Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w Ursusie C-360

1254 odpowiedzi na ten temat

#621 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 19:24

Hamulce w Ursusie C-360 Pompka blokuje powrót oleju do zbiorniczka. Hamulec się rozgrzewa, z nim płyn który puchnie hamując coraz bardziej koło.
Sprawdz luz pomiędzy trzpieniem idącym od pedału do tłoczka pompki i sama pompkę zanim do reszty załatwisz okładziny.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w Ursusie C-360 Dzisiaj, 05:40
  •  

#622 Share ursus20

ursus20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 20:54

Hamulce w Ursusie C-360 Witam.. jest problem....;/ a mianowicie dzisiaj robiłem hamulce w 360 wymieniłem obie pompki, nowe rurki do cylinderków, nowe cylinderki i nowe okładziny i po złożeniu i długim odpowietrzaniu prawa strona hamuje a lewa ani drgnie.... cały dzień się męczyłem i nie wiem co gra bo wszystko jest nowe....;/ a pedał hamulca jak się naciśnie jest twardy... proszę pomóżcie....

Z góry dziękuję...

#623 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 21:25

Hamulce w Ursusie C-360 Masz jeden pedał w c360 czy dwa oddzielne? jak 2 to pompuj tym co się rzekomo nie odpowietrzył, lub zrób prowizoryczną wysysarkę czyli duża strzykawka taka jak do nalewania oleju, załóż wężyk na odpowietrznik i na strzykawę, odkręć odpowietrznik i wyssij.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#624 Share ursus20

ursus20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 23:10

Hamulce w Ursusie C-360 Mam dwa pedały.. i osobno pompowałem.... i leci cały czas na odpowietrzeniu z jednego i drogiego płyn... oczywiście jak się odpowietrza...

#625 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 11:02

Hamulce w Ursusie C-360 Jak pompkę długą i krótką połączone rurką to przy odpowietrzaniu naciskaj dwa pedały.Masz powietrze w rurce łączącej pompki.A co do twardości pedału to głęboko wchodzi czy płytko.Jak dość głęboko to przypuszczam że masz założony łącznik od zaworu pneumatyki i on stawia si opór.

#626 Share ursus20

ursus20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 11:48

Hamulce w Ursusie C-360 Tak mam założony łącznik od pneumatyki bo jest potrzebny ..;) Co trochę targam przyczepy z ładunkiem a odczepiać mi się go nie chce za każdym razem..

#627 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 19:18

Hamulce w Ursusie C-360 Ale do odpowietrzenia najlepiej jak byś go odczepił.

#628 Share ursus20

ursus20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 20:38

Hamulce w Ursusie C-360 No tak do odpowietrzenia oczywiście że go odpiąłem...

#629 Share dudek102

dudek102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 06:19

Hamulce w Ursusie C-360 witam panowie
mam pytanko
przy remoncie zwolnic c-355 (lało sie z nich ) zrobiłem odrazu hamulce z prawej strony (przetoczony bęben wymienione okładziny itd) wcześniej koło hamowało teraz nie
odpowietrzone dobrze . dodam tak ze jak naciskam dwa pedały hamulca to łapie na jedno lewe koło i przy odpowietrzaniu płyn leci pięknie i szybko .
a ze strony prawej która nie hamuje płyn leci mozolnie ledwo co . dodam również ze pompka z prawej strony wpada bez oporu ale po odkręceniu wężyka płyn pompuje . oraz przy probie mocniejszego nacisku rozwala czujnik stopu wyłazi z niego wszystko jak by na jedna pompkę szło całe ciśnienie .

4 czujniki rozwaliłem już nie wiem czy inne kupić czy co .
dodam ze pompki chodziły przed remontem
czas się za robotę wziasc a ciągnik niesprawny
dzieki za odpowiedzi

#630 Share dudek102

dudek102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 11:02

Hamulce w Ursusie C-360

Normalna sprawa jak się pompę zmienia trzeba popychacz ustawić a nie pruć koparę na gościa w sklepie że nie dobre a się bierze za robotę jak nie wie się o co biega. :D

sorki ale jakie popychacze ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 12:50

Hamulce w Ursusie C-360 Pedał hamulca naciska tłoczek w pompce przez popychacz, trzeba ustawić go tak by był luz miedzy popychaczem a tłoczkiem, inaczej się nie cofa i nie nabiera płynu.

#632 Share dudek102

dudek102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 18:21

Hamulce w Ursusie C-360 ok dzieki sprawdze to . dzis byłem w polu i wychodzi na to ze cała siła hamowania idzie na jedna pompke i to na ta ktorej nie ruszałem ani pompki ani reszty układu bo hamuje ale jak by teraz tłoczek nie wracał bo na postoju kołem rusze bez problemu a w trakcie jazdy hamowania a w polu zas tak sie układ rozgrzał ze sie dymic z tamtej strony od recznego ale reczny nie trzyma bo pas luzny . a płyn musi pobieraz bo jak odkrece przewody od pompki i ruszam hamulcem to płyn leci .

Edytowany przez dudek102, 15 kwiecień 2013 - 18:23.

#633 Share dadicrazol

dadicrazol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 20:06

Hamulce w Ursusie C-360 Witam panowie ja mam taki problem z hamulcami w 355 otóż hamulce działały do pewnego dnia potem przestały działać. A wiec wymienione pompki nowe firmy słowackiej, natomiast wyrównywacz ciśnienia stary nigdzie nie leje. Pompki sprawdzone ciśnieniomierzem obydwie pompują ok. Jeden przewód wymieniony na nowy ten dłuższy, obydwa odpowietrzane. I teraz tak jak rozepne pedał hamulca nakładam na prawy odpowietrznik wężyk ładnie pompuje powietrze nie leci. natomiast nakładam na lewy i odpowietrznikiem leci bardzo mało dlatego nie jestem w stanie stwierdzić czy jest odpowietrzony i pedał nie twardnieje. Zastanawiam się co jest przyczyną czy to wyrównywacz ciśnienia czy co płynu nie ubywa więc cylinderki raczej ok. Czy możliwe jest to że okładziny są zdarte na maxa i nie wytwarza się to ciśnienie ale wydaje mi sie ze mimo wszystko płyn powinien lecieć odpowietrznikiem??? Czy da się zregenerować ten wyrównywacz??? I czy jest jakiś sposób na sprawdzenie go??? czy można go odwrócić o 180 z prawej pompki na lewą i zobaczyć czy nadał będzie tak samo???

#634 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 26 kwiecień 2013 - 19:08

Hamulce w Ursusie C-360 Witam.W lewym kole chamulec co chwile mi sie zapieka jadąc i kilka razy chamując na te koło to chamulec twardy się robi i po jakimś czasie kopci się z chamulca,jak odpowietrze to jest ok do kilkukrotnego chamowanie i to samo,wie ktoś o co chodzi wcześniej tego nie miałem.

#635 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 19:48

Hamulce w Ursusie C-360 Pewnie cylinderek się zaciera,trzeba ściągnąć zwolnice.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#636 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 20:07

Hamulce w Ursusie C-360 Pół roku temu był nowy zakładany także cieżka sprawa :huh:

#637 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 21:18

Hamulce w Ursusie C-360 Wygląda na to że pompa nie powrotu do zbiorniczka.

#638 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 17:50

Hamulce w Ursusie C-360 O jakiej pompie mówisz? masz na myśli pompkę hamulcową ?

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez KRISTOFORn, 01 czerwiec 2013 - 22:39.

#639 Share mario9987

mario9987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 19:31

Hamulce w Ursusie C-360 Ja mam to samo u siebie tylko że z prawej strony i nie mam pojęcia co dalej z tym zrobić. Gdy ciągnik postoi z dzień nie ruszany ta hamuje na to koło ale po paru razach hamulce są coraz słabsze mimo że pedał jest tak samo twardy, a po przejechaniu np. 3 km to zaczyna powoli się dymić z tej strony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 27 kwiecień 2013 - 21:26

Hamulce w Ursusie C-360 Cylinderek nie odbija, albo sprężyna pękła.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.