Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w Ursusie C-360

1255 odpowiedzi na ten temat

#581 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 19 luty 2013 - 11:22

Hamulce w Ursusie C-360 Ja w swoim 3P wywaliłem sprężynę od nożnych hamulców i w jej miejsce wstawiłem łańcuszek podłączony do uchwytu zaworu od ręcznego który sporo lżej chodzi. W efekcie cały czas działają mi pneumatyczne i hydrauliczne hamulce ale nożne działają ze 2 razy lżej niż w oryginale. Trzeba dodać ze jak się w ogóle odłączy zawór pneumatyczny i nie będzie się go długo używać to w środku tego zaworu w gumowym grzybku który jest stale dociśnięty robi się wgłębienie od tego docisku potem trzeba je zeszlifować na równo żeby znowu trzymał ciśnienie i gromadzi się woda przez którą koroduje sprężyna dociskająca grzybek i ciśnienie potem ucieka . U siebie mam na stałe podłączony zawór pneumatyczny już kilka lat działa bez naprawy. Jak zawór stale działa to wodę ciśnienie samo wyrzuci i grzybek tak szybko się nie zniszczy. U mnie wygląda to mniej więcej tak:

Załączone miniaturki

• DSC00357.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w Ursusie C-360 Dzisiaj, 00:18
  •  

#582 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2400 postów

Napisany 19 luty 2013 - 11:33

Hamulce w Ursusie C-360 W zaworze jest sprężyna ale nie wolno jej popuszczać bo ciśnienie samo by zawór otwierało.Zauważ jak masz włączoną sprężarkę to zawór pracuje lżej.Ja używam zaworu parę razy do roku ale jak nie mam przyczepy to wypinam bo w pracach polowych to noga od hamulców boli a tak leciutko dotykasz i hamuję.

#583 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 19 luty 2013 - 11:40

Hamulce w Ursusie C-360 No tak. Ale ja zmieniłem na nową bo całkiem zgniła (ta co dociska grzybek) tamta druga była ok. Lżej pracuje bo grzybek popycha ciśnienie. A 3P to stety niestety cały czas jest włączona spężarka na jedno dobrze na drugie żle

Edytowany przez t25aaa, 19 luty 2013 - 11:47.

#584 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2400 postów

Napisany 19 luty 2013 - 11:44

Hamulce w Ursusie C-360 Tu masz koło na sprzęgle do 3p i sprężarka nie musi chodzić cały czas.http://moto.allegro.pl/tarcza-przystawka-kolo-sprezarki-ursus-c-360-3p-i3040412961.html

Edytowany przez balcerek1, 19 luty 2013 - 11:45.

#585 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 19 luty 2013 - 11:59

Hamulce w Ursusie C-360 Ale fajne :) tylko trochę za drogie.. Spoko że można wyłączyć sprężarkę ale znowu wtedy w zaworze hamulcowym i w reduktorze od butli będzie się gromadzić woda wiec moim zdaniem chyba się nie opłaca bo sprężarka to raczej się nie psuje, zawór można naprawić a reduktor jest drogi. Jak sprężarka chodzi to wodę wypryskuje z powietrzem to niech już sobie chodzi. Ewentualnie można by ją było wyłączać przy pracy na dużych obrotach np w orce lub koszeniu itp

#586 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2400 postów

Napisany 19 luty 2013 - 12:35

Hamulce w Ursusie C-360 Reduktor 100 zł a sprężarka jak padnie koło 1000 zł ale jak raz na jakiś czas użyjesz sprężarki to się przewietrzy i nić się nie stanie a pół kucyka przybędzie na silniku.
Ja tam co jakiś czas załączę w swojej c 360 żeby polatała.

#587 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 19 luty 2013 - 17:31

Hamulce w Ursusie C-360 Sprężąrke prosto naprawić jak ma smarowanie non stop to jedynie pierscionki lub z góry głowica moze pojsc a to tanie. U mnie w 3P od nowosci chodziła z15 lat az do momentu gdy przewod od smarowania sie czyms zapchał i sie zatarła gdyby nie ten przewód spokojnie do dzis by smigała.

#588 Share tomi8317

tomi8317

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 25 luty 2013 - 17:55

Hamulce w Ursusie C-360 Koledzy co zrobić gdy kapie płyn z nowo przykręcona rurki hamulcowej która przykręcona jest do pompki hamulcowej w ursusie 360.

#589 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 25 luty 2013 - 17:58

Hamulce w Ursusie C-360 dokręcić!!!

#590 Share heniek47150

heniek47150

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 25 luty 2013 - 18:29

Hamulce w Ursusie C-360

Koledzy co zrobić gdy kapie płyn z nowo przykręcona rurki hamulcowej która przykręcona jest do pompki hamulcowej w ursusie 360.

jak przykręcasz ten przewód zawsze musisz go spasować z pompką lub cylinderkiem te gniazdo w nim jest wypukłe a przewód jest taki wygnieciony wystarczy że go źle przyłożysz i mocno dokręcisz i przewód musisz obciąć przy grzybku na prosto i na nowo go wyrobić ja osobiście mam do takich przewodów taką maszynke do wyprasowania.
Jak dokręciłeś go mocno i dalej cieknie no to żle ci zaskoczył spróbuj go wykręcić , rurke przyłożyć do końca w pompce , a później wkręcić nakrętke ja tak osobiście robiłem i jest git

Edytowany przez heniek47150, 25 luty 2013 - 19:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share mateuszferguson

mateuszferguson

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 16:48

Hamulce w Ursusie C-360 A ja panowie mam taki problem...Mam w 60tce założone coś nie tak skoro gubi ciśnienie w prawym kole..gdzie w lewym trzyma dobrze...otóż jest taka sytuacja że założona jest taka oto pompka hamulcowa długa jak ta http://www.sklep-gre...s_id/8437��jest też 2ga założona taka lecz jest wkręcony w nią "łącznik czujnika stop". I właśnie jest problem z utrzymaniem ciśnienia w obu kołach..dodam że w pierwszej pompce są wkręcone dwa przewody które idą w stronę obu kół....I moje pytanie jest takie co zrobić aby wyrównać ciśnienie w tym jakimś poplątanym układzie?? :lol: Czy jest potrzebne coś takiego http://www.sklep-gre...cts_id/20607��. A może ten układ jest połączony dobrze???. A i jeszcze jedno odpowietrzanie mało daje lewe koło hamuje tak aż gumę palić można a prawe trzeba pod pompować pedałem aby jakoś tam zahamowało. :mellow:DSC05156.JPG

Edytowany przez mateuszferguson, 09 marzec 2013 - 17:02.

Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

#592 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 17:47

Hamulce w Ursusie C-360 Prawdopodobnie jedna z pompek nawala. Cofa się hydrol do zbiorniczka.
Wyrównywacz z drugiego linku stosuje się gdy masz założone dwie krótkie pompki. U ciebie wyrównywacz jest w tej długiej.
Niezbyt szczęśliwy patent. Na twoim miejscy rozebrał bym pompki. Nawet najmniejsze zużycie może być powodem niesprawności.
KPK Kumurun Team

#593 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 09 marzec 2013 - 17:48

Hamulce w Ursusie C-360 pompki są dobrze, wymień pompkę od tej strony od której koło nie hamuje, a ta lewa pompka cała w płynie hamulcowym zalana

#594 Share mateuszferguson

mateuszferguson

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 17:52

Hamulce w Ursusie C-360 A twój patent to zrobić jak najlepiej?? :) Zastosować małe pompki i ten oto wyrównywacz z linku?? Poprostu napisz mi co byś zrobił aby to działało możesz mi to zdj w paincie wybazgrolić co byś zmienił w tym układzie :)
Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

#595 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 18:02

Hamulce w Ursusie C-360 pisalem kilka stron wczesniej jak i rowniez kolega @seweryn20, poprostu zmien pompke krotka, jesli jest zla i podlacz do niej oba przewody, wystarczy ze dolupisz trojnik

Polska B

#596 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 09 marzec 2013 - 18:13

Hamulce w Ursusie C-360 Dolej płynu i odpowietrz prawą stronę. Ja nie to musisz mieć nieszczelność... może cylinderek nie trzyma...
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#597 Share mateuszferguson

mateuszferguson

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 18:18

Hamulce w Ursusie C-360 Cylinderki były robione 2 lata temu bodajże...hamulce były i to dobre ale zrobiło się jakieś małe kuku i prawa hamuje tak że trzeba tam ze dwa razy pedałem grzebnąć aby hamowała a lewa naciśnie sie to tak hamuje jak zaraz po naprawie

#598 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 19:14

Hamulce w Ursusie C-360 Zamień przewody. jak razem ze zmianą przeniesie się niehamujące koło to masz winowajcę... pompka.
Jeśli nie korzystasz z hamulca na pojedyncze koła zostaw krótką pompkę i przez trójnik podłącz do niej oba hamulce prawy i lewy. Normalnie znalezienie usterki hamulców w tym ciągniku zajmuje mniej czasu niż ty poświęciłeś na pisanie.
KPK Kumurun Team

#599 Share heniek47150

heniek47150

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 22:16

Hamulce w Ursusie C-360 hamulce prawidłowo masz podłączone pompka długa czy dwie krótkie to niema znaczenia w c-355 miałem dwie krótkie plus dolny wyrównywacz tak samo działał jak ten co ty teraz masz w c-360 ostatnich wypustach montowali te typy co ty masz niby ulepszone to że musisz dwa razy naciś pedał to na 99% zapowietrzony układ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2400 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 09:03

Hamulce w Ursusie C-360 Zabrudzone dojście płynu hamulcowego do pompki lub pompa zabrudzona.Rozbierz pompkę wymyj dokładnie i sprawdź doprowadzenie płynu do pompki.