Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w Ursusie C-360

1255 odpowiedzi na ten temat

#1061 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 13 lipiec 2015 - 20:04

Hamulce w Ursusie C-360

c360 przestał w ogóle hamować, 

pedał prawy  w miare lekko chodzi choć jakiś tam opór czuc jak odkręcam srube odpowietrzanianad prawym kołem  to pedał trochę się zapda i olej wylatuje.

pedał lewy nie czuc oporu i nie pompuje w ogóle nic nie leci przez ta srube odpowietrzania nad lewym kołem.

Czy można inaczej jeszcze zdiagnozować?

Jaka najprawdopodobniej przyczyna braku hamowania ? pompka od lewego pedała? mogę ją wymienić pojedynczo czy od razu od prawego też trzeba?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w Ursusie C-360 Dzisiaj, 17:14
  •  

#1062 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 13:04

Hamulce w Ursusie C-360

na początek zamień przewody na długiej pompce idące na cylinderki i napisz czy coś się zmieniło

Polska B

#1063 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 14 lipiec 2015 - 17:32

Hamulce w Ursusie C-360

Witam.Czy jest jakiś płyn który można mieszać z da1?Chcem zmienić ten płyn bo podobno żrący jest i przez to siadają mi cylinderki.

#1064 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 18:34

Hamulce w Ursusie C-360

Na pewno nie "siadają" od płynu tylko kiepska jest jakość ich wykonania.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#1065 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 19:10

Hamulce w Ursusie C-360

izydor6280- przewodów nie zmianiłem, odkreciłem ten co wchodzi do dużej pompki od małem i pompowałem pedałem od małej -płynu nic ani kapki nie podał- wymieniłem krótsza pompke i ta sama próba i płyn podał , następnie dokręciłem rurke i odpowietrznikiem i tam tez płyn podał wiec mysle ze będzie ok z lewym kołem.

Ale gdy odpowietrzałem prawe koło-bo tu płyn na odpowietrznik dochodził- nagle pedał mi się luzny zrobił i teraz ręką sobie mogę go dusic nie czując oporu, nie wiem co się mogło stać, odkreciłem przewód co wychodzi z dłuższej pompki ale przy ruszaniu pedałem ani kropki płynu, wykręciłem ją i jutro będę patrzył wymienić na nowa . Wlałem płyn RA-3 dobrze zrobiłem? Z czym mogę go meszac? Pomki czeskie maja u nas.

kupiłem czujnik +kruciec łaczacy go z pompką w jednym sklepie ale jakby gwint nie pasował bo nie chciał mi się wkręcić do końca i się urwał, kupiłem w innym sklepie taki komplet i tak samo nie idzie tego wkrecic do końca- bo rozumiem ze tam powinna być zduszona podkładka mosiężna?

#1066 Share black_shadow

black_shadow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 21:36

Hamulce w Ursusie C-360

;) na czujniku masz gwint stożkowy 

#1067 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 16 lipiec 2015 - 04:42

Hamulce w Ursusie C-360

Tylko czujnik wkreca się tylko na kilka zwoi w ten łacznik , kluczem na siłe może do połowy gwintu wkrece ,potem tylko czekanie kiedy się ukreci, czyli za mało aby ten stożek przyległ a tym bardziej aby to łączenie uszczelnić pod ciśnieniem, wczoraj jeden taki zestaw skleiłem klejem do gwintów i zobaczę dziś czy uszczelni.

#1068 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 16 lipiec 2015 - 20:38

Hamulce w Ursusie C-360

klej łączenie uszczelnił ale czujnik nowy z grene rozerwało przy odpowietrzaniu tzn wypchło tą czarna plastikowa tylna czesc. Wczesniej nie mogłem poradzić sobie z lewym kołem,praw rzyleta,  w obu pedałach czuc opór, pompowałem na przemian -naciskanie jednego powdowało unoszenie drugiego, ale podczas jazdy chamowało tylko prawe koło lewe nic , co smieszne gdy brałem je na lewarek i nciskał lewy pedał to w górze hamowało i reka nie szło ruszyc.

Czy tymi pręcikami co wchodzą w pompki od pedałów odkręcając przez co się wydłuzaja wpłyniemy na to ze np. hamulec będzie mocnejszy? Bo gdzies wyczytałem aby oba ustawić na 2mm luzu i nic więcej się nie da zrobić wyrównywacz ciśnienia powinien

#1069 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 17 lipiec 2015 - 07:21

Hamulce w Ursusie C-360

Dobrze wyczytałeś.

Tym się reguluję skok jałowy pompki a nie siłę hamowania.

#1070 Share cwaniak08

cwaniak08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 11:55

Hamulce w Ursusie C-360

Witam serdecznie smile.png

Otóż od czasu remontu mam bardzo dziwny problem z hamulcami , (nowe pompki cylinderki itp itd) 

Lewy pedał jest twardy , i hamuje praktycznie po lekkim naciśnięciu , lecz prawy jest miękki i hamuje dopiero na końcu pedała i gdy nacisne ten prawy , to lewy robi się miękki . Gdy nacisnie lewy raz znowu robi się twardy. Czego to może być wina ? Odpowietrzany chyba ze 100 razy bez skutku dalej to samo.

Pozdrawiam smile.png

•  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1071 Share mati8991

mati8991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 20:22

Hamulce w Ursusie C-360

moze uszczelnienie tłoczka pompki poszło

#1072 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 20:39

Hamulce w Ursusie C-360

Pomiędzy pompami na przewodzie łączącym pompy jest powietrze.Pod pompuj a ktoś niech popuści łączę pomp tylko naciskaj dwa pedały razem. ;)

#1073 Share cwaniak08

cwaniak08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 20:14

Hamulce w Ursusie C-360 Sprawdziłem , i na pewno niema powietrza w tym przewodzie łączącym obie pompki , czy może być to wina wadliwego przewodu co prowadzi do cylinderka ?

#1074 Share przemo24

przemo24

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, geografia, motoryzacja

Napisany 10 wrzesień 2015 - 18:43

Hamulce w Ursusie C-360

Mam problem z hamulcami w 60. 

Lewy hamulec łapie dopiero na końcu, a prawy hamuje gdy wciśnie się go z 8 cm. Gdy hamuję razem pedały hamulcowe wciskają się "twardo" i szybciej łapie prawe koło. Układ mam odpowietrzony bo leci już sam płyn. Co mogło się zepsuć? pompka z wyrównywaczem? 

Proszę o jakieś sugestie. 

#1075 Share Qsiorz

Qsiorz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 11:04

Hamulce w Ursusie C-360

Witam, czy jest możliwe że płyn hamulcowy dot3 który się troche wylał na szczęki w zwojnicy może powodować to że nie bedzie hamować to koło ?

Dodam że obie pompki są dobre, bodajrze fragov/ zetor cylinderki tej samej firmy, nowe przewody hamulcowe.

Mianowicie robiłem tak że jak już że zamieniałem zasilania cylinderków prawy/lewy na długiej pompie, i hamuje mi tylko jedna strona dalej ta sama, jak wziełem tel i sprawdzałem czy szczęki się rozszerzają to bez problemu pracują, układ szczelny jest, dodam że wcześniej na innej pompie (nowa poszła do wymiany) działało bez zarzutu a po wymianie i odpowietrzeniu już nie.

#1076 Share Bajteeek

Bajteeek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 10:09

Hamulce w Ursusie C-360

witam, mam problem z hamulcami w c-355 a mianowicie, podczas pokonywania dłuższej trasy bez większego obciążenia prawy hamulec mocno się grzeje, z pokrywy zaczyna sie dymić no i sam lekko hamuje wtedy, co zrobić/wymienić? dodam, że lewy hamulec łapie dalej niż prawy.

#1077 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3181 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 10:47

Hamulce w Ursusie C-360 Blokuje się prawdopodobnie cylinderek i szczęki trą o bęben. Same szczęki też mogą być przytarte i sprężyny nie dają rady cofnąć. Pozostaje odkręcane zwolnicy.

#1078 Share vanhool

vanhool

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 12:35

Hamulce w Ursusie C-360

Jest jeszcze jedna opcja, zapowietrzone, powietrze rozgrzewa się od ciąłego tarcia i zwiększa objętość przez co blokuje szczęki, ja miałem taką sytuację w c360, po odpowietrzeniu pomogło a objawy były takie same, jeździłem dość sporo ale bez użycia hamulca, 30, 40 min i zaczynały dymić, dodam że tęże stronę miałem całą zregenerowaną i nie było opcji blokowania czegokolwiek. Polecam spróbować :)

#1079 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 13:46

Hamulce w Ursusie C-360 Przyciera się pompka albo cylinderek,zamień przewody przy pompce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1080 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7616 postów