej zaoszczędzisz mając większy zbiornik. Inne zalety, mozliwośc agregowania z mniejszym ciągnikiem - mniejsze spalanie. Łatwiejsze agregatowanie z ciągnikiem, belka opryskowa przynajmniej 6 m za plecami a nie 1 m - daje się to odczuć jak wiatr wieje w plecy :) .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czajus    0

ja obrabiam 30 ha i sie zdecydowalem na ciągany około 1600l , najlepiej pilmeta jestem w trakcie poszukiwań , a dla mnie zlety ciąganego to mniejszy ciagnik , wiencej cieczy do dyspozycji co nadrabia dużo czasu mniej dojazdów do tankowania przemyśl dzobrze tą sprawe. Pozdrwaiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

ciągany odpada bo taki jakbym chciał znacznie przekracza mój budżet i mam za mało ziemi (imho ciągany to chociaż ze 100-150ha ornego trzeba mieć).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Trochę Cię nie rozumiem @Nikita :) .

 

Opryskiwacz to dziś najwazniejsz maszyna w gospodarstwie - dużo pieniędzy przez niego idzą i jest maszyna która w największym stopniu decyduje o osiąganych efektach ekonomicznych. W najblizszych latach wpływ opryskiwacza na osiągane efekty wzmocni sie jeszcze bardziej, trzeba mysleć przyszłościowo. Dlatego tez kupiłem opryskiwacz jaki kupiłem.

 

Jak tata dorobił się 60 ha to wymienił 1000L 15m ciagany na 2000L 15m ciagany, dziś mam 4200L 21m, a troche do dwustu ha brakuje :).

 

Na ciagniku mozna oszczędzić ale nie na opryskiwaczu takie jest moje zdanie.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
ciągany odpada bo taki jakbym chciał znacznie przekracza mój budżet i mam za mało ziemi (imho ciągany to chociaż ze 100-150ha ornego trzeba mieć).

32ha -> 330m ciaga 1200l 15m


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

@deer - zgadzam się z Tobą ale goście u mnie którzy mają 3 razy więcej ziemi niż ja kupują max 600litrów/12metrów i spokojnie tym obrabiają.

@yacenty - wiem - tez mam ciapka i też M'kę i wiem że sobie poradzi tyle ze ja nie wydolę finansowo ;(

 

cena zakupu max 15 tys. netto a za to nie kupi się dobrego ciąganego i nowego opryskiwacza, budżetu większego nie będzie bo musze mieć pewien zapas pod kredyt jak pewna działeczka pójdzie do sprzedania bo na niej najbardziej mi obecnie zależy.

najtańszy opryskiwacz ciągany pilmetu to wydatek: 20 250PLN netto a zawieszany 800litrów kupię za 13140 (xl+oswietlenie+wpm) lub krukowiaka 13140PLN brutto (ale tutaj ceny nie jestem pewien).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

a skotarki i inne nocne marki nie wchodza w gre? nie myslałeś o konkretnej używce? Hardi, rau? kto wie czy 10 letni zachodni nie bedzie znacznie lepszy od nowego polskiego


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1075

Jeśli coś mogę doradzić to już nie mierz PILMET-a tą miarą co kiedyś. Kolega pracował jako handlowiec / serwisant UG w Brzegu i opowiadał Mi o tym jak teraz robią opryskiwacze. Po 2 latach wróciły maszyny wysłane na Ukrainę bo potwornie korodowały. Za 15 netto to chyba bym się nie zastanawiał tylko poszukał czegoś typu RAU lub inny zachodni używany. Chcesz kupić jeszcze ziemię a nie rozważasz opryskiwacza perspektywicznie. Chyba że na prawdę masz takie kawałki że ciągany będzie nie najlepszym rozwiązaniem to może poszukaj czegoś z 2 beczkami zawieszanymi z przodu i z tyłu. Kiedyś widziałem zestaw bodaj 1800l 15m z pełnym sterowaniem elektrycznym za 10000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FAZI    0

polecam ciagany SKOTARKA 1200L jesli chcesz znac cene pisz na GG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

używka odpada (opryskiwacz jak i rozsiewacz).

a opryskiwacz chcę właśnie większy bo na to co mam obecnie na własność starczy spokojnie 600 litrów (od biedy nawet te 400 co mamy teraz) ale jeśli dokupię to co teraz użytkuję a nie jest moje wtedy przyda mi się większy sprzęt.

 

thx griga za opinię o pilmecie - przeglądałem tutaj posty i na ppr i sporo osób narzeka ze to nie to co 10lat temu.

może więc krukowiak? stokarek - thx ale nie bo widzialem ich jeden zawieszany sprzęt.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

ja miałem podobne wrazenie po 1. roku uzywania, jednak wymieniliśmy kilka metrów węża - który notabene Skotarek nam przysłał, jak mu ojciec napluł do słuchawki ze robi byle co,

założyłem pare opasek plastikowych w miejsce tych odpadających blaszanych i juz jakoś 4 sezony się nim przebujaliśmy.

Zawiódł nas tylko raz - zagieły się węże i 2 sekcje nie dostały odpowiedniego cisnienia przez co na polu były pasy, nie mniej po wymianie wezy jest OK,

w tym roku czeka mnie wymiana rozpylaczy no ale 4lata po 32ha po ok 5-6 zabiegów daje wynik ok 500ha opryskanych więc chyba już pora je zmienic. Nie leją jeszcze ale na kilku strumien nie jest idealny a ze srodki sa cholernie drogie to wole zainwestowac całe 60zł i zmienic te rozpylacze na nowe.

 

Pompa, węże, rozdzielacz wszystko poki co działa. Lance wydawały się jak z kartonu ale po 4 latach zadna się nie wygieła, nie złamała, nie zardzewiała.

Z perspektywy 4 sezonów i ceny jaką dałem za ten opryskiwacz (ok 10-11tys PLN) jestem zadowolony z tego zakupu.

 

Ja tutaj widze inny problem - nikita przyszedłeś z gotowym pomysłem i chciałeś abyśmy cię w nim przekonali, niestety ale mamy inne pomysły - nie twierdze ze lepsze czy gorsze ale inne a tobie jakoś ciężko zmienić założenia. Nie mniej to ty masz kase w portfelu i Ty będziesz jeździł tą maszyną.

Z mojej strony koniec tematu.

Powodzenia!


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam do sprzedania 1000L zawieszany HARDI 98r. 12m belka z rekawem , w pelni hydualiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Ja tutaj widze inny problem - nikita przyszedłeś z gotowym pomysłem i chciałeś abyśmy cię w nim przekonali, niestety ale mamy inne pomysły - nie twierdze ze lepsze czy gorsze ale inne a tobie jakoś ciężko zmienić założenia. Nie mniej to ty masz kase w portfelu i Ty będziesz jeździł tą maszyną.

 

właśnie idzie o to że szukam konkretnych producentów lub importerów którzy sprzedają polski/zagraniczny sprzęt dla których podanie specyfikacji i ceny nie stanowi tajemnicy (pilmet i krukowiak podali od ręki). np u korbanków to żeby coś się dowiedzieć to trzeba kretyński formularz na stronie wypełnić a jak znam życie to później będą przysyłać kupę smieci reklamowych (z bydgoszczy mi ciągle przysylają) a tego nie potrzebuję.

A na chwilę obecną poza krukowiakiem i pilmetem nie moge do niczego sensownego się dokopać bo nie znam zagranicznego sprzętu.

założeń nie zmieniam bo wiem, że są dobre w moim przypadku (nowy sprzęt, max 15 tys PLN netto, 800/12).

 

Liczę że ktoś kto w tym temacie ostatnio grzebał i ma jakieś namiary na firmy handlujące takim sprzętem lub chociaż zna ceny. Kurs złotego sprawia że jeśli się utrzyma to wyboru nie będę miał żadnego ;(


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Pewnie za późno ale na przyszłość dla kogoś o podobnych wymaganiach. Rok temu kupiłem Tad-len 800l 12m z elektrozaworem tecomec za 12tys i jestem zadowolony po sezonie a stosuje nim również RSM na 40ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Mam do sprzedania opryskiwacz Agromechaniki-Kranj:

http://allegro.pl/opryskiwacz-agromechanika-kranj-400l-12m-i1415972090.html

Zainteresowanych proszę na telefon podany w ogłoszeniu.

Mam taki, niezniszczalny sprzęt. Wyremontowany 2 czy 3 lata temu i żal mi go sprzedawać bo teraz stoi niepotrzebny. Kupiłem krukowiaka 500/12 za 9500PLN bo się plany pozmieniały co do nowego ciągnika. Jak nie patrzył tato który nim pryska mówi że beczka starcza ja bym jednak wiedząc że zamiast NH wezmę MTZ wział beczkę 800 litrów.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F1traktors    9

Opryskiwacz bardzo dobry.Jednak zbiornik 400L mi nie wystarcza.Dla mniejszych gospodarstw byłby świetny.Tu tylko rozdzielacz kilka lat temu wymieniany.21 lat i bez większych problemów.Jugosłowiańskie opryskiwacze w tamtym czasie były podobno jedne z najlepszych oferowane na naszym kraju.Kupuje drugi opryskiwacz(Pilmet 1615 Xl) i muszę się tego z przykrością pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada kwestia opryskiwacza do 7211? 1000 l. zawieszany to nie za bogato? Próbował ktoś?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazach17
      Problem polega na nierównomiernym składaniu belki(lanc) jedna strona składa się dużo szybciej od drugiej.
      Opryskiwacz Rau explorer
    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez casefarmer
      Witam, mam problem z kalibracją opryskiwacza rau explorer. Sterownik w nim to fmc (flow mate control). Postępuje tak jak jest napisane w instrukcji obsługi. Na ekranie 14 muszę wpisać w dolnej części impulsy na litr z przepływomierza ( u mnie jest 669 impulsów/ litr) i taką wartość wpisuję . Następnie muszę ustawić wszystko na oprysk i włączyć pryskanie. Dalej zmierzyć średnią wydajność rozpylaczy i pomnożyć  razy ilość wszystkich dysz. Jest to całkowity przepływ wody , który wpisuje w górnej czėści ekranu. Kiedy to zrobię i potwierdzę OK zmienia sie ilość impulsów i tak wkoło macieju. Nie mam już nerwów na to. Napiszcie jak to ustrojstwo skalibrować. Dodam jeszcze że inne ciśnienie pokazuje na sterowniku a inne na manometrze.
    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj