Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w Ursusie C-360

1255 odpowiedzi na ten temat

#781 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 19:07

Hamulce w Ursusie C-360 To był zbieg okoliczności.
Dla czego coraz więcej ciągników hamuje przednimi kołami? Nawet są zetory z hamulcami tarczowymi w przednich zwrotnicach a coraz częściej spotyka się ciągniki w których załącza się przedni napęd w czasie hamowania.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w Ursusie C-360 Dzisiaj, 08:02
  •  

#782 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 19:21

Hamulce w Ursusie C-360 Kolego sylwek23111 tylko jak będziesz robił już ten remont tyłu to nie kupuj gotowych szczęk tylko kup same okładziny i zakuj na starych szczekach, bo te nowe mają kijowe odlewy i wypadają bolczyki z cylinderków po czym blokuje szczękę w bębnie. Ja rozbierałem po 3 razy stronę aż zakuliśmy okładziny na starych i problem znikł. Jak masz przekręcone śruby to nam zeszło spokojnie z dojazdem po części 4 godziny jedna strona.

#783 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się wszystkim co ruchome:)

Napisany 01 grudzień 2013 - 13:12

Hamulce w Ursusie C-360 Kolego Seweryn jak bedzie most to raczej zrobię ten hamulec na przód pod warunkiem że cylinderek uda mi sie skombinować do tego mostu za nie duże pieniążki oraz przewody hamulcowe.

Kolego DK94 ciężko powiedzić czego to wina była że hamulce mi padły w tak krótkim czasie. Może coś źle zrobiłem czegoś nie dopatrzyłem, nie mam pojęcia już, chwilowo czasu nie mam więc hamulce nie robione, w polu w tygodniu orki pokończone. W zimie się pomyśli o tym. Nie zawsze ma mi kto pomóc przy tym a zwolnica swoje waży, raz sam zakładałem zwolnice to ile się musiałem namyśleć na kombinować na podkładać, pasy sznurki itp ale założyłem sam, a jak jest z 2-3 osoby to jeden taśmę podtrzyma drugi podniesie i zawsze to o wiele sprawniej. Szczęki hm, one akurat nie miały problemu z odlewami tylko coś chyba z hydrauliką bardziej, nie podobało mi sie że nagle nie było hamulców a na drugi dzień już jak złoto hamowało i sytuacja się powtarzała kilka razy aż nagle zniknęły hamulce pedał miękki był i potem zagrzała się cała pochwa. Rozbiorę w swoim czasie to może cos znajde.

#784 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 01 grudzień 2013 - 13:25

Hamulce w Ursusie C-360 Jak już robić to najlepiej aby tył wcześniej brał od przodu, aby go odciążyć.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#785 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 01 grudzień 2013 - 20:00

Hamulce w Ursusie C-360

Nie zawsze ma mi kto pomóc przy tym a zwolnica swoje waży, raz sam zakładałem zwolnice to ile się musiałem namyśleć na kombinować na podkładać, pasy sznurki itp ale założyłem sam, a jak jest z 2-3 osoby to jeden taśmę podtrzyma drugi podniesie i zawsze to o wiele sprawniej.

Jak się potrafi i ma się sprzęt to samemu można założyć zwolnicę w pięć minut nie męcząc się przy tym wcale. Jak bym miał płacić 2 osobom za pomoc przy montażu to już dawno bym zbankrutował.

#786 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 21:29

Hamulce w Ursusie C-360 "Jak sie potrafi i jak się ma sprzęt " no właśnie nie mam sprzętu bo nie prowadzę zakładu mechanicznego czy tego typu usług a do własnych potrzeb nie będę kupował takiego sprzętu by raz na kilka lat podnieść silnik czy jakiś inny element ciągnika itp.

#787 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 15:24

Hamulce w Ursusie C-360

Jak się potrafi i ma się sprzęt to samemu można założyć zwolnicę w pięć minut nie męcząc się przy tym wcale.

A masz jakiś wózek do tego, Mógłbyś zaprezentować. Myśmy zwolnice w dwie osoby wkładali i wyjmowali, po 6 razach dochodzi się do wprawy.

#788 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 18:53

Hamulce w Ursusie C-360 3 rumunów załatwia sprawę, koszt stosunkowo niski, wysoki zakres regulacyjny + sterowanie głosem :D

#789 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 19:51

Hamulce w Ursusie C-360 Rura obrotowa przy ścianie z przyspawanym teownikiem na nim wciągarka najlepiej łańcuchowa

#790 Share cycepa

cycepa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:dużo tego ;)

Napisany 04 grudzień 2013 - 20:01

Hamulce w Ursusie C-360

Cycepa a co bolało Twoją maszynę? ja nie wiem czy jak bd miał z przodu most od stara 660 czy hamulce nie zrobię na przód tylko, przynajmniej rozbieranie łatwiejsze. Pozdrawiam

dalej nie wiem :P jeździłem w sobotę bez hamulców na jedno koło ale przed tym wszystko było ok zacząłem odpowietrzać i w pewnym momencie jażmo mi pękło tu gdzie przykręca się cylinderek kupiłem używke bo nowego nie mogę dostać u siebie za 50 zł do końca tygodnia przyjdzie a do tego kupiłem pompkę długą i przewód

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#791 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Projektant konstrukcji budowlanych. Projekty, optymalizacja

Napisany 06 grudzień 2013 - 10:14

Hamulce w Ursusie C-360 Witam. Mam taki problem. Przypuszczam że w swoim C 360 mam zjechane szczeki hamulcowe. Hamowanie jest bardzo słabe, pompki wydają się w porządku nie ciekną układ jest odpowietrzony pedał nie jest miękki. Ciągnik już ma swoje lata (33) więc mogą to już być zurzyte szczęki. I teraz pytanie czy jak odkręce sruby mocujące pochwe do korpusu tak jak na zdjęciu

To wyciągne całą zwolnice z korpusu, jak na zdjęciu

Rozumiem że beben hamulcowy zdejme później, ale najważniejsze czy wyjdzie mi cała zwrotnica czy jest ona jeszcze jakoś zabezpieczona w korpusie skrzyni???

Zdjęcie 1 http://www.google.pl...ved=0CDUQ9QEwAA

Zdjęcie 2 http://www.google.pl...ved=0CDsQ9QEwAw

#792 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 06 grudzień 2013 - 10:28

Hamulce w Ursusie C-360 Zwolnicę musisz wyjąć razem z pochwą. Jeśli chcesz pochwę odkręcać od zwolnicy to zanim wszystko wyciągniesz z mosty popuść śruby.
Poza śrubami naokoło pochwy nic więcej nie trzyma tego w tylnym moście.
KPK Kumurun Team

#793 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 06 grudzień 2013 - 10:45

Hamulce w Ursusie C-360 To dobrze. Ale przy wymianie szczęk nie musze rokrecać pochwy od zwolnicy?? Wystarczy zdemontować to w całości.

#794 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 06 grudzień 2013 - 12:38

Hamulce w Ursusie C-360 Nie trzeba pochwy odkręcać jeśli chcesz tylko hamulce robić. A i taśmy ręcznego trzeba popuścić.
KPK Kumurun Team

#795 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 06 grudzień 2013 - 12:40

Hamulce w Ursusie C-360 o ile dobrze pamiętam to rozkręcasz pochwę od zwolnicy tylko po to by dostać sie do łożysk półosi i uszczelniacza. Tak że spokojnie jak wyjmiesz całe udko, zabezpieczenie bęben to masz szczęki. I UWAGA! jak montujesz nowe szczęki to mają lekko się poruszać (jeszcze przed założeniem sprężynki). Gdyby ciężko chodziły to szlifierka i założyć jeszcze raz.

#796 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 06 grudzień 2013 - 13:04

Hamulce w Ursusie C-360 Oki dzięki za informacje

#797 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 08 grudzień 2013 - 18:10

Hamulce w Ursusie C-360 a może ktoś mi podpowie co mojej c 360 boli od kad pamietam hamulca na lewe koło nie było wymieniłem cylinderek pompke płyn i nic wymieniać jeszcze ta z wyruwnywaczem ?

#798 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 18:14

Hamulce w Ursusie C-360 Jqak długo nie było na lewe koło to pewnie teraz sprawa wyrównywacza w długiej pompce

#799 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 11:01

Hamulce w Ursusie C-360 zamien przewody na dlugiej pompce, jesli bedzie hamowac tylko lewe, to wiesz ze pompka

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#800 Share lukaszdra

lukaszdra

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 17:02

Hamulce w Ursusie C-360 Witam
mam problem ponieważ miałem do wymiany bęben hamulcowy oraz cylinderek w c360 wymieniłem przy okazji uszczelniacze i mam problem ponieważ jak mam tęDodany obrazek
uszczelke i nie moge założyć pierścienia segera brakuje z 1mm co moge zrobic żeby to naprawić