Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w Ursusie C-360

1251 odpowiedzi na ten temat

#761 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 11:50

Hamulce w Ursusie C-360 Nowe szczęki nigdy nie mają takiego owalu jak bęben, daj się im dopasować.

Edytowany przez seweryn20, 15 listopad 2013 - 11:50.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w Ursusie C-360 Dzisiaj, 04:09
  •  

#762 Share cycepa

cycepa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:dużo tego ;)

Napisany 15 listopad 2013 - 19:21

Hamulce w Ursusie C-360 Do końca go składam i i po jeżdżę

#763 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się wszystkim co ruchome:)

Napisany 15 listopad 2013 - 21:58

Hamulce w Ursusie C-360 Gdyby czasem Ci się zczeły palić hamulce to nie jeździj dalej! Od nowa wymiana uszczelnień w cylinderkach

#764 Share cycepa

cycepa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 21:09

Hamulce w Ursusie C-360 pojechałem około 500 m i gorący jest bęben dotykam przez okienko od taśmy ręcznego\

#765 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3420 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 16:31

Hamulce w Ursusie C-360 panowie poleccie jakies dobre cylinderki, bo czeka mnie wymiana :(

Polska B

#766 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 17:22

Hamulce w Ursusie C-360 Już wspominałem w tym temacie - unikaj jak ognia cylinderków które na tłoczkach mają coś w rodzaju nawiniętej spręzyny. Po pierwszym mocniejszym hamowaniu zakleszczają się w cylinderku, i kaplica. Nie wiem co to za produkcja.
Spotkałem też cylinderki z odpowietrznikami pod złym kątem. Wkręcenie odpowietrznika było niemożliwe. Co do reszty porad - wszystko już jest w tym temacie.

#767 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 18 listopad 2013 - 17:56

Hamulce w Ursusie C-360 Nie wiem czy są jakieś polskie,ale jak robiliśmy hamulce w 60 na czeski częściach to później rozbieraliśmy dwa razy.Później zrobiliśmy na importowanych to są do dzisiaj.Ale nie polecam.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#768 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 19:41

Hamulce w Ursusie C-360 Panowie z tymi Cylinderkami to wielka nie wiadoma jest, z pompkami w sumie też. Ale wiele zależy też od ich montażu. A u Ciebie kolego wydaje mi się żebyś spróbował ręczny popuścił na taśmach do maximum wtedy bedziemy mogli wykluczyć taśmy. Co do hamulców hydraulicznych to pompka wyregulowana to podstawa, w innym przypadku będą się palić hamulce. A kolego opisz zachowywanie się pedałów na zimnym i po przejeździe. pozzdrawiam

#769 Share cycepa

cycepa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 20:13

Hamulce w Ursusie C-360

Panowie z tymi Cylinderkami to wielka nie wiadoma jest, z pompkami w sumie też. Ale wiele zależy też od ich montażu. A u Ciebie kolego wydaje mi się żebyś spróbował ręczny popuścił na taśmach do maximum wtedy bedziemy mogli wykluczyć taśmy. Co do hamulców hydraulicznych to pompka wyregulowana to podstawa, w innym przypadku będą się palić hamulce. A kolego opisz zachowywanie się pedałów na zimnym i po przejeździe. pozzdrawiam

wiele to nie mówi ale pedały są takie jak były z resztą nawet jak popuściłem całkiem odpowietrznik (czyli ciśnienie zeszło) jest tak samo a taśmy są całkiem popuszczone

#770 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 20:19

Hamulce w Ursusie C-360 no to jak cylinderki nie są rozpychane i taśma nie obciera to zostaje tylko płaszczyzna szczęki bęben. spróbuj przez te otwory koło cylinderków wepchać jakoś cylinderki (rozpieraki) jest tam cholernie ciasno ale spróbuj jakoś wepchać te rozpieraki do cylinderka przy wykręconym odpowietrzniku. jeśli jest tam luz między rozpierakiem a szczęka to znaczy ze szczęki masz kolego założone na chama (spręzyny nie dadza rady ich ściągnąć bo się blokuja na sworzniu). Ja bym tak spróbował, wiem jak tam jest ciasno ale spróbuj kolego. bo sdzkoda rozbierać jak by to o coś innego jeszcze chodziło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share dziobak

dziobak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 08:34

Hamulce w Ursusie C-360 Witam jak wyregolowac hamulce w60-tce bo mam taki objaw ze gdy nacisne lekko hamulec to juz lewe kolo zaczyna hamowac (prawie blokuje) a prawe nic dopiero jak nacise mocniej to 2 rowno hamuja. Dodam tylko ze jak ciagnikiem sie troszke pojezdz jakies 10 km to jest wszystko w poządku hamuja 2 kola przy lekkim naciscieciu na pedal a jak troche postoi i trzeba jechac to objaw tai ja opisalem wyzej.

Pompki maja jakies 2-3miesiace plynu nie ubywa.

#772 Share cycepa

cycepa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 20:11

Hamulce w Ursusie C-360

no to jak cylinderki nie są rozpychane i taśma nie obciera to zostaje tylko płaszczyzna szczęki bęben. spróbuj przez te otwory koło cylinderków wepchać jakoś cylinderki (rozpieraki) jest tam cholernie ciasno ale spróbuj jakoś wepchać te rozpieraki do cylinderka przy wykręconym odpowietrzniku. jeśli jest tam luz między rozpierakiem a szczęka to znaczy ze szczęki masz kolego założone na chama (spręzyny nie dadza rady ich ściągnąć bo się blokuja na sworzniu). Ja bym tak spróbował, wiem jak tam jest ciasno ale spróbuj kolego. bo sdzkoda rozbierać jak by to o coś innego jeszcze chodziło.

jeśli chodzi o rozpieraki to te bolczyki co wychodzą między cylinderka a szczęką ? i na jakim sworzniu się blokują ?

Edytowany przez cycepa, 19 listopad 2013 - 20:12.

#773 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 23:03

Hamulce w Ursusie C-360

Witam jak wyregolowac hamulce w60-tce bo mam taki objaw ze gdy nacisne lekko hamulec to juz lewe kolo zaczyna hamowac (prawie blokuje) a prawe nic dopiero jak nacise mocniej to 2 rowno hamuja. Dodam tylko ze jak ciagnikiem sie troszke pojezdz jakies 10 km to jest wszystko w poządku hamuja 2 kola przy lekkim naciscieciu na pedal a jak troche postoi i trzeba jechac to objaw tai ja opisalem wyzej.

Pompki maja jakies 2-3miesiace plynu nie ubywa.

Ponownie odpowietrz układ, powinno pomóc.
Może blokować się wyrównywacz ciśnienia w pompce dłuższej.

#774 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 22:00

Hamulce w Ursusie C-360 tak między szczęką a cylinderka tłoczkiem. jak nie podszlifowałeś szczęk w miejscu tzw zawiasów (sworznia na którym są umocowane.) szczęka wchodzi w takie jak by uszy z otworami i później wkłąda się przez te uszy i szczęke sworzeń i na nim podczas rozpierania szczęk, szczęka rusza się w tym uchu. (wybaczcie tak nie fachowe określenia, staram sie) jeśli szczęka bardzo ciasno wchodzi w to ucho to sprężynki nie zawsze są w stanie je ściągnąć do środka. W tym miejscu bym poszukał przyczyny również. pozdrawiam kolegów

#775 Share cycepa

cycepa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 19:50

Hamulce w Ursusie C-360 Wielkie dzięki tamto skończone teraz do wymiany pompka i przewód hamulcowy prawy

Edytowany przez KRISTOFORn, 04 grudzień 2013 - 17:31.
Cytowanie poprzedniego posta

#776 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 20:22

Hamulce w Ursusie C-360 Cycepa a co bolało Twoją maszynę? ja nie wiem czy jak bd miał z przodu most od stara 660 czy hamulce nie zrobię na przód tylko, przynajmniej rozbieranie łatwiejsze. Pozdrawiam

#777 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 21:30

Hamulce w Ursusie C-360 Tylko na przód?
Chyba żartujesz. Przemyśl to dobrze.

#778 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 22:06

Hamulce w Ursusie C-360 To jest w fazie rozmyśleń, więc nie żartuję. muszę dorwać czasu i zrobić tył ale przód też myślę zrobić. Narazie to ani tył ani przód nie hamuje :P jak kupie most to wtedy się ruszy z wszystkim

#779 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 22:09

Hamulce w Ursusie C-360 Zahamujesz przodem to tył cie wyminie ,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 22:22

Hamulce w Ursusie C-360 ale w transporcie ten ciągnik niewiele działa. Najwięcej to polu i trze ;) Ale tak macie rację panowie z tym. widziałem gdzieś na yt filmik jak ciągnik 4x4 jakiś tam około 160km zahamował i wyrwał cały przedni most i podwinęło go pod ciągnik :D Więc zrezygnuję z tego.