Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w Ursusie C-360

1255 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share vanhool

vanhool

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 20 maj 2015 - 21:03

Hamulce w Ursusie C-360

o proszę, o tym nie pomyślałem, dzięki za radę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w Ursusie C-360 Dzisiaj, 23:59
  •  

#1042 Share Santus

Santus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 21 maj 2015 - 16:06

Hamulce w Ursusie C-360

Połączone

problem polega na tym ze hamowało mi tylko na lewe kolo a na prawe pedał wpadał cały próby odpowietrzenia nic nie dawały wiec postanowiłem zajrzeć do pompki wiec rozebrałem i była uszkodzona jedna gumka  wiec wymienilem wszystko na nowe zlozylem i teraz brak hamulcy na obydwa kola wyczyściłem również wyrównywacz ciśnienia i pozmieniałem w nim simeringi i nadal sie to dzieje juz nie wiem co moze byc nie tak 

Edytowany przez kris14, 22 maj 2015 - 19:11.
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń

#1043 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 21 maj 2015 - 16:55

Hamulce w Ursusie C-360

pompki do wymiany jeśli szkliwo szklanki ma chociaż jedną najmniejszą ryskę hamulce nie będą działać dlatego lepiej kupić nowe aczykolwiek mi się udało zregenerować :D

#1044 Share Santus

Santus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 21 maj 2015 - 18:39

Hamulce w Ursusie C-360

szklanek tak dokładnie nie patrzyłem ale na jedna pompkę chodziło a teraz nawet na ta jedna nie chce chodzić płyn hamulcowy leci do lewego cylinderka a do prawego nie może gdzieś łapać powietrze ?

#1045 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 21 maj 2015 - 20:02

Hamulce w Ursusie C-360

jak nie chce zaciągać płynu to mogłeś prawdopodobnie źle złożyć lub gumka podczas składania się źle ułożyła, lub też przed włożeniem nie kapnąłeś płynu do środka rozbierz to jeszcze raz i sprawdź 

#1046 Share Santus

Santus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 21 maj 2015 - 20:11

Hamulce w Ursusie C-360

rozbierałem płyn wlewałem nawet tak luzem w otwór co doprowadzany jest płyn hamulcowy i jak nacisnę płyn wystrzykuje ale jak już założyłem i odkręcę odpowietrznik  nic nie leci a z drugiej strony wylatuje ale jak wcześniej pedał był wyżej to teraz leci do końca dodam ze są wżery na szklance w wyrównywaczu

dodam ze mam jeszcze pompki starego typu tzn.obydwie krótkie 

#1047 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 22 maj 2015 - 06:32

Hamulce w Ursusie C-360 na zbiorniczek musisz dorobić dekielek z wentlem i w czasie odpowietrzania ktoś musi pompowac powietrze i wtedy płyn przecisnie do pompek żeby zassały. ja tak zrobiłem bo miałem ten sam problem i pomogło.
-----

#1048 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 22 maj 2015 - 10:48

Hamulce w Ursusie C-360

mozna tez zrobic tak jak kolega wyzej pisze pchnij powietrza do środka tylko nie za dużo

#1049 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 22 maj 2015 - 12:19

Hamulce w Ursusie C-360

u mnie sie to okienko w pochwie przecinakiem zrąbało , i teraz elegancko mozna odkrecac i zakrecac tą nakretke od przewodu w cylinderku , hmm macie jakies pomysły ponieważ 18 kwietnia  zdjelismy zwolnice bo poszedł olej na beben hamulcowy co spowodowało brak hamulca , wymienislimy cylinderek ( bo urwal sie odpowietrznik) wymyte zostało wszystko i wymienione dwa uszczelniacze ten przy blokadzie i ten od zwolnicy , pojeździł dwa tygodnie i znów siadło to samo koło i znów mokry bęben , i nie mam juz pomysłów co mu jest niby uszczelniacze są okey , macie jakieś pomysły ?? co do drugiej sprawy to hamulec reczny gówno i nic wiecej , raz jest raz go nie ma ... gdy naciagnie sie tasmy to wszystko okey gdy sie jedzie do przodu ale jak sie chce jechac do tyłu to nagle jedno z kół zaczyna sie blokowac ( przy puszczonym sprzegle)  sprezyna jest w miare twarda , wymienie ją na nową i tasmy też, 

#1050 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 22 maj 2015 - 16:53

Hamulce w Ursusie C-360

A uszczelniacze bębna hamulcowego wymienione? Czyli o-ring i uszczelniacz ząbkowany na wieloklin półosi?

A jak stan łożysk w zwolnicy, osadzonych na półosi.

Hamulec ręczny regulujesz według instrukcji?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share Santus

Santus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 23 maj 2015 - 00:14

Hamulce w Ursusie C-360

dziś rozebrałem jeszcze raz wszystko i złożyłem na stole i w kręciłem w imadło i na krotko i pompki tłoczyły zarąbiście a później przestało i jakimś sposobem gumki się pozawijały Jeszce raz złoże to ale już na cylinderki i zobaczę jak to będzie chodzić jesli pedal bedzie wpadywal to wywalę pompki i wyrównywacz i założę nowe 

Edytowany przez Santus, 23 maj 2015 - 00:16.

#1052 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 23 maj 2015 - 09:28

Hamulce w Ursusie C-360

A uszczelniacze bębna hamulcowego wymienione? Czyli o-ring i uszczelniacz ząbkowany na wieloklin półosi?

A jak stan łożysk w zwolnicy, osadzonych na półosi.

Hamulec ręczny regulujesz według instrukcji?

tak wymienione uszczalniacze na bebnie takze na półosi , wczoraj skonczylismy narazie jest okey , co do recznego , to założyłem nową tasmę + sprezynę nową co rozpycha tasmy , wyregulowałem i jak narazie jest okey :) wreszcie :) a nie regulowałem według instrukcji a jak pisze w niej mniej wiecej ?? :) jesli mógłbyś przytoczyc z niej informacje bd wdzieczny bo robiłem to na swój rozum i oko :) 

#1053 Share vanhool

vanhool

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 23 maj 2015 - 18:29

Hamulce w Ursusie C-360

u mnie sie to okienko w pochwie przecinakiem zrąbało , i teraz elegancko mozna odkrecac i zakrecac tą nakretke od przewodu w cylinderku , hmm macie jakies pomysły ponieważ 18 kwietnia  zdjelismy zwolnice bo poszedł olej na beben hamulcowy co spowodowało brak hamulca , wymienislimy cylinderek ( bo urwal sie odpowietrznik) wymyte zostało wszystko i wymienione dwa uszczelniacze ten przy blokadzie i ten od zwolnicy , pojeździł dwa tygodnie i znów siadło to samo koło i znów mokry bęben , i nie mam juz pomysłów co mu jest niby uszczelniacze są okey , macie jakieś pomysły ?? co do drugiej sprawy to hamulec reczny gówno i nic wiecej , raz jest raz go nie ma ... gdy naciagnie sie tasmy to wszystko okey gdy sie jedzie do przodu ale jak sie chce jechac do tyłu to nagle jedno z kół zaczyna sie blokowac ( przy puszczonym sprzegle)  sprezyna jest w miare twarda , wymienie ją na nową i tasmy też, 

Witam, mógłbyś przybliżyć jak rozwiązałeś problem z okienkiem?? Ten przecinak trochę strasznie brzmi ale jak działa to może warto spróbować :)

#1054 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 24 maj 2015 - 12:16

Hamulce w Ursusie C-360

to jest odlew wiec jest w miare plastyczny :) hehe , wzielismy przecinak  i młotek  i pogłębilismy to okienko tak aby nakretka od rurki miała przerwe  po 15-20 minutach roboty wszystko pasuje tylko musisz wykrecic cylinderek abys go przypadkiem nie rozjebał i syfu nie nawalił :) oryginalne cylinderki pasowały a te dzisiejsze zamienniki za nic w swiecie nie chcą pasować i albo nie zakreci Ci dobrze albo gwint sie zepsuje , wiec trza było juz zrobic porządnie na chyba cały żywot :) w innych okienkach tez tak robimy gdy robimy hamulce a nie pasują nowe cylinderki :) trzeba jakos sobie radzic :)

#1055 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 24 maj 2015 - 17:23

Hamulce w Ursusie C-360

Kolego widziałes plastuczny odlew    

a o frezie  lub diaksie to nie szłyszałes (   twoja technologia to za mocna na byle traktor)

#1056 Share vanhool

vanhool

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 24 maj 2015 - 23:30

Hamulce w Ursusie C-360

Gdybym miał siłę żeby naciągać się ze zwolnicą i wiedziałbym, że tak wyjdzie z okienkiem to by to dawno frez idziało, niestety robię to sam i nie ma szans, znowu bd to rozbierał, koledze  Kamilo1888 zapewne chodziło że odlew jest miękki ... w porównaniu z elementem kutym lub frezowanym a zwolnice nie są hartowane, nawęglane czy co tam jeszcze. Ale dobra, skoro metoda działa i jest sprawdzona to nie ma co o tym dyskutować :) Wgl to dzięki za odp i poradę.

#1057 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 25 maj 2015 - 10:51

Hamulce w Ursusie C-360

Żeliwo jest akurat mało plastyczne i dla tego bez problemu udało ci się go wykuć majzlem.

Nie wyobrażam sobie jak tarczą w tym miejscu i okrągły i otwór w miarę elegancko powiększyć gumówką. Jak się postara żeliwo wydłutuje jak mu się podoba.

KPK Kumurun Team

#1058 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 25 maj 2015 - 18:55

Hamulce w Ursusie C-360

Kiedys diaks    to dzisiaj kamien slifierski trzpieniowy 

można jeszcze frezem diametowym trzpieniowym

#1059 Share arek10220

arek10220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja samochodowa,rolnicza itp.

Napisany 26 maj 2015 - 20:14

Hamulce w Ursusie C-360

W moim ursusie mam problem z hamulcami taki, że po naciśnięciu pedału ciągnik normalnie hamuje lecz po paru sekundach pedał zaczyna się zapadać i hamulce popuszczają. Płynu w zbiorniczku raczej nie ubywa, chyba, ze w znikomych ilościach. Co może być przyczyną takiego działania? Pompki przepuszczają?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 27 maj 2015 - 09:57

Hamulce w Ursusie C-360

Płyn wraca się na przeciekającym tłoczku pompki do zbiorniczka.

KPK Kumurun Team