Skocz do zawartości

Zdjęcie

Produkcja jajek

53 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adam0122

adam0122

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 15 luty 2009 - 15:48

Produkcja jajek Szukałem, ale nic na ten temat nie znalazłem więc postanowiłem założyć nowy temat. Chodzi mi o to, czy teraz opłaca się np. wstawić 1000 kur i sprzedawać od nich jajka, oczywiście jako dodatkowy dochód. Co o tym myślicie. Piszcie także jak wy trzymacie kury. Po prostu wszystko o hodowli kur niosek, a i jeszcze jakiej rasy są najlepsze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Produkcja jajek Dzisiaj, 05:21
  •  

#2 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 15 luty 2009 - 18:03

Produkcja jajek Niedaleko mnie znajduje się gospodarstwo które właśnie zajmuje się produkcją jajec :) no i chyba dobrze sobie radzą bo sprzęt mają konkretny to już coś na wzór firmy. Teraz chyba jest dobry okres dla producentów ponieważ większość jaj idzie na eksport, i podobno przez najbliższy kilka lat ma się utrzymać na dobrym poziomie.
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#3 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 15 luty 2009 - 18:39

Produkcja jajek Mój wujek produkuje jajka i żeby jakoś na tym wyszedł to musi mieć minimalnie 80000 kur . a ma 2 kurniki w systemie klatkowym .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Ceny drobiu, jaj i zbóż zobacz »

•  

#4 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 15 luty 2009 - 18:43

Produkcja jajek Ile hektarów potrzeba na wyżywienie takiego stada??
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#5 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 16 luty 2009 - 16:38

Produkcja jajek A ja mam takie pytania: Czy są jakieś wymogi, normy prawne które dotyczą hodowli niosek? Czy trzeba taka hodowle gdzieś zgłaszać, rejestrować? Czy jajka do sprzedażny powinny posiadać nadruki z numerem gospodarstwa czy czymś takim? Bo wiem ze dawniej chyba było coś takiego ze do 1000 sztuk nie trzeba było nic zgłaszać. Jak to wygląda teraz?

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 16 luty 2009 - 16:44

Produkcja jajek Są odpowiednie przepisy odnośnie wielkości klatek (jeśli ma to być system klatkowy) lub obsady na m^2. Wprowadzasz jajka do obrotu wiec musisz nadać im nr gospodarstwa. Poszukaj przepisów odnośnie dobrostanu zwierząt.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Komputery

Napisany 16 luty 2009 - 16:57

Produkcja jajek Ja tam się dokładnie na tym wszystkim nie znam jak to jest dokładnie wiem tylko to co sam zauważyłem u znajomego. Co roku odnawia stado i bierze tak od 450-700szt zależy od roku i powiem szczerze ze juz z tej produkcji żyje sobie w miarę dostatnio :) wiec chyba jest to opłacalny biznes

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

#8 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 16 luty 2009 - 17:54

Produkcja jajek Nie wiem jak w tych małych hodowlach ale u wujka to musi być oddzielne pomieszczenie na sortownie i magazyn na jajka. Oczywiście można mieć 1000 kur i jeździć po targach i sprzedawać po 40 gr. albo 60000 kur i sprzedawać jajko po 20 gr. Wszystko zależy od chęci :)

#9 Share citko77

citko77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 luty 2009 - 17:55

Produkcja jajek U nas gościu ma kurnik ma 10000 tyś kur i idzie mu tona paszy dziennie. W tamtym roku jak zboże było drogie to w miarę dawał radę więc chyba się opłaca

#10 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 16 luty 2009 - 18:03

Produkcja jajek Stado 20 tys. kur mięsnych pod koniec tuczu zjada dziennie ok 4-4,5 t paszy.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 16 luty 2009 - 19:56

Produkcja jajek Nioski tyle nie zjedzą (chyba)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#12 Share adam0122

adam0122

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 16 luty 2009 - 20:03

Produkcja jajek No tak, a wiecie może gdzie taką działalność można zgłosić. A może przed wejściem w ten interes dobrze jest porozmawiać z przedstawicielem ODR-u może on coś doradzi. Jak macie jakieś stronki, na których jest coś o trzymaniu drobiu na jajka to za rzućcie nimi.

#13 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 16 luty 2009 - 20:06

Produkcja jajek Nioski nie jedzą tyle.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#14 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 16 luty 2009 - 20:08

Produkcja jajek Ja bym ci radził pogadać na gg z kim kto chowa kury a nie z jakimś co w graniaku chodzi.

bullet_black.png

#15 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 16 luty 2009 - 20:17

Produkcja jajek Nie jestem pewny ale wydaje mi się że trzeba to zgłosić do lekarza powiatowego i skarbówki. Może jakiś wydział ochrony środowiska jak duża produkcja, a żeby wprowadzać jaja na rynek trzeba je stemplować swoim indywidualnym nr gospodarstwa.

sprzedam

#16 Share adam0122

adam0122

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 16 luty 2009 - 22:19

Produkcja jajek To i jakaś maszyna musi być. Radce, bo ja jestem w tym zielony, tyle co babcia ma te 40 kur i nic nie wiem o tej branży więcej.

#17 Share maco27

maco27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 16 luty 2009 - 23:37

Produkcja jajek Przy tysiącu nie trzeba stemplować trzeba sgłosic tylko do skarbówki no trzeba mieć weterynarza od drobiu przy większej ilości trzeba już inne wymagani spełnić tysiąc to jest nic są hodowcy co maja miliony kur

#18 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 17 luty 2009 - 19:37

Produkcja jajek A ktoś wie od jakiej ilości trzeba gdziekolwiek to zgłaszać?

#19 Share UrsusByczaSila

UrsusByczaSila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 19 luty 2009 - 01:06

Produkcja jajek Nie jestem do końca pewien ale jeżeli chodziło o brojlera to chyba to było 15tys. sztuk... ale tak jak mowie nie jestem pewien i wiem ze od tej ilości trzeba zgłosić do czegoś tam z ochrona środowiska i jakiś podatek się płaci w sensie za zanieczyszczanie czy zatruwanie powietrza ale dawno w tym nie siedziałem i wiem to z rozmowy ze znajoma która trzyma brojlery jeżeli pomogłem komuś to się ciesze jeżeli nie sorki ale jak będzie bliżej wiosny to będę mógł podpytać bo biorę od nich obornik :)

Ze swojego doświadczenia jako 18 nastolatka mogę powiedzieć ze opłacalne jest oczywiście jako forma dorobienia a nie utrzymania sprzedawanie jajek tak zwanych ,,wiejskich" tzn u mnie to tak wygląda ze mam tam niecałe 80 kur (niestety nie mam na więcej miejsca na podwórku) i sprzedaje jajka od nich ze zbytem nie ma problemu nawet niektórzy klienci specjalnie po nie przyjeżdżają ceny od40-70gr w zależności od pory roku;) i na paliwo do motoru można zarobić :)

A hektarów potrzeba dokładnie zero ;P po prostu jak chce się mieć niezłe wyniki to kupuje się pasze gotowa :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 19 luty 2009 - 11:07

Produkcja jajek Nie zgodzę się z przedmówcą odnośnie kupowania paszy gotowej dla kur podwórkowych - z własnych obserwacji wynika, że taka pasza może byc jedynie dodatkiem służacych uzupełnieniem minerałów i witamin. Chodzi mi tu głównie o smak jajka jakie uzyskamy - wiadomo dalej mówić nie muszę. Odnośnie rozmiarów - czy jaja kur fermowych są duże mimo że są sortowane ? Ano na pewno nie bo używam do sprzedaży zużytych pudełek po jajkach sprzedawanych w sklepie i większość moich nie mieści się w rozmiarze L a takie są najczęściej kupowane. A odnośnie paszy to sam przygotowuję mieszankę pełnoporcjową - pszenica, jęczmień, groch a kupuję soję i kukurydzę oraz premiks.
all rights reserved