Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w Ursusie C-360

1255 odpowiedzi na ten temat

#741 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 14:54

Hamulce w Ursusie C-360 Obojętne czy zaczniesz od lewej czy od prawej pompki będzie dobrze. To są dwa osobne układy całkowicie od siebie oddzielone tłoczkiem wyrównywacza.
A odpowietrzanie.... nadepnij na pedał, popuść odpowietrznik, jak przestanie płynąć płyn zakręć, depnij kilka razy, znów naciśnij i odkręć odpowietrznik. tak do skutku obie strony. Tyle. Puszczaj zawsze na zakręconym odpowietrzniku.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w Ursusie C-360 Dzisiaj, 09:39
  •  

#742 Share cash8791

cash8791

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 15:13

Hamulce w Ursusie C-360 A moja rada jest taka ( ja tak bynajmniej robię i zawsze działa ) jeżeli chcesz je odpowietrzyć to tak:
* nalej cały zbiorniczek płynu i zakręć go.
* poluzuj odpowietrznik czy to w lewym czy w prawym kole jak chcesz .
* dopasuj odpowiedni wężyk do odpowietrznika ( tak abyś mógł go na niego założyć) i utnij go tak na długości około 15 cm
* w tak założony i ucięty wężyk dmuchnij powietrzem z kompresora (dwa jednosekundowe strzały) i poczekaj aż wyjdzie płyn do węzyka.
* zakręć odpowietrznik.
* odkręć zbiorniczek płynu i popompuj pedałem hamulca.

Jeżeli to nie pomogło to w momencie używania kompresora poluzuj (delikatnie) nakrętke zbiorniczka z płynem, a jeżeli jeszcze nie to gdy pojawi się płyn
w wężyku popompuj pedałem i dopiero wtedy zakęć odpowietrznik.

Mam nadzieję że zrozumiałeś.

#743 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 16:06

Hamulce w Ursusie C-360 Zalać zbiorniczek do pełna na odpowietrznik założyć wężyk 6 włożyć do butelki z płynem tak żeby był zanurzony w płynie popuścić odpowietrznik i naciskać pomału pedał hamulca i puszczać odczekując chwilę żeby pompa nabrała płynu ze zbiorniczka i dalej tak samo do momentu aż przestaną lecieć pęcherze powietrza i zakręcić odpowietrznik.Dolać płynu i na drugą stronę.Tak jak kolega @seweryn20 opisał też jest dobry sposób ale musisz delikatnie popuszczać żeby pompa na dożyła zaciągać płyn a przy moim sposobie płyn wraca z powrotem do układu jak pompa nie nadąża nabierać płynu ze zbiornika i się nie zapowietrza.

#744 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się wszystkim co ruchome:)

Napisany 01 listopad 2013 - 16:21

Hamulce w Ursusie C-360 No to kolego Seweryn ja robilem po zlozeniu tak:
-wlalem plyn do zbiorniczka odkrecam przewod lewego kola i sama pompke odpowietrzam zeby zaczela samym plynem pompowac
-z druga to samo robie
-pozniej bralem konce przewodow od cylinderkow odkrecilem i pompowalem pompkami az plyn pojaw sie najpierw w jednym koncu przewodu i pozniej drugim pedalem pompowalem az z drugiego konca bedzie wyrzucac plyn.
-dokrecam przewody do cylinderkow
-odkrecam odpowietrznik(luzuje go o kilka obrotow)
-pompuje az z odpowietrznika zacznie rzucac plynem
-na odpowietrznik nakladam wezyk przezroczysty i wkladam do buteleczki z plynem powyzej cylinderka a tak by wezyk poloczonny z odpowietrznikiem byl zanuzony koncem w buteleczce z plynem.
-pompuje az z wezyka nie beda sie pojawiac babelki powietrza i delikatnie przedmuch*je przez zbiorniczek kompresorem kilka razy. zakrecam odpowietrznik i pompuje az pedal bedzie stawial opor.
Tak robie z drugim kolem. Jezeli pedal nie staje sie twardszy to wtedy likwiduje luz przy pompce i to zazwyczaj pomaga bo wtedy nie cofnie do zbiorniczka plynu. Moæe cos w tym robie zle i dlatego te przygody z tymi hamulcami mam.

#745 Share assassin

assassin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 18:58

Hamulce w Ursusie C-360 witam mam pytanko co do odpowietrzania.
jak mam odpowietrzyć lewy hamulec jeżeli mam urwany odpowietrznik ? :(

#746 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 19:33

Hamulce w Ursusie C-360 Dobrym i szybkim sposobem na odpowietrzanie jest zaopatrzyć się w wysysarkę (może być duża strzykawka).
Wtedy na odkręconym odpowietrzniku wystarczy wyciągać płyn wysysarką bez żadnego pompowania.

Urwany odpowietrznik teoretycznie można wymienić,w praktyce wymienia się cały cylinderek.

Edytowany przez asharot, 01 listopad 2013 - 19:34.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#747 Share assassin

assassin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 20:11

Hamulce w Ursusie C-360 wymiana cylinderka czyli tak prosto nie będzie,tyle przegrać ;[

#748 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 22:21

Hamulce w Ursusie C-360 zależy jak masz urwany ten odpowietrznik? :) myślę że można by przez ten otwór mały coś po kombinować ;) spawnąć go do śtuby 8mm i wykręcić.

#749 Share assassin

assassin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 23:09

Hamulce w Ursusie C-360 urwany jest przy samym cylinderku ( może 1 mm wystaje ) ale dojście do spawania jest kiepskie.
chyba że wbiłby coś do odpowietrznika jakiś pręt albo śrubę i wykręcił ?

#750 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2428 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 01 listopad 2013 - 23:47

Hamulce w Ursusie C-360 W odpowietrzniku masz już otwór to problemu nie powinno być z wykręceniem. Do tego służą... no chyba wykrętaki się to zwie (ja przynajmniej tak na to mówię). Takie jakby śruby z lewym gwintem. Jak nie masz to popytaj znajomych. Ktoś powinien mieć.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 08:38

Hamulce w Ursusie C-360 Najlepiej to właśnie by było wbić ale śrubowkręt, albo wkrętak typu torx. bo zazwyczaj odpowietrzniki nie są mocno przykręcane ale może tak byc, że ciężko będzie to zrobić przy takim sposobie. Jak zależy Ci na cylinderku to rób to delikatnie by nie uszkodzić gwintu odpowietrznika. Co do spawania to lepiej nie, wczoraj chyba za bardzo rozmarzony byłem. Przecież ten płyn hamulcowy (przynajmniej DA1) pali się lepiej od ON i mogł byś narobić troszkę szkody gdyby tak zapaliło się to aż szkoda myśleć... Więc nie wolno spawać nic przy płynie za duże ryzyko. Wybaczcie za nie przemyślaną radę. Wkrętak i ogień lub jakieś szczypce zgrabne a solidne. Jak masz możliwość, a nie naruszysz gwintu i cylinderka to postukaj po tym odpowietrzniku przed wykręcaniem(wszystko boi się bicia ;) ).

#752 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 14:52

Hamulce w Ursusie C-360 mam jeszcze pytanie odnosnie plynow, jednak w 360 byl lany DA1 a teraz z braku wlany DOT4, czy cos sie moze stac, trzeba plukac uklad ?

Polska B

#753 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 22:30

Hamulce w Ursusie C-360 Płyn DOT miesza się z wszystkimi płynami hamulcowymi.

#754 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 09:29

Hamulce w Ursusie C-360 z tego co wyczytalem na roznych forach to te swa plyny sie nie mieszaja i po kilku dniach robi sie kisiel, z tad moje pytanie

Polska B

#755 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 13:45

Hamulce w Ursusie C-360 A z tego co ja wiem to właśnie się nie mieszają. Poza tym nie rozumiem sensu mieszania w 60-ce. Pół godzinki zajmie wymiana na nowy.
KPK Kumurun Team

#756 Share cycepa

cycepa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:dużo tego ;)

Napisany 14 listopad 2013 - 21:01

Hamulce w Ursusie C-360 Witam Panowie mam taki objaw a mianowicie mam (c 360 3p) jechałem z lasu z przyczepą i zaczęła mi się zwolnica grzać więc do roboty rozkręciłem zwolnice i okazało się jażmo luźne całe, ale jak już wszystko na wierzchu to do wymiany wszystko szczęki, sprężyny, cylinderki, bęben. Gdy wszystko poskładałem fajnie chodziło gdy zwolnica na wierzchu bęben obracał się lekko. Gdy zamontowałem do ciągnika zwolnice i odpowietrzyłem hamulce to bardzo ciężko się obraca i są momenty że ledwo co. I tak w kółko idzie lekko i nagle ciężko gdy przejdzie znowu lekko. Tak samo jest gdy spuściłem ciśnienie z cylinderka.
Miał ktoś coś takiego POMOCY !

#757 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 21:36

Hamulce w Ursusie C-360 a jak zamontowałes zwolnicę i jeszcze nie zalałeś płynem cylinderka to było ok?

#758 Share cycepa

cycepa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 11:05

Hamulce w Ursusie C-360 tak obracałem troszeczkę tarło delikatnie równomiernie

#759 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 15 listopad 2013 - 11:28

Hamulce w Ursusie C-360 Za grube szczęki, na to nic nie poradzisz. Muszą się dotrzeć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share cycepa

cycepa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 11:45

Hamulce w Ursusie C-360 Może być przypadek że coś jest niesymetryczne ?