Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w Ursusie C-360

1255 odpowiedzi na ten temat

#461 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 12:22

Hamulce w Ursusie C-360 Przyjedź tutaj http://www.agros-tj.com.pl/ mamy te trójniki jedyne 12,50

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w Ursusie C-360 Dzisiaj, 04:38
  •  

#462 Share kraj1982

kraj1982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 20:07

Hamulce w Ursusie C-360 Dzięki, ale koszt dojazdu wielokrotnie przerósłby wartość tego trójnika. Jestem z okolic Tuszyna woj. łódzkie. Postaram się jeszcze gdzieś poszukać. Jesli ktoś ma jakiś namiar, to niech śmiało pisze. A jesli nic nie znajdę, to kupię jeszcze długą pompkę i będzie tak jak było.

#463 Share kraj1982

kraj1982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 10:16

Hamulce w Ursusie C-360 Witam ponownie. Miałem dzisiaj kupić jeszcze długa pompkę i wymieniać jak było, ale trzeba kosić trawę na sianokiszonkę, więc muszę się wstrzymać trochę z tym remontem. A jeśli muszę poczekać to może uda mi się dokupić ten trójnik. Dlatego mam pytanie do kolegi "seweryn20", ponieważ robił ten trik z jedną pompką hamulcową kilka razy. Jaki rozmiar otworów musi być w trójniku? Pytam bo znalazłem taką firmę : http://www.przewody-hamulcowe.pl/13-trojniki.
Mają wszystkie rodzaje jakie są używane na rynku. Tylko nie potrafię okreslić rozmiaru gwintu przewodów w ciągniku. Z góry dziekuję za pomoc.

#464 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 11:12

Hamulce w Ursusie C-360 Jeśli mnie pamięć nie myli to tam jest 10x1. Ale zmierzyć prosta sprawa. Po zewnętrznej zmierz zakówkę na przewodzie. To wymiar M. Potem sówniarką zmierz np. cztery zwoje gwintu po szczytach i podziel przez 4. Wyjdzie cio skok gwintu. Tyle. Mozliwe że się mylę i tam jest M12. Nie pamiętam musisz zmierzyć.

Edytowany przez seweryn20, 28 czerwiec 2012 - 11:22.

KPK Kumurun Team

#465 Share kraj1982

kraj1982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 11:39

Hamulce w Ursusie C-360 Ok. Rozumiem. Jak tylko to zrobię to dam znać.

#466 Share kraj1982

kraj1982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 13:53

Hamulce w Ursusie C-360 Zmierzyłem zgodnie ze wskazówkami i rozmiar jest następujący: M12x1. Znalazłem również firmę wysyłkową, która ma takie trójniki i zakuwa 15 cm przewodu na dowolne końcówki. Pytanie jest następujace: czy da się wykorzystać przewód idacy od krótkiej pompki do wyrównywacza w długiej czy właśnie ten trzeba zakuć na prosto? Czy przewody idace do kół nie popękają od wyginania?

#467 Share piotrek125125

piotrek125125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 17:15

Hamulce w Ursusie C-360 Witam

Proszę o pomoc. Mam problem z hamulcami w Ursusie C360 3p.
Remont układu hamulcowego zacząłem od wymienienia cylinderków i szczęk hamulcowych oraz przewodów i pompy hamulcowej.
Cały remont przebieg szybko i bez problemów. Hamulce zostały sprawdzone ze hamują zarówno prawe i lewe koło lecz jak później się okazało pojawił się problem mianowicie po przejechaniu 500 metrów bębny hamulcowe są gorące choć w jeździe nie używało się hamulca. Hamulec działa bez problemu zarówno lewy jak i prawy a hamulec ręczny jest luźny. Proszę o pomoc co zostało źle zrobione czy może istnieje jakaś możliwość ustawienia lub odpowietrzenia ponownego.

#468 Share bartek1992

bartek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Zainteresowania:ciągniki rolnicze

Napisany 27 lipiec 2012 - 19:44

Hamulce w Ursusie C-360 musisz odpowietrzyć cylinderki taka śrubka na 9 kluczyk
Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

#469 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 19:52

Hamulce w Ursusie C-360 Podnieś koła i zobacz czy się luźno kręcą,jeśli luźno to jeździć i się nie przejmować jeśli jest opór to albo taśma od ręcznego trzyma albo coś źle złożyłeś.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#470 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 lipiec 2012 - 21:38

Hamulce w Ursusie C-360 Tak jak pisze kolega @asharot, taśmy ręcznego hamulca są za mocno podciągnięte, w tych ciągnikach to jest nie wypał.
Trzeba podciągnąć tylko tyle, ażeby na zaciągniętym się nie "kulał".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share piotrek125125

piotrek125125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 21:52

Hamulce w Ursusie C-360 Taśmy od hamulca ręcznego są popuszczone i na pewno to nie jest przyczyna problemów
Jeśli podniosę ciągnik i zacznę kręcić ręcznie koło to czuć opór i ciężko się kręci a gdy zahamuję i puszczę hamulec to ciężko jest ruszyć kołem pomimo ze już nie trzymam nogi na hamulcu ale jak ruszę koło to później już można kręcić. Szczęki nie odbijają dobrze ale nie wiem czym jest to spowodowane, czy możliwe jest ze cylinderki są zapowietrzone pomimo tego ze pracują i hamują dobrze czy jakaś inna jest przyczyna.

#472 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 28 lipiec 2012 - 09:49

Hamulce w Ursusie C-360 Kolego bardzo mozliwe, jak wszystko dobrze poskladales tzn cylnderek szczeki i sprezyny to nie ma innej moliwosci musi dzialac, wez jeszcze raz odpowietrz dobrze uklad moze gdzies jeszcze pecherzyki powietrza sie tworza i glupieje cylinderek płyn duzo tanszy niz teraz znow rozbieranie. Powodzenia pozdrawiam

#473 Share ursusek3p

ursusek3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 04 sierpień 2012 - 20:52

Hamulce w Ursusie C-360 Witam . Chciałbym naprawić sb hamulce w ursusie c-360 3p ale mam zatarte pompki i o to pytanie czy da sie to naprawić ? Czy trzeba kupić nowe pompki ? Wołał bym to naprawić ale nie wiem jak . Pomóżcie !
z góry dzięki za odp . B)

#474 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 06:31

Hamulce w Ursusie C-360 lepiej kup nowe,
da sie naprawic ale beda lały

Polska B

#475 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 07:07

Hamulce w Ursusie C-360 Koniecznie Fragokov.

#476 Share ursusek3p

ursusek3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 10:25

Hamulce w Ursusie C-360 Kurcze szkoda no ale jak sie bedą lały to lepiej kupić nowe .
No to dzięki koledzy za pomoc ;)

asharot a ile te pompki o których mówisz będą kosztowały ?

A jeszcze jedno pytanie jeżeli 2 lata nie były używane cylinderki bo miałem hamulec reczny podłączony pod pedał i tak hamowałem to cylinderki bedą jeszcze dobre czy trzeba już je wymienić ? Kurde wolałbym od was usłyszeć że bedą dobre bo tyle rozbierania . :lol:

#477 Share ursusek3p

ursusek3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 16:01

Hamulce w Ursusie C-360 Kurde odp mi ktoś ?

#478 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 06 sierpień 2012 - 16:37

Hamulce w Ursusie C-360 Pompa hamulcowa długa czeska 72 zl pompka krótka czeska 46 zl cylinderek czeski 45 szczeki hamulcowe kpl 2x przeciwbieżna 2x współbieżna 115 bęben hamulcowy 140 (uszczelniacze , simeringi)
ja u siebie zakładałem pompki czeskie i cylinderki czeskie i szczeki uszczelniacze + bęben dałem do przetoczenia bo nie był styrany wszystko pięknie działa

Edytowany przez Scarface, 06 sierpień 2012 - 16:38.

#479 Share mar56cin

mar56cin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 17:29

Hamulce w Ursusie C-360

Kurcze szkoda no ale jak sie bedą lały to lepiej kupić nowe .

A jeszcze jedno pytanie jeżeli 2 lata nie były używane cylinderki bo miałem hamulec reczny podłączony pod pedał i tak hamowałem to cylinderki bedą jeszcze dobre czy trzeba już je wymienić ? Kurde wolałbym od was usłyszeć że bedą dobre bo tyle rozbierania . :lol:

Jezeli miałes układ z cilinderkami odłaczony, a wszystko było zalane w płynie to napewno bedzą działac, jezeli naraz hamowałes tasmami i szczekami, to napewno któres hamowało predzej i pewnie były to szczeki... odłacz reczny i podłacz wszystko tak jak powinno byc przy pedale hamulca... jezeli bedą działac(hamowac) to fajnie ale sprawdz czy nie bedzie ubywac płynu w zbiorniczku, jak bedzie to cylinderki do wymiany. oczywiscie jesli gdzies w złaczach przy pompie płyn nie ucieka.
pozdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 19:43

Hamulce w Ursusie C-360

Kurcze szkoda no ale jak sie bedą lały to lepiej kupić nowe .

Pompki Fragokov są jakieś 15zł droższe od powszechnie dostępnych.Nie mylić z czeską które się zacierają.
Oryginalna Fragokov ma mieć trwałe oznaczenie na odlewie.

Dodany obrazek