Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w Ursusie C-360

1254 odpowiedzi na ten temat

#881 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 17 maj 2014 - 21:29

Hamulce w Ursusie C-360 Ja sprzedaję frakokova to jeszcze warto założyć, ale resztę to odradzam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w Ursusie C-360 Dzisiaj, 21:57
  •  

#882 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 17 maj 2014 - 21:38

Hamulce w Ursusie C-360 ja zawsze takie zakładam i to wg mnie wszystko badziew robiony w chinach dla jakiejś marki

#883 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 17 maj 2014 - 22:10

Hamulce w Ursusie C-360 @ursus55 Dalej nie wiem gdzie to niby napisałem ,że się zgadzam ,ze Dot 4 się nie nadaje? Zacytuj ten post bo ja go nie widzę.

Jakbyś czytał wczesniejsze moje posty to widział byś co napisałem ,że najlepiej zalać nowe układy R3/dot3 lub dot4. A piwem jak napisałeś to możesz zalewać co innego a nie hamulce :D
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#884 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się wszystkim co ruchome:)

Napisany 17 maj 2014 - 22:35

Hamulce w Ursusie C-360 nie ma się co kłocić ;) każdy kto coś produkuje potem to ulepsza i ulepsza. Często ulepszenie polega na szybszej technologi wykonywania produktu a idzie za tym jakosć i i nasze niezadowolenie. Bo większość części jest robione teraz na sztukę, niedokładnie wykonane tłoczki np w tym przypadku lub pompki. I nie ma sensu się spierac czy płyn taki czy siaki ważne by nie mieszac płynów. U mnie i u wile znajomych c360 chodzą na Da1 i naprawdę nie ma problemów z hamólcami, brzytwy jednym słowem. Ale po wymianie pompek i cylinderków zaczeły sie dziać cuda z hamulcami(opisałem to kilka stron wcześniej) powodem tego jest bubbel ! czy to Polski czy Czeski ważne że lipa. Fragokov ostanimi czasy stracił uznanie u wilu sprzedawców po tym jak ciągle były reklamacje (przynjamniej w mojej okolicy wycofano ich sprzedaż ) i teraz jakieś Polskie koloru czarnego, cylinderki mozna nabyć. Ponoć że reklamacji nie ma narazie. Życzę wam Panowie udanych cylinderków i pompek oraz owocnych prac :P pozdrawiam

Edytowany przez sylwek23111, 17 maj 2014 - 22:37.

#885 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 17 maj 2014 - 23:02

Hamulce w Ursusie C-360 dla jasności to była marka słowacka nie czeska. tak czy tak wg mnie szajs i badziew i tyle

#886 Share dohc

dohc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 maj 2014 - 23:28

Hamulce w Ursusie C-360 Na tą chwilę dla mnie jedynym wyjściem jest zaślepienie tego włącznika i dorobienie mechanicznego. Wymieniłem pompki, założyłem nowy (kolejny) włącznik, o ile udało mi się odpowietrzyć układ to gdy wyjechałem trochę pohamować. Wtedy pedał wpadł do końca. Po raz kolejny poszedł ten czujnik. BUBEL!!! za produkowanie takiego badziewia powinni karać chłostą. Trudno teraz o konkretne części.

#887 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 18 maj 2014 - 08:06

Hamulce w Ursusie C-360 No niestety muszę się zgodzić co do jakości. Mam nadzieję że ROLMAR zacznie robić te czujniki bo do ciśnienia oleju jak na razie wychodzą dobrze.
@Radekk masz racje mój błąd. :mellow:

Edytowany przez ursus55, 18 maj 2014 - 08:08.

#888 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 18 maj 2014 - 08:13

Hamulce w Ursusie C-360 Do starszych ciągników to wątpię żeby jakość poprawili. Części do nich staniały bo swoje lata sprzęty maja, część przejęli podwykonawcy i nikt za te same pieniądze lepiej nie zrobi. A cenę podniesiesz to masa ludzi i tak tańsze kupi. Niestety sami w pewnym stopniu zaniżamy jakość części kupując tańsze zamienniki.
KPK Kumurun Team

#889 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 18 maj 2014 - 11:43

Hamulce w Ursusie C-360 Jak się płynu nie wymienia co 2-3 lata i na dodatek bez sensu zagląda do zbiorniczka kilka razy dziennie, to później układ koroduje. Każdy, nawet najlepszy płyn syntetyczny wchłania wilgoć i trzeba go wymieniać.

#890 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 18 maj 2014 - 13:13

Hamulce w Ursusie C-360 Zgadza się. W zetorze wyprzęgnik i cylinderku z tyłu załatwisz chemią i karcherem w pół roku jak będziesz po nich lał bez opamiętania szczególnie przy popekanych osłonach.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#891 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 18 maj 2014 - 19:55

Hamulce w Ursusie C-360

Do starszych ciągników to wątpię żeby jakość poprawili. Części do nich staniały bo swoje lata sprzęty maja, część przejęli podwykonawcy i nikt za te same pieniądze lepiej nie zrobi. A cenę podniesiesz to masa ludzi i tak tańsze kupi. Niestety sami w pewnym stopniu zaniżamy jakość części kupując tańsze zamienniki.

Nie mów że nie robią bo już po mału można kupić tryby do skrzyni do 360 i 330 robi je waryński także robią wieszaki,łączniki centralne, odciągi itp.jest to konkretne i jest już trochę więcej tego zestawy naprawcze silnika i panewki też są dobre. Cena jest trochę wyższa ale ludzie pomału się przekonują.

#892 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 18 maj 2014 - 20:13

Hamulce w Ursusie C-360 To niewielki procent w porównaniu do tego co się sprzedaje. Biorąc jeszcze pod uwagę wiek takich ciągników jak 60-ki, 30-ki czy stare zetory i fakt że każdy jak może stara się to zamienić na coś lepszego marna szansa na zmianę nawet połowy asortymentu części na lepsze.
KPK Kumurun Team

#893 Share jaca634

jaca634

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 20 maj 2014 - 14:29

Hamulce w Ursusie C-360 Witam, ja niedawno wymieniłem cylinderki hamulcowe w C-360 i problem leży w tym że hamulce nie działają. Po próbach odpowietrzaniu pedał gdy jest złączony jest twardy. Jednak gdy się je rozdzieli to każdy wlatuje do końca i nie ma większych oporów. Po mocnym naciśnięciu złączonych pedałów podczas jazdy hamuje ale bardzo delikatnie. Wiecie gdzie może być problem?

#894 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3428 postów

Napisany 20 maj 2014 - 16:08

Hamulce w Ursusie C-360 stawialbym na pompki, jesli nie mozna odpowietrzyc to znaczy ze nie podaja plynu

Polska B

#895 Share jaca634

jaca634

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 20 maj 2014 - 18:43

Hamulce w Ursusie C-360 Jeżeli na złączonym pedale pod pompuje parę razy to czy to z lewego czy prawego odpowietrznika płyn leci. Gorzej jak rozłączę pedały wtedy tego płynu jest mniej oraz pedały są bardzo miękkie. Jedna pompka była niedawno wymieniana.

Edytowany przez jaca634, 20 maj 2014 - 18:45.

#896 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 20 maj 2014 - 18:45

Hamulce w Ursusie C-360 ja mam identycznie od nie pamiętam kiedy oba mam spięte i hamulce brzytwy

#897 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 20 maj 2014 - 18:49

Hamulce w Ursusie C-360 Że nowa to nie znaczy że jest sprawna,
jak byś czytał wcześniejsze wypowiedzi to byś zauważył że co nie którym dopiero za trzecim razem udało się kupić sprawną pompkę.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#898 Share mateusz779

mateusz779

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 24 maj 2014 - 13:04

Hamulce w Ursusie C-360 Witam panowie. Mam taki mały problem, kupiłem niedawno nową pompkę hamulcową krótką do c360. Chciałem założyć ją do kombajnu. Ku mojemu zdziwieniu pompka nie tłoczy płynu. Postanowiłem więc bez zakładania sprawdzić co i jak. Wlewam płynu, ruszam tłoczkiem, pompka pobiera płyn i tłoczy, sprawdzam dalej, to samo, czyli sprawna, po kilku razach pompka przestaje wypuszczać płyn, a tłoczka nie można wcisnąć. Ktoś się już spotkał z takim czymś? Proszę o normalne wypowiedzi, a nie typu kup nową pompkę, itd, jeżeli nie masz nic mądrego do napisania lepiej nie marnuj czasu i nie pisz. :ph34r:

#899 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 24 maj 2014 - 13:16

Hamulce w Ursusie C-360 Normalne, czyli jakie? Jak potrafisz to ją napraw, ale skoro zadajesz pytanie, to nie potrafisz. Czyli pozostaje reklamacja w sklepie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#900 Share mateusz779

mateusz779

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 24 maj 2014 - 15:34

Hamulce w Ursusie C-360 Prosiłem o "normalne" odpowiedzi, tzn czy ktoś się już z takim czymś spotkał i jeżeli tak, to jak rozwiązał ten problem. Kolega wyżej jak widzę nie ma nic mądrego do powiedzenia, a pisze. Czytaj ze zrozumieniem.