Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w Ursusie C-360

1255 odpowiedzi na ten temat

#1001 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 22:49

Hamulce w Ursusie C-360

Nie krytykuje twojej wypowiedzi tylko pompki jakie teraz sprzedają do 60-ki. Ale jeśli już koniecznie chcesz to nie ma sprawy. 

Te zestawy co cena koło stówki goni o kant tyłka można rozbić to jedno.

A druga sprawa to nadaje się to głównie do samochodów gdzie samemu nie dasz rady deptać hamulcem i obserwować powietrze w węży a nie w 60-ce gdzie i pedał i odpowietrzniki masz dostępne z jednego miejsca fotela.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w Ursusie C-360 Dzisiaj, 13:51
  •  

#1002 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 22:59

Hamulce w Ursusie C-360

Tu nie chodzi o wygodne odpowietrzanie tylko o napełnienie pompki płynem gdy ona sama nie może sobie poradzić a później to już działa we właściwy sposób.

Wierz mi że to sprawdzony sposób w osobówce i w C-360 też pewnie pomoże.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#1003 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 26 grudzień 2014 - 08:30

Hamulce w Ursusie C-360

Sprawa dyskusyjna. Jeśli pompki są sprawne nie trzeba żadnego wspomagacza. Problem w tym że z pompkami jest różnie. Nie wiadomo kto je robi, kto składa, kiedy były zrobione i ile leżały w magazynie u producenta, hurtowni czy sklepu. Wystarczy że jej nowej nie posmarują jak należy i po krótkim czasie guma się przyklei. Sam kupiłem nowa i miała podwinięty uszczelniacz.

Przed założeniem wypadało by tłoczek wyjąć, posmarować choć by hydrolem i dopiero zamontować.   Osobiście ci powiem że jeszcze nie miałem problemu z odpowietrzeniem hamulców w ursusie. W zetorze tak. Ale tam pompka ma inną budowę z racji tego że zasilanie jest z przodu gdzie w 60-ce jest wyjście. W samej 60-ce najbardziej razi przynajmniej mnie wyrównywacz. Jakoś mi on nie leży i tyle.

KPK Kumurun Team

#1004 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 27 grudzień 2014 - 20:23

Hamulce w Ursusie C-360

A Ja muszę zmienić płyn hamulcowy bo nie hamuje i się galareta zrobiła :P Za dużo wody,niedopatrzenie i masz...W poniedziałek na przegląd trzeba jechać :)

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#1005 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 21:33

Hamulce w Ursusie C-360 Warto jeszcze dokupić zestaw naprawczy do krotkiej pompki i go wymienić, jeśli pompka teoretycznie od nowości niesprawna, czy kupować kolejną? Sprawdziłem wczoraj na szybko i niezbyt dokładnie, ale odległość między pompkami w 80ce i 60 jest chyba taka sama, więc wyrównywacz można by zamontować. Problemem jest, gdy ciągnik ma ładowacz zamontowany w otworach skrzyni, wtedy wyrównywacz trzeba montować" do góry nogami" tzn, że przewody zamiast wychodzić od góry będą na dole. Myślę, że nie powinno mieć to żadnego wpływu na odpowietrzanie i działania hamulców.

#1006 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 21:47

Hamulce w Ursusie C-360

Kolego @majes  nie wiem czy sprawdzałeś tak ale sprawdz po kolei: czy tłoczek pompki cofa cię całkowicie i jest delikatny luz (ze 2mm) pomiedzy trzpieniem dociskajacym a tłoczkiem pompki  gdy pedał jest nie wcisniety(trzeba najlepiej zdjąć z pompy i odchylić mieszek ochronny inaczej ciężko jest wyczuć luz).

To było problemem, dzięki wielkie za podpowiedź, Tymi trzpieniami reguluje się również to czy obydwa koła hamują w tym samym momencie, prawda?

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#1007 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 22:13

Hamulce w Ursusie C-360

Nieprawda. Do tego służy wyrównywacz i działa on automatycznie.

#1008 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 08:05

Hamulce w Ursusie C-360 Polecam odpowietrzać hamulce w mroźny dzień. Jak pisałem jesienią robiłem hamulce, ale nie idało się odpowietrzyć dobrze jednego koła. Kilka dni temu wielkie zaskoczenie, gdy po rozpięciu pedałów lewe koło hamuje. Myślę, że z powodu niższej temp. płyn trochę zgęstniał i pompka łatwiej zaciągnęła go ze zbiorniczka. Być może wina leży po stronie kiepskiego uszczelniacza, który przepuszcza rzadki płyn i stąd kłopoty z odpowietrzaniem.

#1009 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja w gospodarstwie, podnoszenie ciężarów, ogrodnictwo

Napisany 25 styczeń 2015 - 16:05

Hamulce w Ursusie C-360

ja pompki kupilem firmy fragokow prawie miesiac byly maltretowane nie ciekna nic wywalalem wszystko cylinderki i sczeki z oringami  teraz pszyszlo kolej na pompe podnosnika piszcie czy ta wzmacniana od zetora jest warta mam tura na tyl i ta stara nie daje rady przy zwuzce balotuw sianokiszonki doradcie co zrobic

#1010 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 26 styczeń 2015 - 16:53

Hamulce w Ursusie C-360

W tej zetorowskiej pompie lubi czasem obudowa pęknąć.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1011 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja w gospodarstwie, podnoszenie ciężarów, ogrodnictwo

Napisany 26 styczeń 2015 - 22:03

Hamulce w Ursusie C-360

dzieki kolego juz jest kupiona zobacze jak bedzie dygac a propo obroty trzeba dawac wieksze planuje zrobic osobno rozdzielacz z galka przy wysiegniku zeby lepiej bylo sterowac czekam na opinie 

#1012 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 22:14

Hamulce w Ursusie C-360

To nie temat o hydraulice tylko hamulcach. Zapraszam do innej części forum. http://www.agrofoto....d-hydrauliczny/

#1013 Share ominowy

ominowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 luty 2015 - 16:10

Hamulce w Ursusie C-360 Jaki uszczelniacz do tej pokryw www.farmexpert.pl/pokrywa_blokady_do_ursus_c_360_produkt601.aspx ?

#1014 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 12 luty 2015 - 17:09

Hamulce w Ursusie C-360 dwuwargowy A5 8x80x 13DW i dwa oringi na wałek blokady

Edytowany przez Piotr778, 12 luty 2015 - 17:11.

#1015 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 20:29

Hamulce w Ursusie C-360

P1020060.JPG Przypomne stara sprawe  

dzis kupiłem dwa oczka z przejsciem na stożek z gwintem idealnie pasuje aby bezposrsdnio podpiac krutka pompe bez wyrównywacza

Edytowany przez GoRAL1, 04 marzec 2015 - 17:56.

#1016 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 21:08

Hamulce w Ursusie C-360

Przypomne posta wyzej 

http://allegro.pl/la...olniczych-99022

Edytowany przez GoRAL1, 05 marzec 2015 - 19:22.

#1017 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 18:25

Hamulce w Ursusie C-360

witam , po wymianie układu całego pompki cylinderki przewody dzieja sie cyrki otóz nie idzie odpowietrzyc czy lewy pedal czy prawy wogóle sie nie robi twardy .pierwszy raz mam taki przypadek pomóżcie bo już układ nerwowy na skraju wyczerpania

#1018 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 19:32

Hamulce w Ursusie C-360

Odpowietrz najpierw same pompki popuszczając przy nich przewody. Wciskając pedał niech wylot jest otwarty a puszczając zatkaj go palcem. 

Gumki w pompce działają jak jednostronny zaworek. Jeśli są twarde pulsuje powietrze w przewodzie i nie zaciąga oleju. Postaraj się w jakikolwiek sposób napełnić przewody i cylinderki. Im mniej powietrza tym większe podciśnienie przy puszczaniu pedału.

KPK Kumurun Team

#1019 Share black_shadow

black_shadow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 19:34

Hamulce w Ursusie C-360

przede wszystkim sprawdź czy jest luz 1 mm między sworzniem dociskowym a tłoczyskiem pompki jeśli luz jest ok spróbuj odpowietrzyć podając ciśnienie do zbiorniczka z płynem  jeśli to nie pomoże wymień wadliwe pompki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1020 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 19:35

Hamulce w Ursusie C-360

z krotkiej daje tylko świst czyli w tej długiej na koncowym otworze co sie przewod na lewe kolo wkreca a na prawe wogole z pompki nie daje