Zaloguj się, aby obserwować  
magdziarz

Wielki Problem Ludzie pomóżta :-P

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dominik1989    4

Może jednak brak termostatu ma wpływ na grzanie się silnika. Spowodowane to może być brakiem dobrego obiegu (duży obieg miesza się z małym) mam nadzieje, że mnie rozumiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdziarz    12
pompa do grzania się silnka ma, jak jest źle ustawiony zapłon i zbyt duża dawka paliwa.JAKI TO KOMBAJN?

 

to kombajn massey ferguson

 

a silnik na obrotach chodzi dobze wkręca sie w nie bez problemu chociaż czasem potrafi rzucić czarnym dymem z wydechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolego termostatu nie zaleca się wywalać a jeżeli już to należy go trwale otworzyć tzn. wywalić grzybek. Obudowa termostatu powinna zostać, ponieważ kierunkuje przepływ wody na duży obieg do chłodnicy. Jak widziałeś ruch wody w chłodnicy to było to tak jak napisał dominik 1981 mieszanie sie obiegów. Napisz czy chłodnica na dole była gorąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

na kombajnach sie nie znam ale jak w moim perkinsie zaczal sie grzac silnik to wymienialem uszczelke pod glowica i byl spokoj ,i to czesto bo blok ma wzer.

sprawdz jeszcze instalacje elektryczna .moze czujnik lub zegar wariuja


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104
Banan wiesz na jakiej zasadzie działa termostat?

Na moj rozum to sama nazwa TERMOSTAT mowi za siebie. I to brak termostatu jest przyczyna tego grzania sie.

chlodnica jest od chlodzenia tego plynu badz wody, pompka wytwarza obieg a TERMOSTAT odpowiada za temperature tego plynu bo on zamyka lub otwiera ten obieg. ON steruje tym ukladem chlodzenia zeby nie zagotowac wody w silniku. Zawsze sie moge mylic ale to moje zdanie.

 

PS.Co ma 150km do grzania sie silnika??????


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak termostatu jest równoznaczny z tym że termostat jest otwarty więc jaki to ma wpływ na grzanie się? Jakby termostat był i się nie otwierał to inna bajka. Jego tam nie ma więc jak jego brak może być odpowiedzialny za grzanie się silnika?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Chyba,że jest tak jak w 30-tce, w której to brak termostatu zakłóca obieg. Zdjąłbym pompę i zobaczył czy wirnik nie jest luźny na osi, może obracać się z poślizgiem, a wtedy obieg będzie ale powolny(mała wydajność). Spróbowałbym podmienić chłodnicę(na próbę), bo ta może być mocno zakamieniona)i płukanie nic nie pomoże. Następnym w kolejności byłoby sprawdzenie kąta wtrysku - późny może być przyczyną grzania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

W tym roku miałem taki sam problem z silnikiem w ciągniku renault 9514. Wymieniłem wszystko co miało związek z układem chłodzenia i nic nie pomogło. Silnik dobrze pracował lecz nadal się przegrzewał . Przyczyną okazały się nie oryginalne pierścienie założone przez poprzedniego właściciela. Życzę powodzenia w poszukiwaniu usterki , bo wiem ile to nerw kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Widzę, że sprawa rozwiązana, ale dopisze coś od siebie, może się komuś przyda.

 

Jakieś 4 lata wstecz sąsiadowi też strasznie grzał się silnik, woda się gotowała, pokosił godzinę i godzine musiał stawac. Brał mechaników, dmuchał chłodnice itd. Okazało się, że podczas remontu jeden "mechanik" źle przykręcił wiatrak przy chłodnicy, zamiast brac zimne powietrze z chłodnicy na silnik to brał gorące z silnika na chłodnicę. Niby pikuś a i ile nerwów


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

według mnie to tak jak poprzednicy wina termostatu na wstepie. Otóż podam przykład na c330 są ludzie którzy jeżdżą na paliwie opałowym przez co grzeje się bardziej silnik wyciągali termostat ale w jego miejsce należy wstawić tulejki z tworzywa przelotowe które zamykają z jednej strony układ i cyrkulacja wody w obiegu jest poprawna i krąży cały czas. Bez tulejek a przy wyjętym termostacie cyrkulacja - woda głupieje gdzie ma płynąć i wybiera przepływ po mniejszej linii oporu. Tulejki maja jednak minus przy niskiej temperaturze na zewnątrz silnik też ma niska co źle wpływa na silnik. Drugi przypadek to taki że włożyłem nowy termostat i się układ zapowietrzał po odkręceniu korka w chłodnicy temperatura spadał i było ok. Wiec wyciągłem termostat i patrząc na niego z przodu (przynajmniej w c330) jest dziurka do odpowietrzenia układu chłodzenia małym wiertłem trochę ją powiększyłem i jest wszystko ok termostat sie zamyka i otwiera i temperatura ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj