Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P

60 odpowiedzi na ten temat

#21 Share magdziarz

magdziarz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 15 luty 2009 - 14:15

a myles chlodnice myjka??
moze duzo nie da ale ten caly kurz dobrze jest czasem wyplukac...
ale radze zalozyc termostat...ja mialem w zetorze zepsuty i slabo przepuszczam i tez co pol godz stawalem i chodzil z 5 min na wolnych obrotach i dalej jazda... i tydzien jezdzilem bez termostatu a potem nowy jak zalozylem to juz wszystko jest ok i temp w normie

myjką też próbowałem delikatnie zeby jej nie uszkodzić może i masz racje zt to ten termostat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P Dzisiaj, 03:52
  •  

#22 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 15 luty 2009 - 14:16

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P Pompa paliwowa nie powinna mieć nic z tym wspólnego . Nawet jeśli byłay dawka nieodpowiednia to układ chłodzenia jest projektowany z zapasem wydajności w odprowadzaniu ciapła. Od tego jest termostat.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#23 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 15 luty 2009 - 14:16

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P Sprawdz pompe wody, bo krecic sie ona moze ale wirnik moze byc oberwany i obiegu nie bedziesz mial. Wyciag chłodnice i myjka wysokocisnieniowa umyj ja raz z jeden raz z drugiej strony aż cały syf wypłuczesz. Termostat załoz bo to bardzo niezdrowo dla diesla jak go nie ma.

#24 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 15 luty 2009 - 14:17

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P Kolega mowił że widać ruch wody więc pompa ok.

Bez termostatu woda krąży tam gdzie ma łatwiej ,a nie tam gdzie powinna.

To że nie dociera do ostatniego cylindra nie powinno mieć coś wspólnego z tym że chłodnica nie da rady odprowadzić nadmiaru ciepła.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#25 Share magdziarz

magdziarz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 15 luty 2009 - 14:18

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P to uważacie że jesli włoże ten termostat to się zmieni?
a Pompa jet napewo ok

#26 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 15 luty 2009 - 14:20

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P Włóż termostat i dobrze przepłucz chlodnicę. Sprawdź jeszcze raz na wszelki wypadek pompe wody no i powinno byc dobrze.

sprzedam

#27 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 15 luty 2009 - 14:20

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P Jezeli Termastat byl wyjety to bedzie jego wina ze sie grzeje silnik, bo on odpowiada za temperature w silniku. ale moge sie mylic w co watpie. Zaloz termostat i zobaczysz ze bedzie oki.

To tak jak bys kupil komputer bez kabla i nie mozesz go uruchomic a inni beda ci pisac ze w srodku moze cos padlo a wystarczy tylko kabel. Pozdrawiam;
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#28 Share magdziarz

magdziarz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 15 luty 2009 - 14:24

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P Dzięki maprawde mi pomogliście :)

#29 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 15 luty 2009 - 14:24

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P Napisz ,czy to 4 czy 6 cylindrów.

#30 Share magdziarz

magdziarz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 15 luty 2009 - 14:25

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P 6 z turbo 150 koni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 15 luty 2009 - 14:26

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P Ja myśle ze silnik sie grzał u poprzedniego właściciela i dlatego wyjął termostat mysląc że to pomoże.

Banan wiesz na jakiej zasadzie działa termostat? Jeśli by się grzał i miał termostat to w 80 % wina termostaty (no może chlodnicy) a jak nie ma termostatu to już nie jest takie oczywiste że jego brak powoduje grzanie się silnika.

sprzedam

#32 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 15 luty 2009 - 14:28

Dzięki maprawde mi pomogliście :)

Nie ma za co :) cieszymy sie ze moglismy pomoc...pozdrawiam

#33 Share magdziarz

magdziarz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 15 luty 2009 - 14:28

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P też tak rozumowałem, naprawde trudno znależc co jest nie tak bo wszystko nie wygląda źle na pierwszy rzut oka

#34 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 15 luty 2009 - 14:32

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P Ja radzilbym zalozyc ten termostat no i rozgrzac ten silnik tak rzeby go zagrzac albo osiagnac normalna temperature i jesli nie bedzie sie grzal i trzymal temperature to ok a jesli dalej bedzie sie grzal to sie odezwij zaraz :)

#35 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 15 luty 2009 - 14:35

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P Jeżeli termostat nie pomoże to może być jakieś pęknięcie w głowicy.
A były może zmieniane końcówki wtryskiwaczy?

#36 Share magdziarz

magdziarz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 15 luty 2009 - 14:35

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P jak zrobi się ciepło to odrazu sie za to biore i napisze,

myslałem jeszcze żeby sie odezwać do pietrasa 892 on ma temat dotyczący tych maszyn na agrofoto

jak zrobi się ciepło to odrazu sie za to biore i napisze,

myslałem jeszcze żeby sie odezwać do pietrasa 892 on ma temat dotyczący tych maszyn na agrofoto

Jeżeli termostat nie pomoże to może być jakieś pęknięcie w głowicy.
A były może zmieniane końcówki wtryskiwaczy?

ja nie zmieniałem ale czy były to nie wiem a co to ma do rzeczy?

#37 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 15 luty 2009 - 14:46

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P @magdziarz Na przyszłość to jak chcesz cos napisac a ostatni post to twoj to uzywaj opcji edytuj :)

#38 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 15 luty 2009 - 14:48

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P a więc wyczyść chłodnice sprawdź pompę wody a według mnie termostat nie ma z tym nic wspólnego bo on gdy silnik jest zimny zamyka obieg na mały(płyn krąży tylko w bloku) a gdy się rozgrzeje to się otwiera (zastosowany jest tam bimetal) i płyn krąży wtedy po całym obiegu.Według mnie to chłodnica ponieważ to tam ciecz oddaje swoją temperaturę a jeszcze jedno czy silnik jest czysty(nie usmarowany np od błota)

#39 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 15 luty 2009 - 14:51

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P Ciekawa sprawa... Chłopaki mają racje napewno sprawdź termostat i drożność chłodnicy problem może również tkwić w pompie paliwowej ale to narazie zostaw w spokoju sprawdź to o czym pisali Ci wyżej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 15 luty 2009 - 14:51

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P Oj to by musiala byc metrowa warstwa blota na silniku zeby sie grzal hehe
A juz bylo stwierdzone ze przez chlopdnice i termostat... czytaj i zastanow sie zanim napiszesz :)