Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P

60 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 15 luty 2009 - 14:53

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P Popieram :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P Dzisiaj, 18:26
  •  

#42 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 15 luty 2009 - 14:54

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P a po chwili namysłu stwierdziłem to termostat morze się nie otwierać

#43 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 15 luty 2009 - 14:55

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P Może w nowych termostatach jesy o bimetal, nie wiem. Standardowo termostaty maja łatwo parującą ciecz w zbiorniczku. A co pompa paliwowa ma coś do grzania się silnika? Może mi to ktoś wyjaśnić bo ja nie wiem.

a po chwili namysłu stwierdziłem to termostat morze się nie otwierać

Przecież wyraźnie kolega napisał że termostat jest wyjęty.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#44 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 15 luty 2009 - 15:06

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P ja tez nie mam pojecia o co chodzi z pompą... dla sprostowania w wiekszosci termostatow jest alkohol :)

#45 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 15 luty 2009 - 15:10

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P Etylowy :)

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#46 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 15 luty 2009 - 15:30

Może w nowych termostatach jesy o bimetal, nie wiem. Standardowo termostaty maja łatwo parującą ciecz w zbiorniczku. A co pompa paliwowa ma coś do grzania się silnika? Może mi to ktoś wyjaśnić bo ja nie wiem.

Przecież wyraźnie kolega napisał że termostat jest wyjęty.

pompa do grzania się silnka ma, jak jest źle ustawiony zapłon i zbyt duża dawka paliwa.JAKI TO KOMBAJN?

#47 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 15 luty 2009 - 15:33

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P Sprawna chłodnica powinna odprowadzić nadmiar ciepła nawet gdy dawka paliwa jest zwiekszona.

sprzedam

#48 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 15 luty 2009 - 15:34

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P a no dzieki z awytlumaczeni :)
Masz racje, swego czasu duzo siedzialem w komarkach i mase razy ustawialem zaplon i regulowalem gaznik i tam tez pojawialo sie grzanie silnika przez to, no ale to tak nawiasem hehe

#49 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 15 luty 2009 - 15:52

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P jaki to kombajn panowie?

#50 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 15 luty 2009 - 18:08

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P Autor nie napisał jaki to ale jak Perszing 6 z turbo to pewnie Class.

Do autora mam pytanie czy ten silnik dobrze ci chodzi na wysokich obrotach czy czasami nie pryka i nie okopca wydechu??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share dominik1989

dominik1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 15 luty 2009 - 18:18

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P Może jednak brak termostatu ma wpływ na grzanie się silnika. Spowodowane to może być brakiem dobrego obiegu (duży obieg miesza się z małym) mam nadzieje, że mnie rozumiecie.

#52 Share magdziarz

magdziarz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 15 luty 2009 - 20:07

pompa do grzania się silnka ma, jak jest źle ustawiony zapłon i zbyt duża dawka paliwa.JAKI TO KOMBAJN?

to kombajn massey ferguson

a silnik na obrotach chodzi dobze wkręca sie w nie bez problemu chociaż czasem potrafi rzucić czarnym dymem z wydechu

#53 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 15 luty 2009 - 21:21

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P Kolego termostatu nie zaleca się wywalać a jeżeli już to należy go trwale otworzyć tzn. wywalić grzybek. Obudowa termostatu powinna zostać, ponieważ kierunkuje przepływ wody na duży obieg do chłodnicy. Jak widziałeś ruch wody w chłodnicy to było to tak jak napisał dominik 1981 mieszanie sie obiegów. Napisz czy chłodnica na dole była gorąca.

#54 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 15 luty 2009 - 21:42

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P na kombajnach sie nie znam ale jak w moim perkinsie zaczal sie grzac silnik to wymienialem uszczelke pod glowica i byl spokoj ,i to czesto bo blok ma wzer.
sprawdz jeszcze instalacje elektryczna .moze czujnik lub zegar wariuja

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#55 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 16 luty 2009 - 00:16

Banan wiesz na jakiej zasadzie działa termostat?

Na moj rozum to sama nazwa TERMOSTAT mowi za siebie. I to brak termostatu jest przyczyna tego grzania sie.
chlodnica jest od chlodzenia tego plynu badz wody, pompka wytwarza obieg a TERMOSTAT odpowiada za temperature tego plynu bo on zamyka lub otwiera ten obieg. ON steruje tym ukladem chlodzenia zeby nie zagotowac wody w silniku. Zawsze sie moge mylic ale to moje zdanie.

PS.Co ma 150km do grzania sie silnika??????
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#56 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 16 luty 2009 - 09:32

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P Brak termostatu jest równoznaczny z tym że termostat jest otwarty więc jaki to ma wpływ na grzanie się? Jakby termostat był i się nie otwierał to inna bajka. Jego tam nie ma więc jak jego brak może być odpowiedzialny za grzanie się silnika?

sprzedam

#57 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 16 luty 2009 - 17:29

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P Chyba,że jest tak jak w 30-tce, w której to brak termostatu zakłóca obieg. Zdjąłbym pompę i zobaczył czy wirnik nie jest luźny na osi, może obracać się z poślizgiem, a wtedy obieg będzie ale powolny(mała wydajność). Spróbowałbym podmienić chłodnicę(na próbę), bo ta może być mocno zakamieniona)i płukanie nic nie pomoże. Następnym w kolejności byłoby sprawdzenie kąta wtrysku - późny może być przyczyną grzania się.

#58 Share ClaasEuropa

ClaasEuropa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 21 luty 2009 - 17:13

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P ja miałem podobny problem w ursus c-360 wymienilem pompe i wiatrak od chlodnicy i wszystko gra

#59 Share tktomek74

tktomek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 21 luty 2009 - 18:36

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P W tym roku miałem taki sam problem z silnikiem w ciągniku renault 9514. Wymieniłem wszystko co miało związek z układem chłodzenia i nic nie pomogło. Silnik dobrze pracował lecz nadal się przegrzewał . Przyczyną okazały się nie oryginalne pierścienie założone przez poprzedniego właściciela. Życzę powodzenia w poszukiwaniu usterki , bo wiem ile to nerw kosztuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 22 luty 2009 - 12:46

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P Widzę, że sprawa rozwiązana, ale dopisze coś od siebie, może się komuś przyda.

Jakieś 4 lata wstecz sąsiadowi też strasznie grzał się silnik, woda się gotowała, pokosił godzinę i godzine musiał stawac. Brał mechaników, dmuchał chłodnice itd. Okazało się, że podczas remontu jeden "mechanik" źle przykręcił wiatrak przy chłodnicy, zamiast brac zimne powietrze z chłodnicy na silnik to brał gorące z silnika na chłodnicę. Niby pikuś a i ile nerwów

KS Falubaz