X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w Ursusie C-360

1255 odpowiedzi na ten temat

#441 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 06 czerwiec 2012 - 20:06

Hamulce w Ursusie C-360 Czy wymiana przewodu hamulcowego jest związana z ryzykiem urwania śruby od strony cylinderka? Czy wtedy pozostaje tylko zrzucenie zwolnicy? Rozumiem, że normalnie wymiana przewodu nie wymaga dostępu do środka pochwy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w Ursusie C-360 Dzisiaj, 11:06
  •  

#442 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 czerwiec 2012 - 20:33

Hamulce w Ursusie C-360 Ryzyko urwania śruby przy odkręcaniu zawsze istnieje, jednak przeważnie jak już, to prędzej przewód się ukręci, ale jak jest i tak do wymiany, to nie Masz czym się przejmować. W razie urwania śruby, to zwolnica na bok, bo cylinderka inaczej nie wymieni.

#443 Share piter1081

piter1081

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 11:29

Hamulce w Ursusie C-360 Mam problem z hamulcami w C-360. Pompki nie pompują ponieważ płyn wraca do zbiorniczka. Co może być przyczyną?

#444 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 12:30

Hamulce w Ursusie C-360 Wyrobiony uszczelniacz na tłoczku. Wciskając pedał tłoczek zamyka kanał zasilający w płyn i wytwarza ciśnienie. U ciebie pierwszy uszczelniacz jest zużyty i koło niego wraca płyn do zbiorniczka. Z racji ceny pompek nie warte regeneracji. Wymiana.
KPK Kumurun Team

#445 Share piter1081

piter1081

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 czerwiec 2012 - 19:47

Hamulce w Ursusie C-360 Pompka będzie działać jeśli będzie w niej tylko jeden tłoczek gumowy (ten z przodu) ?

#446 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 19 czerwiec 2012 - 11:54

Hamulce w Ursusie C-360 Jak nie zrobisz przy braku jednego z pompki się leje a drugiego nie robi ciśnienia. Płyn cofie do zbiorniczka.
KPK Kumurun Team

#447 Share kraj1982

kraj1982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 14:59

Hamulce w Ursusie C-360 Witam. Mam zamiar przerobić hamulec w C-360 tylko na krótką pompkę, ponieważ i tak nie używam rozpiętego, a hamuje mi nierówno. Czy ktoś mógłby "łopatologicznie" napisać co kupić i jak przerobić. Z góry dziekuję za pomoc.

#448 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 16:37

Hamulce w Ursusie C-360 trojnik
jedz gdzies dorobic, bo raczej takiego czegos nie dostaniesz

Polska B

#449 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 czerwiec 2012 - 16:47

Hamulce w Ursusie C-360 Trójnik nic mu nie da, za mała pompka hamulcowa by skutecznie hamowała ma dwa koła.
Pewnie ma 2 pompki hamulcowe i warto pamiętać, że w tej prawej jest wbudowany korektor siły hamowania.

W pierwszej kolejności odpowietrz układ następnie sprawdź działanie obu pompek a jak to nie będzie to ,to sprawdź okładziny hamulcowe. Mogą być zaolejone lub zdarte

#450 Share kraj1982

kraj1982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 17:09

Hamulce w Ursusie C-360 Może niedokładnie opisałem. Obie pompki są oryginalne z 85 r. i juz zaczynają wypuszczać płyn, przez co muszę dolewać. Dodatkowo lewe koło czasem po hamowaniu się blokuje, i muszę nacisnąć sam prawy pedał żeby pusciło. Dlatego postanowiłem zrobić remont i po przeczytaniu prawie wszystkich postów doszedłem do wniosku, że najlepiej zrobić tak jak pisze "seweryn20" i zrobić oba koła na jednej pompce. Nie uzywam rozpietego hamulca, wiec po co sobie komplikowac. Tym bardziej, ze podobno duzo lepiej sie hamuje. Dlatego prosze o porady co kupic i gdzie zalozyc. Jezeli chodzi o zaolejenie, to wczoraj podciagalem tasmy od recznego i wszystko jest suche. Jutro mam zamiar zakladac alternator, wiec bede w sklepie z czesciami i wszystko bym sobie kupil.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 czerwiec 2012 - 17:17

Hamulce w Ursusie C-360 Na Twoim miejscu wymienił bym obie pompki bo i tak są do wymiany z racji przecieków.
Co do taśm hamulcowych to słusznie zauważyłeś,że korzysta z nich hamulec ręczny tylko i wyłącznie i są na zewnętrznym obwodzie bębna.
Wewnątrz bębnów hamulcowych są szczęki z których korzysta układ hamulcowy nożny.

http://www.sklep-gre...roducts_id/8437
http://www.sklep-gre...roducts_id/8436
Razem z płynem hamulcowym zamkniesz się w 150 zł

Edytowany przez KRISTOFORn, 26 czerwiec 2012 - 17:22.

#452 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 17:38

Hamulce w Ursusie C-360 dorob ten trojnik i zostaw/wymien krotka pompke, bedzie lepiej niz na 2, wystarczy poczytac kilka stron wczesniej,
@KRISTOFORn a dalczeg omialaby nie dzialac na oba kola, przeciez w 4011 byla jedna i jakos dzialaly hamolce,

Polska B

#453 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 czerwiec 2012 - 17:45

Hamulce w Ursusie C-360 No tak, była jedna ale większa od tej co jest w C- 360

#454 Share kraj1982

kraj1982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 17:48

Hamulce w Ursusie C-360 Wiem, ze tasmy pracuja na wierzchu bebna a szczeki sa wewnatrz. Jesli w swietle latarki obudowa mostu z obu stron jest sucha tzn. ze nic nie jest zaolejone. Tym bardziej, ze kazde kolo osobno hamuje, problemy sa podczas naciskania obu pedalow. Ciagnik jest u nas od nowosci i ma dopiero 2 tysiace mtg. Nie jest uzywany ekstremalnie i wszystkie usterki sa na biezaco usuwane. Jesli chodzi o pompki to sie po prostu zuzyly,wiec nie chce zakladac dwoch tylko jedna, bo czego nie ma to sie nie psuje. Dzisiejsza jakosc czesci jest zenujaca, wiec nie chce po pol roku znowu wymieniac obu jak moj sasiad. Znajac zycie pewnie zaraz zacznie sie lac albo znow bedzie jedno hamowac a drugie nie. Dlatego wole jedna i ewentualnie wymienic jedna. Kupilem niedawno uszczelke pod kolektor ssacy i okazalo sie, ze otwory nie pasuja. Dlatego juz nie wierze w czesci oryginalne, czeskie czy inne. Ciagnik to ursus C 360 3P.

#455 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 czerwiec 2012 - 18:00

Hamulce w Ursusie C-360 Szukałeś porady to ją otrzymałeś
.Co zrobisz to już Twoja sprawa i jak chcesz mieniać na jedną to przerabiaj.

#456 Share kraj1982

kraj1982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 18:12

Hamulce w Ursusie C-360 Dlatego dziekuje za nie. Chodzi mi tylko o to, ze chcialbym jeszcze wiedziec jak to podlaczyc gdy juz skoluje trojnik. Moja kombinatoryka jest taka - z krotkiej pompki wychodzi jedna rurka. Do niej dokrecic wejscie trojnika. Na pozostale dwa otwory trojnika rurki idace do obu kol. Czy to bedzie poprawne rozwiazanie?

#457 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 czerwiec 2012 - 18:20

Hamulce w Ursusie C-360 Tak, to będzie dobre rozwiązanie, Kombinatoryka prawidłowa.
Powodzenia

#458 Share kraj1982

kraj1982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 18:27

Hamulce w Ursusie C-360 Jutro postaram sie wszystko zakupic i jak zrobie to napisze czy dziala. Oby dzialalo. Na razie dziekuje wszystkim za odp.

#459 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 22:01

Hamulce w Ursusie C-360 Pompka w 4011 jest idento jak krótka w 60-ce. Kup najzwyklejszy trujnik z gwintem 10x1,5 i kawałek przewodu miedzianego z zakutymi takimi samymi końcówkami.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share kraj1982

kraj1982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 11:25

Hamulce w Ursusie C-360 Witam. Byłem w sklepie i zonk. Kupiłem krótką pompke lecz niestety nigdzie nie mają trójnika o takim rozmiarze i skoku gwintu. W motoryzacyjnym są trójniki ale po zmierzeniu suwmiarką każdy ma 10 mm srednicy, a moje przewody mają ok.11-12 mm (zależy jak się mierzy). Gdyby ktoś dał namiar na jakiś sklep internetowy ewentualnie na model samochodu lub maszyny od których by pasował. Byłem w 3 sklepach rolniczych i wszędzie rozkładają ręce. Kawałka tej rurki też nikt nie chce zakuć. Może da się wykorzystać tą co teraz idzie od krótkiej pompki do tej dłuższej? Pomożecie?