Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w Ursusie C-360

1255 odpowiedzi na ten temat

#1181 Share Ursus6548

Ursus6548

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 08:13

Hamulce w Ursusie C-360

Witam. Czy możesz mi powiedzieć w którym pedale masz ten bolec bardziej wykręcony, od której pompki dłuższej czy krótszej?

Bo ja dzisiaj wkręciłem z powrotem bolec od tej długiej pompki dosyć sporo, a od krótkiej zostawiłem wykręcony prawie na max. I dalej nie mogę odpowietrzyć.

Jak możesz to sprawdź u siebie po rozpięciu pedałów czy hamulec od krótkiej pompki też tak jak u mnie idzie lekko do samego końca tak jakby nie był odpowietrzony, jakby w ogóle nie pompował?

Wykręcałem małą pompkę i sprawdzałem to powietrze pchała a po założeniu chyba okazuje się co innego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w Ursusie C-360 Dzisiaj, 17:38
  •  

#1182 Share Ursus6548

Ursus6548

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 08:39

Hamulce w Ursusie C-360

Czy te kołki regulacyjne od pompek (dłuższej i krótszej) należy wykrecić na maksa w C-360? Bo jak na razie wykręciłem na max bolec od krótkiej pompki a od gługiej mam dość sporo wkręcony. Nie mogę odpowietrzyć jak nacisnę pedał hamulca od krótkiej pompki to leci do samego końca tak jakby był zapowietrzony i nie mogę odpowietrzyć.

Czy z tej długiej pompki po naciśnięciu powietrze powinno pchać do obu przewodów co idą do cylinderków czy tylko z jednego otworu?

#1183 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 09:01

Hamulce w Ursusie C-360 Między kołkiem a tloczkiem ma być 2-3 mm luzu.

#1184 Share Ursus6548

Ursus6548

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 09:10

Hamulce w Ursusie C-360

A jak to dokładnie sprawdzić ile jest u mnie? Może  powiedz mi jak mają być prawidłowo wkręcone w krótkiej a ile w długiej? bo pompki chyba są wszystkie takie same

#1185 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 10:28

Hamulce w Ursusie C-360 Nie da się tego dokładnie sprawdzić:) ja to robie na oko. Często popełnianych błędem jest takie regulowanie tych kołków ze one dotykają tłoczkow albo wręcz minimalnie wciskają tloczek - wtedy dzieją się z hamulcami cuda. Lepiej zostawić minimalny luz.

#1186 Share Ursus6548

Ursus6548

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 10:46

Hamulce w Ursusie C-360 A czy możesz mi jeszcze powiedzieć czy ta długa pompka po naciśnięciu tloczka powinna dmuchać z jednego i drugiego otworu tych co idzie przewód do cyljnderkow czy tylko z jednego? Bo i mnie pcha powietrze właśnie z jednego otworu tego pierwszego od hamulca i nie wiem czy tak ma być czy moja pompka nadaje się do wyrzucenia? Proszę o odpowiedz jeżeli ktoś jest zorientowany na 100% albo ma możliwość sprawdzenia na nowej

#1187 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 14:33

Hamulce w Ursusie C-360 Na 100% nie jestem pewny ale wydaje mi sie ze powietrze powinno leciec tylko z jednego otworu. Niestety nie mam jak yego sprawdzic...

#1188 Share Ursus6548

Ursus6548

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 16:37

Hamulce w Ursusie C-360 Teraz z pompki wycieka płyn tędy jak ta guma, osłona i czy pompka już do wymiany?
Trzymałam w dłoni obie pompki i naciskalem na tloczek to bardzo dobrze działały dmuchaly, natomiast po założeniu jedno koło da się tylko odpowietrzyc a w drugim delikatnie płyn tylko sączy jest brak ciśnienia to z tej krótszej pompki więc nie wiem o co tu chodzi? Nie chce kupować pompek na darmo, cylinderki są raczej dobre, nie wiem już czego się tutaj czepic, może ktoś doradzi, może ktoś wie jak mniej więcej podkręcić te bolce regulujace, a może u siebie sprawdzi jak hamują oba koła to jak ma ustawione, bardzo prosiłbym

#1189 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3192 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 11:51

Hamulce w Ursusie C-360 Uszczelka przepuszcza jak wywala przez osłonkę. Można wymienić samą uszczelkę na tłoczku. Zawór od pneumatyki sprawny, nie zapieczony? Jak nie to zdejmij cięgno, bo blokuje ruch pedału hamulca i też nie da się dobrze odpowietrzyć. Najpierw odpowietrzasz lewe koło, potem prawe. A w jaki sposób w ogóle odpowietrzasz? Naciskasz na pedał, odkręcasz odpowietrznik(uchodzi powietrze) zakręcasz i znów naciskasz pedał i znów odkręcasz?

#1190 Share Ursus6548

Ursus6548

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 14:22

Hamulce w Ursusie C-360 Wszystko reaczej sprawne. Najpierw pompuje oba pedalami hamulca następnie trzymam i odkrecam zawór cylinderka płyn ucieka ale bez powietrza, nadal pompuje i odkrecam w drugim kole tylko z tym że tam już w ogóle nie ma ciśnienia. Sprawdzałem pompki sam i dmuchaja dobrze jak przyloze palec, więc nie wiem co jest grane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1191 Share Tomas1987

Tomas1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,motoryzacja

Napisany 09 kwiecień 2016 - 16:22

Hamulce w Ursusie C-360 Też walczyłem z hamulcami ze 2 lata temu.Proponuje Ci popuscic śruby od pompek(4 pod pedalami) tak żeby pompki opadły i spróbuj pompować pedałami.może tam jest bombel powietrza.jak nie to przykreć je i odkręć najpierw jeden przewód od pompki zatkaj otwór palcem i naciśnij pedał może płyn nie dochodzi bo masz źle wyregulowaną tą dzwigienke pod pedalem i tloczek ma za mały skok i nie pobiera ze zbiorniczka.Jak jedno jest ok to sprawdź drugie.potem odkręć przewód przy kole i tak samo zatkaj palcem i na pedal.jak płyn pójdzie to drugą stronę tak sprawdź.Ja tak nawet wstępnie odpowietrzylem.zerknij na stan tego stożka na przewodzie.U mnie brak ciśnienia na prawym kole był spowodowany powietrzem w przewodach nad pompkami pomogło popuszczenie pompek i krótkie ruchy pedalami aż pojawiły się bomble powietrza w przewodzie do zbiorniczka( mam przezroczysty więc fajnie widać

#1192 Share Ursus6548

Ursus6548

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 18:27

Hamulce w Ursusie C-360

Też walczyłem z hamulcami ze 2 lata temu.Proponuje Ci popuscic śruby od pompek(4 pod pedalami) tak żeby pompki opadły i spróbuj pompować pedałami.może tam jest bombel powietrza.jak nie to przykreć je i odkręć najpierw jeden przewód od pompki zatkaj otwór palcem i naciśnij pedał może płyn nie dochodzi bo masz źle wyregulowaną tą dzwigienke pod pedalem i tloczek ma za mały skok i nie pobiera ze zbiorniczka.Jak jedno jest ok to sprawdź drugie.potem odkręć przewód przy kole i tak samo zatkaj palcem i na pedal.jak płyn pójdzie to drugą stronę tak sprawdź.Ja tak nawet wstępnie odpowietrzylem.zerknij na stan tego stożka na przewodzie.U mnie brak ciśnienia na prawym kole był spowodowany powietrzem w przewodach nad pompkami pomogło popuszczenie pompek i krótkie ruchy pedalami aż pojawiły się bomble powietrza w przewodzie do zbiorniczka( mam przezroczysty więc fajnie widać

O jakich 4 śrubach mówisz? tam są 2 te co idą do pompek

#1193 Share Tomas1987

Tomas1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,motoryzacja

Napisany 09 kwiecień 2016 - 22:34

Hamulce w Ursusie C-360 Dwie na pompke co daje 4 na zestaw.tak mi się wydaje.Jak miałem problem z odpowietrzeniem to ''szedłem'' po kolei popuszczajac wszystkie możliwe śruby i przewody.(poluzowalem, wciskalem pedal na wcisnietym odkrecalem i jak płynął płyn to ''szedłem'' do kolejnej śruby/nakrętki i to samo.Jak było powietrze to powtarzałem popuszczanie itd.Wkręć maksymalnie te dzwigienki od pedałów które w pompke wchodzą.Zerknij czy od wewnątrz w pompce nie wyskoczyło zabezpieczenie i nie stoi krzywo uniemożliwiając ruchy tloczka

Edytowany przez Tomas1987, 09 kwiecień 2016 - 22:36.

#1194 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3192 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 07:46

Hamulce w Ursusie C-360 Sprawdzanie pompki palcem nic nie świadczy o pompce. Jak może być dobra skoro uszczelka przy porządnym ciśnieniu puszcza płyn w stronę popychacza? Kiedy wymieniałeś te pompki? Rozbierz i wymień uszczelkę, albo kup nową fragokov. Stary płyn R coś tam (nazwy nie pamietam) nie był gęstszy? Dot 4 jest bardzo rzadki i stąd trudności u wielu z odpowietrzeniem.

#1195 Share Ursus6548

Ursus6548

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 08:01

Hamulce w Ursusie C-360 Będę musiał zrobić te uszczelkę. Płynu używam DA-1 chyba tak się nazywa

#1196 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 08:04

Hamulce w Ursusie C-360

Dopóki nie zmienisz całej długiej pompki to nie naprawisz tych hamulców.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#1197 Share Ursus6548

Ursus6548

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 12:22

Hamulce w Ursusie C-360 Pewnie kupię Nowa pompka długa, ale nie wiem czy to czasami nie jest ta krótka wadliwa

#1198 Share RolnikMF255

RolnikMF255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 11:02

Hamulce w Ursusie C-360

Witam w mojej 60 hamulce jak i na prawe tak i na lewe koło działają bardzo dobrze, tylko mam problem ponieważ bardzo często pedał od hamulca jest twardy i słabo hamują, jak nacisnę kilka razy na pedały hamulca to pedały robią  miękkie i koła elegancko hamują, dodam że mam odczepioną sprężynę od hamulców pneumatyki, czy miał ktoś podobny przypadek? jak je odpowietrzam to wylatuje czysty płyn i przy wciśniętym pedale zakręcam odpowietrznik.

#1199 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 06:28

Hamulce w Ursusie C-360

Tłoczki pompki nie wracają prawdopodobnie do końca po puszczeniu pedału lub jeden z cylinderków nie wraca i z tego powodu szczęka nie ma luzu.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1200 Share RolnikMF255

RolnikMF255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 17:09

Hamulce w Ursusie C-360

To nie jest zawsze jak jadę zawracam i hamuję co trochę to wszystko jest ok, jak co trochę naciskam i puszczam jest ok gorzej jest jak jadę jakiś kawałek bez hamowania i wtedy jak naciskam to są twarde, dodam że krótka pompka jest oryginalna,a ta dłuższa jest wymieniona, aż tak bardzo mi to nie przeszkadza bo nacisnę podczas hamowania kilka razy i hamuje elegancko tylko wolał bym od pierwszego, może ta długa pompka jest  zepsuta? Płynu nie ubywa ani grama.