Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w Ursusie C-360

1255 odpowiedzi na ten temat

#121 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 08:21

Hamulce w Ursusie C-360 A jaki to ciągnik ? Może bedzie łatwiej pomóc.
KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w Ursusie C-360 Dzisiaj, 13:27
  •  

#122 Share Mrtatanka

Mrtatanka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 09:14

Hamulce w Ursusie C-360 Ursus 360

#123 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 21:16

Hamulce w Ursusie C-360 sprawa jest prosta. weź ostry ale mocny śrubokręt po którym możesz uderzać młotkiem i przyłóż go między łbem sworznia a korpusem zwolnicy i puknij powinien się wysunąć a zaś majselek i po łebku go wybić. mam nadzieję że pomogłem.

#124 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 12:24

Hamulce w Ursusie C-360 jak sworznie są zapieczone to może się tak nie udać wtedy trzeba odkręcić kilka śrób pod szczękami na klucz 19 i odkręcić całe mocowanie szczęk wtedy na kowadło i z drugiej strony wybić B) B)

#125 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5205 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 18:13

Hamulce w Ursusie C-360 Na przyszłośc staraj sie pisac temat tak, żeby jasno z niego wynikało o co chodzi (zabrakło modelu ciągnika) oraz zamieszczaj tematy w odpowiednich subforach.

KS Falubaz

#126 Share Mrtatanka

Mrtatanka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 10:52

Hamulce w Ursusie C-360 Dziękuję za rady. Wszystkie się przydały.
Ściągnąłem bęben, obciąłem szczęki żeby dostać się do śrub, później na kowadło+podgrzewanie i 2 godziny bicia.

Dziękuję i pozdrawiam!
Arek

#127 Share Mrtatanka

Mrtatanka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 19:51

Hamulce w Ursusie C-360 Mam podobny problem w ursusie 360 3p, wymieniłem szczęki z obydwu stron, jak wciskam hamulec, hamuje jedno koło da się jakoś wyregulować luz szczęk pomiędzy bębnem w tym kole? Hamulce mam połączone

Pozdrawiam

#128 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 19:54

Hamulce w Ursusie C-360 Moze byc jeszcze wadliwa pompka, moga byc zapchane przewody, moze byc zle odpowietrzony.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#129 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 02 maj 2009 - 09:30

Hamulce w Ursusie C-360

Mam podobny problem w ursusie 360 3p, wymieniłem szczęki z obydwu stron, jak wciskam hamulec, hamuje jedno koło da się jakoś wyregulować luz szczęk pomiędzy bębnem w tym kole? Hamulce mam połączone

Pozdrawiam

Witam. Jakieś cuda opisujecie. Zrobiłem wiele hamulców w C-360 i zawsze po naprawie hamowały dobrze, równo na oba koła. Jeżeli szczęki są dobre, czyste bębny to nie ma prawa nie hamować. Kolego @Mrtatanka nie da się regulować tego luzu. Cylindry hamulcowe są samonastawne i luz ten jest regulowany automatycznie na właściwą wartość. Sprawdź przewody hamulcowe, może któryś jest zgnieciony lub zgięty. Może też być tak jak pisze koleżanka @banan575 zapchany przewód, zwłaszcza jak nie wymieniałeś płynu w odpowiednich terminach. Jeżeli nie ma przecieków na pompach i cylindrach można uznać, że elementy te są sprawne. Spróbuj porządnie odpowietrzyć. Wiem, że do "nożnej" metody odpowietrzania można mieć wiele zastrzeżeń, ale podejrzewam, że nie dysponujesz podciśnieniowym urządzeniem do odpowietrzania hamulców.

#130 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 02 maj 2009 - 11:15

Hamulce w Ursusie C-360 To Ja mam inny problem z hamulcami mianowicie z plynem.

Podczas hamowania na asfalcie jedno kolo hamuje a drugie tak przerywa ale tez hamuje,a na drodze gruntowej oba sie blokuja wiec hamowac hamuja tylko problem jest w tym ze plyn gdzies ucieka.

W zbiorniczku nie ma nic, co sie doleje to gdzies ucieknie w ciagu 24h, kapac nie kapie, to gdzie on moze sie ulatniac?

Od 2 miesiecy jezdzi sie bez plynu ale nadal hamulce dzialaja, gdzie moze ten plyn uciekac????

Kolo pompki jest sucho, przewody tez, ze zbiorniczka do pompki tez jest oki, czyzby przy cylinderkach byly przecieki??????
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 02 maj 2009 - 12:18

Hamulce w Ursusie C-360 Na 99% na cylinderkach ucieka. Albo AMBA wcina :) . Zwroc uwage jak malutka pojemnosc ma zbiorniczek na plyn hamulcowy. Mi sie wydaje, ze pelny zbiorniczek wystarcza na napelnienie dwoch cylinderko. A jezeli ktorys cylinderek puszcza to bardzo szybko suchoty nastaja w zbiorniczku.

#132 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 02 maj 2009 - 21:17

Hamulce w Ursusie C-360 W moim prawy hamuje jak żyleta.Ale lewy nie.Wymieniliśmy przewód i nadal nie hamuje.Może odpowietrzyć?
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#133 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 03 maj 2009 - 08:54

Hamulce w Ursusie C-360 Po rozszczelnieniu (np wymianie przewodu) zawsze się odpowietrza

#134 Share zentral

zentral

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 10:20

Hamulce w Ursusie C-360 kolego bolo12121 mozna odpowietrzyć hamulce w 60-tce bez zalania płynem szczęk hamulcowych wystarczy załozyc wężyki długosci 50 cm na odpowietrzniki w momencie odkręcena odpowietrznika płyn scieka węzykiem a bębny i szczęki pozostają suche pozdrawiam

#135 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 25 czerwiec 2009 - 14:22

Hamulce w Ursusie C-360 Witam. Mam problem z hamulcami w ursusie c-360 czy Ktoś mógł by mi pomóc? Problem opisany pod tym zdjęciem:

http://www.agrofoto....mage151292.html

Z góry dziękuje za pomoc i proszę o wskazówki...
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#136 Share pawel929

pawel929

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 20:59

Hamulce w Ursusie C-360 foto nie działa : o

#137 Share Agrob

Agrob

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 lipiec 2009 - 20:26

Hamulce w Ursusie C-360 Mam taki problem zmieniałem obie pompki hamulcowe odpowietrzyłem wszystko pięknie i mam taki problem jak przyspieszam ciagnikiem to ten sam od siebie zaczyna mnie wychamowywać pochwili i staje co jest grane

#138 Share arturo111

arturo111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 30 lipiec 2009 - 10:25

Hamulce w Ursusie C-360 witam. ja mam taki problem ze swoim ursusem.
a mianowicie pękł przewód od prawego koła. i płyn uciekał. to złączyłem go gumowym wężykiem ciśnieniowym a by nie uciekał. chodziło mi aby chociaż jedno koło hamowało. i tak było. ale z jednym kołem hamującym strach z górki zjeżdżać. tak więc kupiłem ten przewód i go zamontowałem.ale jest taki problem. odpowietrzyłem jedno koło to co było do tej pory dobre. płyn odpowietrznikiem wylatuje. bo to co zmieniłem przewód nie chce się odpowietrzyć. czego to może być wina???
a i niestety nie mam teraz wcale hamulców. pomimo odpowietrzonego tego starego koła.
z góry thx za odpowiedź

#139 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 30 lipiec 2009 - 15:23

Hamulce w Ursusie C-360 Poniewaz pompa hamulcowa znajduje sie z praweej strony i teoretycznie dalje jest do lewego kola to zacznij od pozadnego odpowietrzenia . Jak lewe bedzie juz ok to przechodzisz na prawe. Czasem moze to zajac kilka godzin ale tak musisz pompowac aby na obi odpowietrznikach szedl czysty plyn. Oczywiscie ciagle musisz sprawdzac stan plynu w zbiorniczku. Pamietaj najpierw lewe kjolo, potem prawe. I operacje powtorzyc. Dobrze jest przepompowac caly plyn w ukladzie. Czyli pusty zbiorniczek zalac nowym plynem( odkrecona dopiero plomba na butelce)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share damianc360

damianc360

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 10 sierpień 2009 - 08:08

Hamulce w Ursusie C-360 Witam.Mam problem w swoim ursusie z hamulcami. Lewy hamulec hamuje jak szalony a prawy wogóle.Co może byc tego przyczyną?Zostały niedawno odpowietrzone i dalej to samo. Dzieki za odp.