Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w Ursusie C-360

1254 odpowiedzi na ten temat

#601 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3428 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 10:07

Hamulce w Ursusie C-360 po rozlozeniu pompki jestem pewny na 99% ze bedzie sie lała, dlatego nie warto ich regenerowac

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w Ursusie C-360 Dzisiaj, 19:35
  •  

#602 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 10:22

Hamulce w Ursusie C-360 widać że mała pompa przepuszcza płyn i ta duża pewnie też wymień je i na pewno będzie dobrze mi jak poszła mała pompka miałem hamulec tylko na lewe koło i zrobiłem na jedną małą pompkę

#603 Share mateuszferguson

mateuszferguson

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 21:35

Hamulce w Ursusie C-360 Panowie to znowu ja :) najgorsze już za mną zostały założone nowe pompki ,ale znów problemik mam ;) odpowietrzałem z godz hamulce prawe koło elegancko odpowietrzone pedał trzyma i nie zanika(nie schodzi do podłogi) lewa już jest gorzej nie wiem czemu bawiłem się regulacją popychaczy te co są pod pedałami dało to że różnica w nacisku lewego od prawego pedała jest jakieś 5cm...a i lewe koło jest ciężej odpowietrzyć jak się zluzuje odpowietrznik potem trzeba dobrze nabić aby było jakieś hamowanie.Co robić w tym przypadku???Jest jakaś nieszczelność może??Bo chciałbym wyrównać tak aby lewe i prawe koło hamowało identycznie ale tak nie jest.Co robić??
Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

#604 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 22:13

Hamulce w Ursusie C-360 To żeby koła równo hamowały to jest odpowiedzialny regulator ciśnienia ale oba koła muszą być dobrze odpowietrzone.
Być może pomka jest wadliwa,pisałem o tym wcześniej że miałem taki przypadek ale zaraz mnie z krytykowano że nie umiem odpowietrzać.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#605 Share mateuszferguson

mateuszferguson

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 22:58

Hamulce w Ursusie C-360 Ale jest taki jeden myk :P jak nacisnę prawy pedał i docisnę lewy to one są w jednym położeniu :lol: lewy nie poleci dalej o te 5cm... lecz gdy puszczę prawy pedał to lewy poleci te 5cm dalej...i to mnie trochę bawi ale i denerwuje bo tak nie powinno być...jutro zobaczę czy będą wgl te hamulce....
Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

#606 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 23:04

Hamulce w Ursusie C-360 Hamulce odpowietrza się wciskając oba pedały na raz.Lewy pedał wciskając oddzielnie lewy zawsze lepiej w tym układzie działa lepiej od prawego.

#607 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 23:20

Hamulce w Ursusie C-360 dokładnie jak balcerek pisze hamulce odpowietrza trzymajac obie nogi na obu pedalach i pompujac na przemian jednym i drugim

#608 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 06:47

Hamulce w Ursusie C-360 Zaraz chyba się przewrócę ze śmiechu :(
Pierwszy raz słyszę żeby dwiema nogami naraz odpowietrzać hamulce.

#609 Share zulian

zulian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 09:25

Hamulce w Ursusie C-360 :lol: tak obiema nogami i do tego złap za hamulec ręczny też dwoma rękami i nim też pompuj, :lol: :lol:

Edytowany przez zulian, 13 marzec 2013 - 09:27.

#610 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 10:11

Hamulce w Ursusie C-360 Bolce które popychają tłoczek pompki ustaw oba równo z luzem do tłoczka około 2mm i zapomnij o nich. Nic prócz tego luzu na nich się nie ustawia. Jak będziesz to robił sprawdź dla pewności czy tłoczki cofają się do końca. Czasem bywa różnie, jak się nie cofa to możesz układu w ogóle nie odpowietrzyć. Odpowietrzaj po jednej pompce. Między nimi nie ma połączenia przynajmniej puki wyrównywacz ciśnienia jest szczelny. Puki nie odpowietrzysz hamulce nie będą równe. to raczej logiczne. Jeżeli z którąś pompka jest problem z odpowietrzeniem odkręć przewód i zobacz czy sama pompka tłoczy. Jeśli nie to rozbierz ją. Nie zdziwił bym się jak przeleżało z 10 lat w regale sklepu.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#611 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 12:45

Hamulce w Ursusie C-360

Zaraz chyba się przewrócę ze śmiechu :(
Pierwszy raz słyszę żeby dwiema nogami naraz odpowietrzać hamulce.

Nie wiem z czego masz beke. hamulce odpowietrza sie pompujac na przemian obydwoma pedałami . Pewnie naczytałes sie w instrukcji ze kazdy odzielnie. Kiedys dawno temu probowałem odpowietrzyc odzielnie kazdy hamulec i tylko prawy sie odpowietrzył a przy pompowaniu na przemian raz jedna raz drugą odpowietrzyły sie oba i chodza do dzis. Moze wrzuc cos od siebie jak cos potrafisz a nie tylko przepisywac z ksiazki

#612 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 12:58

Hamulce w Ursusie C-360 Jak by wszystko było ok to musi się odpowietrzyć pojedynczo każdą pompka po rozpięciu pedałów.
Tak że teorie pompowania na dwie nogi wyśmiał słusznie.
KPK Kumurun Team

#613 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 15:00

Hamulce w Ursusie C-360 to ciekawe czemu mam ostre hamulce na 2 koła do tej pory pompki sa dobre cylinderki tez myslcie troche szezej

#614 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 17:36

Hamulce w Ursusie C-360 Jak są dobre pompki to odpowietrza się pojedynczo każdą z nich jedną nogą,przeważnie prawą.
Cała procedura odpowietrzania trwa nie dłużej niż 10 minut .

#615 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 13 marzec 2013 - 17:36

Hamulce w Ursusie C-360 Jak odpowietrzymy dwa oddzielnie tez będą ostre :)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#616 Share heniek47150

heniek47150

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 21:46

Hamulce w Ursusie C-360 U mnie odpowietrzałem osobno a żeby równo hamowały od tego jest wyrównywacz i niema innej opcji przyczyn jest wiele jak np nieszczelny simering w moście (bemben w oleju) to częsta przypadłość albo cylinderek sie rozciekł współczuje tego rozbierania no ale na początek tylko proponuje latarke i zajżeć do komory hamulca

Edytowany przez heniek47150, 13 marzec 2013 - 21:47.

#617 Share mario9987

mario9987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 18:23

Hamulce w Ursusie C-360 Witam
Mam problem z hamulcem prawym a mianowicie ostatnio zaczął mi się palić więc odkręciłem odpowietrznik na cylinderku i hamulec odpuścił, po pewnym czasie znów mi się to przydarzyło lecz po wykonaniu takiej samej czynności jak za pierwszym razem zginął mi hamulec. Odpowietrzałem i leciał sam płyn bez powietrza. Pedał jest twardy a hamulec jest praktycznie znikomy, nawet gdy próbuję go wcisnąć na chama to nic nie daje. Czym to może być spowodowane?

#618 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 18:39

Hamulce w Ursusie C-360 Jak spaliłeś okładziny to co ma hamować.

#619 Share mario9987

mario9987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 18:49

Hamulce w Ursusie C-360 Znaczy się tylko jak zobaczyłem że się zaczęło grzać to się zatrzymałem, z tym hamulcem bywały wcześniej problemy z takimi samymi objawami tylko bez blokowania się szczęk.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#620 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 19:23