Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w Ursusie C-360

1254 odpowiedzi na ten temat

#981 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 27 listopad 2014 - 16:44

Hamulce w Ursusie C-360

da się tylko olej ze skrzyni żeby nie leciał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w Ursusie C-360 Dzisiaj, 01:27
  •  

#982 Share chuck1807

chuck1807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 13 grudzień 2014 - 11:54

Hamulce w Ursusie C-360

Witam. Mam C 360 3p. Jest problem z hamulcami. Ojciec mówi że siadły jak ciągnik miał nie cały rok(był kupiony nowy) ale nie wie co się zepsuło,bo mój dziadek wzioł się za przerabianie a nie naprawianie. Zrobił coś takiego że pedał nożny jest podpięty pod ręczny. Chce zrobić tak jak być powinno. podejrzewam że poprostu pęk przewód, bo nie ma przewodu na lewe koło. Chodzi mi czy cylinderki które pracowały nie cały rok. będą działać. zamierzam wymienić pompki i brakujący przewód. 

#983 Share Fenek

Fenek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 12:51

Hamulce w Ursusie C-360

Przewody masz na wierzchu to bez problemu możesz zobaczyć czy są wycieki itp.
Z treści nie wiadomo do końca czy masz na myśli, że wysiadła któraś strona hamulców roboczych (cylinderek, przewody) czy ręczny. A w ręcznym nie ma żadnej hydrauliki.

Jeśli chodzi o sam ręczny to spróbuj wyregulować go wg instrukcji (była podawana tutaj w temacie też) i ogólnie sprawdź czy układ jest kompletny. Może poprostu wymagał regulacji po roku...

#984 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 11:15

Hamulce w Ursusie C-360

Cylinderki na tyle lat to na pewno już zapiekło ale możesz spróbować ewentualne wymienisz na nowe.

#985 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 23:40

Hamulce w Ursusie C-360

Mam problem z tymi hamulcami, wcześniej nie było hamulca na lewą stronę myślałem że cylinderek poszedł ale przemieniłem rurki w wyrównywaczu i hamowało lewe (prawym pedałem) więc kupiłem nową krótką pompkę (fragokov wcześniej też taka była) przy okazji zmieniłem zbiorniczek przewód gumowy przewód do pompek i do wyrównywacza. Problem polega na tym że nie mogę odpowietrzyć wogóle hamulców pedały lecą do końca  i wogóle nie twardnieją a z cylinderków leci troche płynu.

Pompki są puste, z nowymi tak bywa, że nie zaciągają płynu jak są suche.

Mam podobny problem Ale z prawym hamulcem. Wymieniony cały układ na nowy fragokov. Lewe Koło odpowietrzylo się od razu a prawe wpada do końca. Wymieniłem na nową długą pompke ale dalej to samo. Pedal opada do końca z odpowietrznika płyn leci jak krew z nosa. Po zamianie rurek jest na odwrót czyli z cylinderkami chyba wszystko ok. Poradzcie coś, jak odpowietrzyc prawe Koło?

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#986 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 19 grudzień 2014 - 06:55

Hamulce w Ursusie C-360

najpierw odkręcaj rurkę przy pompce na takiej samej zasadzie jak byś odpowietrzał hamulce czyli ruszasz kilka razy pedałem hamulca wciskasz i popuszczasz rurkę i tak kilka razy powinno pomuc

#987 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 21 grudzień 2014 - 09:33

Hamulce w Ursusie C-360

Pompka ewidentnie nie pobiera płynu,to nie pierwszy przypadek że pompki Fregokov są wadliwe.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#988 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 21 grudzień 2014 - 15:54

Hamulce w Ursusie C-360

tylko ze jedna oddałem na gwarancji a ta jest druga nowa, powiedzcie czy te pompki zasysaja płyn czy on spływa grawitacyjnie do niej?

#989 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 grudzień 2014 - 20:34

Hamulce w Ursusie C-360

Pompka ewidentnie nie pobiera płynu,to nie pierwszy przypadek że pompki Fregokov są wadliwe.

A pompki jakiej firmy uznajesz za najlepsze?

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#990 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 19:06

Hamulce w Ursusie C-360

Ja po oddaniu Fregokov do lokalnego sklepu  wziąłem jakąś bez nazwy i działa już ze 2-lata.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#991 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 19:11

Hamulce w Ursusie C-360

Fragovy były już kiepskie 10 lat temu nawet te kupowane w Czechach. Trudno powiedzieć czy da się jeszcze jakąś uczciwą pompkę kupić do 60-ki.

KPK Kumurun Team

#992 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3428 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 10:08

Hamulce w Ursusie C-360

jakieś 5-6 lat u nas pompki nie wiadomego pochodzenia, cylinderki też, jeden padł dopiero w tym roku

jak widać loteria, większość nie wiedzieć czemu ma sentyment do czeskich wyrobów, bo niby lepsze

od kilku dni jest akcja na złość czechom nie kupujemy ich produktów, radzę wziąść sobie to do serca, może skończą się wasze problemy, nie tyko z hamulcami  :lol:

Polska B

#993 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 22:02

Hamulce w Ursusie C-360

najpierw odkręcaj rurkę przy pompce na takiej samej zasadzie jak byś odpowietrzał hamulce czyli ruszasz kilka razy pedałem hamulca wciskasz i popuszczasz rurkę i tak kilka razy powinno pomuc

Próbowałem tak jak piszesz i nic z tego. Próbowałem nawet sprężarka dmuchać w zbiorniczek, odkrecilem odpowietrznik, płyn leciał Ale dalej bez zmian. Czuć pod palcem ze cylinderek się rozchyla ale oddał wpada do końca i nie ma ciśnienia żeby docisnąć go do bębna. Zauwarzylem jeszcze jedna rzecz jak nacisne lewy hamulec, sprawny, to światła stop na chwilę się zapala i gasną, tak jakby na chwilevtylko do czujnika poszło ciśnienie i zaraz spadło.
Zostaje mi chyba już tylko wymiana krótkiej pompki teoretycznie sprawnej, ale może ona ma wpływ na działanie długiej pompki. Ewentualnie ponawiam pytanie czy pompka zasysa płyn ze zbiorniczka czy spływa on do niej swobodnie , bo może ten płyn do pompki za wolno spływa i pompka nie ma co tloczyc.

#994 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3428 postów

Napisany 24 grudzień 2014 - 09:27

Hamulce w Ursusie C-360

wywal długą, do krótkiej kup trójnik i podłacz oba przewody

Polska B

#995 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 24 grudzień 2014 - 10:00

Hamulce w Ursusie C-360

Kolego @majes  nie wiem czy sprawdzałeś tak ale sprawdz po kolei: czy tłoczek pompki cofa cię całkowicie i jest delikatny luz (ze 2mm) pomiedzy trzpieniem dociskajacym a tłoczkiem pompki  gdy pedał jest nie wcisniety(trzeba najlepiej zdjąć z pompy i odchylić mieszek ochronny inaczej ciężko jest wyczuć luz). Następnie sprawdzasz samą pompkę odkrecając rurke która jest odpowiedzialna za ta pompkę i pompujesz pedałem i patrzysz czy pompa podaje płyn. Jak jest w porządku to pompka jest dobra. Sprawdzasz dalej na kolejnym połączeniu popuszczasz rurki i obserwujesz .W ten sposób odpowietrzysz tez układ bo może gdzieś w pompce jest  bąbel powietrza i nie daje rady przepchać.  

Co do zasilania pompki to przeważnie w tego typu układach hamulcowych  zbiorniczek jest powyżej pompek i tak powinno być. Jak bedzie nizej to mozliwe że nie zassie płynu i układ cieżko sie będzie odpowietrzać, bo część powietrza automatycznie wychodzi do zbiorniczka który zawsze jest wyżej pompek. 

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#996 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 12:39

Hamulce w Ursusie C-360

Można też zainwestować w zestaw odpowietrzania hamulców bez pompowania pedałem.KLIK

Czasami to pomaga,jak już będzie pompka napełniona płynem wtedy będzie działać prawidłowo.

#997 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 13:00

Hamulce w Ursusie C-360

Zestaw nie pomorze kiepskim pompką. Odpowietrza się je tak fajnie że nie jest potrzebny pod warunkiem że same pompki są sprawne. A z nimi jest już różnie. 

W 4011 miałem jedna pompkę i nie było z nią najmniejszego problemu. Te z  wyrównywaczem mimo że to proste urządzenie potrafią już dać w kość.

Można spróbować przerobić na wyrównywacz zewnętrzny jak jest w 80-ce czy zetorze. Nie ma w nich problemów z hamulcami.

KPK Kumurun Team

#998 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 20:51

Hamulce w Ursusie C-360 Miałem niedawno problem z odpowietrzeniem prawej strony(lewe poszło szybko prawe za cholerę nie mogłem) kombinowałem jakoś tak że pompowałem na przemian samym prawym pedałem i obydwoma jednocześnie raz odkręcałem odpowietrznik przy wciśniętym tylko prawym następnie naciskając oba trochę to bez sensu ale w moim przypadku pomogło.

#999 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 21:53

Hamulce w Ursusie C-360 Mam podobny problem jak kolega Majes. Prawe koło hamuje,że z fotela ściąga a lewe po wymianie na nową pompkę i cylinderek też ledwie hamuje. Ze światłami było podobnie, że zapaliły się na sekundę i gasły,ale pomyślałem, że nowy i lipny. Muszę jeszce raz ściągać zwolnicę, bo po wymianie uszczelnień cieknie jeszcze bardziej. Pomyślałem, żeby własnie założyć dwie krótkie i wyrównywacz z 80ki, tylko nie wiem, czy odległość między pompkami jest taka sama. Wymieniłem na fragokov.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1000 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 22:42

Hamulce w Ursusie C-360

Zestaw nie pomorze kiepskim pompką. Odpowietrza się je tak fajnie że nie jest potrzebny pod warunkiem że same pompki są sprawne. A z nimi jest już różnie. 

W 4011 miałem jedna pompkę i nie było z nią najmniejszego problemu. Te z  wyrównywaczem mimo że to proste urządzenie potrafią już dać w kość.

Można spróbować przerobić na wyrównywacz zewnętrzny jak jest w 80-ce czy zetorze. Nie ma w nich problemów z hamulcami.

Czy ty wogóle kiedyś przestaniesz krytykowac moją każdą wypowiedź,czy muszę się już do tego przyzwyczaić?