Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Hamulce w Ursusie C-360

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
952 odpowiedzi na ten temat

#141 stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 10 sierpień 2009 - 08:20

Hamulce w Ursusie C-360 pewno pompka hamulcowa... u mnie jest podobnie tyle że na odwrót :)
  • 0

#142 arturo111

arturo111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 17 wrzesień 2009 - 18:18

Hamulce w Ursusie C-360 witam. czy mając sprawną tylko 1 pompkę można ją odpowietrzyć i zrobić tak aby chociaż jedno koło hamowało??
  • 0

#143 ursus12

ursus12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • 296985

Napisany 22 listopad 2009 - 11:11

Hamulce w Ursusie C-360 Gdy podłączę wąż powietrza przyczepy do c 360,dodam że zegar w ciągniku wskazuje na zielone pole,nacisnę na hamulec to powietrze ucieknie ,a tłok w przyczepie ani drgnie.Nie wiem co to może być. Proszę o pomoc.
  • 0

#144 kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 22 listopad 2009 - 11:21

Hamulce w Ursusie C-360 zapewne nieszczelność w instalacji na drodze zawór hamulcowy - przyczepa. :D
  • 0
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#145 traktorzysta2009

traktorzysta2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 11:23

Hamulce w Ursusie C-360 Prawdopodobnie masz dziurawy wąż lub nieszczelne złącza.
  • 0
Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

#146 Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów
  • 10759426

Napisany 22 listopad 2009 - 11:28

Hamulce w Ursusie C-360 ja tak miałem i winowajcą były guma przy zaworze w przyczepie (jak jest ciśnienie powinna dolegać i uszczelniać zawór ) nie dolegała i powietrze uciekało , wyczyściłem wszystko i teraz ładnie hebluje :D
  • 0
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

#147 martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 735 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 13:35

Hamulce w Ursusie C-360 a jeśli podłączysz inną przyczepę to dzieje się to samo? jeśli nie (jeśli tylko z tą jedna przyczepą masz problem) to przyczyna leży w zaworze sterującym przyczepy, który nie przesterowuje się i kieruje powietrze ze zboirnika przyczepy do węża zasilającego i dalej przez zawór sterujący ciągnika na zewnątrz
  • 0

#148 rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • 390560
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 22 listopad 2009 - 15:22

Hamulce w Ursusie C-360 odłącz wąż od przyczepy i po wciśnięciu hamulca sprawdz czy w gnieźnie hamulcowym w ciągniku da się wcisnąć środek jak się da to winna jest przyczepa jak sie nie da wcisnąć oczywiście na ja jest ciśnienie w układzie to zmień zawór odcinający w ciągniku
  • 0
sprzedam całe dwa kompletne koła z nowymi oponami 18,4/ 38 rozstaw dziur ursus zetor landini case

#149 rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • 6640860

Napisany 22 listopad 2009 - 16:48

Hamulce w Ursusie C-360 jeśli po naciśnieciu hamulca powietrze ucieka to może być pęknięty wąż, który idzie od rozdzielacza w przyczepie do siłowników, bo gdyby był to wąż pomiędzy traktorem a przyczepą, powietrze by zwiewało bez naciskania hamulca
  • 0

#150 sdamigo6

sdamigo6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • 5913570

Napisany 22 listopad 2009 - 17:40

Hamulce w Ursusie C-360 Zawór odcinający (hamulcowy) w ciągniku jest winien Jak sama nazwa wskazuje wciśnięcie pedału hamulca (uruchomienie zaworu) powoduje odcięcie powietrza od ciągnika do przyczepy i jednocześnie wypuszczenie tego które znajduje się w przewodzie łączącym. Napisz jeszcze czy przed wciśnięciem pedału w zbiorniku przyczepy też było powietrze bo to ono uruchamia siłowniki hamulców Najpierw podłącz przewód hamulcowy do ciągnika potem napompuj powietrza a dopiero sprawdż czy hamuje.
  • 0

#151 ursus12

ursus12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • 296985

Napisany 22 listopad 2009 - 17:53

Hamulce w Ursusie C-360 w przyczepie było powietrze ,w ciągniku też pełna butla była a i tak po naciśnięciu słychać jakby gdzieś z zaworu odcinającego uchodziło.Dodam że jak podłącze inną przyczepę to jest to samo
  • 0

#152 sdamigo6

sdamigo6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • 5913570

Napisany 22 listopad 2009 - 18:31

Hamulce w Ursusie C-360 Dziwne rzeczy Gdyby powietrze uciekało przez zawór w ciągniku to hamulce powinny zadziałac Sprawdż jeszcze co się stanie gdy przy pełnych zbiornikach odłączysz przewód hamulcowy Powinna przyczepa się zahamowac automatycznie Jeśli tak to zawór w ciągniku nie odcina powietrza tylko powoli wypuszcza na zewnątrz A jak szybko ucieka powietrze?
  • 0

#153 malutki22_12

malutki22_12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • 9191360

Napisany 22 listopad 2009 - 20:31

Hamulce w Ursusie C-360 Właśnie mam takie pytanie dotyczace ursusa c-362, ale w c-360 układ pneumatyczny jest taki sam. A mianowicie chodzi mi o regulacje. Jak ustawić zawór ciśnienia, wiem tyle że powinno być tam około 0,5 mPa, ale nie mam podłączonego zegara to nie wiem ile jest w danej chwili. Czy ktoś mógłby mi podać ile trzeba to obrotów wkręcić żeby było dobre ciśnienie. A druga sprawa jest taka że miałem rozbierany zawór który załącza hamulce i ten wodzik który z niego wystaje, i gdy zostanie pociągnięty, hamulce się załączają, został rozregulowany, bo go się wykręca lub wkręca. Czy ktos mógłby mi napisać ile obrotów to trzeba wkręcić.
A i jeszcze jedno pytanie dotyczące hamulcy, niedawno wymieniłem dłuższą pompkę hamulcową i po odpowietrzeniu prawej strony i troche lewej( bo z lewej strony odpowietrznik jest urwany i odpowietrzyłem pompke). Gdy hamulce są spięte to pedały staja się twarde czyli jeden blokuje drugi i ciągnik hamuje. A jak rozepne to prawa strona jest bardzo dobrze i wspaniale hamuje, a z lewej pedał opada przy hamowaniu do podłogi, ale hamulce nawet dobrze biorą. Tylko tak jest nie zabardzo, bo przy hamowaniu na jeden hamulec ciągnik ściąga. Czym to może być spowodowane, pompki są dobre, wydaje mi się że to chwestia odpowietrzenia lewej strony?
Proszę o sensowną odpowiedź.
Z góry dziękuje.
Pozdrawiam.
malutki22_12
  • 0

#154 rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • 390560

Napisany 22 listopad 2009 - 20:38

Hamulce w Ursusie C-360 po obrotach śrub nic nie zrobisz bo po to jest regulacja żeby ją regulować więc metoda prób i błędów w zależności jak chcesz mieć ustawioną ostrość hamulców w przyczepie, a co do uciekającego pedała to go odpowietrz i nie będzie uciekał tak daleko
  • 0
sprzedam całe dwa kompletne koła z nowymi oponami 18,4/ 38 rozstaw dziur ursus zetor landini case

#155 rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • 390560

Napisany 22 listopad 2009 - 20:41

Hamulce w Ursusie C-360 na 100% zawór w ciągniku padł to są standardowe objawy jego konca zmień go i będzie cacy koszt jakieś 90 zł
  • 0

#156 malutki22_12

malutki22_12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • 9191360

Napisany 22 listopad 2009 - 20:53

Hamulce w Ursusie C-360 tzn.uciekanie to jest mały problem. Tylko jak mam spięte to mi całkiem hamulce nie biorą, bo pedał sie blokuje w pewnym momencie tak jakby kamień podłożył pod pedał. A z odpowietrzaniem to jest duzo roboty bo to jest c-362 i podłoge musze zdjąć, a najlepiej koło i zwolnice żeby wymienić cylinderek bo odpowietrznik jest ukręcony. Ale bardziej mi zależy nad regulacją pneumatyki.
  • 0

#157 rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • 390560

Napisany 22 listopad 2009 - 21:40

Hamulce w Ursusie C-360 no to jak nie masz jak odpowietrzyć to masz problem i to duży bo nic innego nie zrobisz,
co do regulacji żeby ustawić ciśnienie musisz podłączyć jakiś manometr nawet taki od sprężarki do pompowania kuł podłącz po przez gniazdo hamulcowe które wykręć z przyczepy i ustaw, a ta druga regulacja: to musisz ustawić dzwignię tak aby gdzieś na 1/6wciśniętego hamulca była naciskana dzwignia od zaworu i wtedy na pewno będzie w miarę dobrze
  • 0

#158 kosiarka

kosiarka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 18:09

Hamulce w Ursusie C-360 Czes mam podobny problem w c 355 i nie wiem co zrobici poluzowalismy niby przeszło ale ostatnio znowu to sam i zeby zdjaci zwolnice to trzeba ta górna pokrywe od podnosnika zdjaci i tam po zdejmowac segry żeby pół osika wyszła ??
  • 0

#159 GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 18:18

Hamulce w Ursusie C-360 Mylisz sie .
Nie trzeba zdejmować pokrywy .
  • 0

Google AgroFoto Ads Hamulce w Ursusie C-360

• Reklama google
Dzisiaj, 14:24
  •  

#160 kosiarka

kosiarka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 18:40

Hamulce w Ursusie C-360 No wujek mowi ze trzeba i sie z nim kluciłem troche ale nie chciałem stawiac na swoje bo bo on juz to robił i mowił ze tak trzeba ;/
Ale to jest c 355 to mzoe jakas różnica jest
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s