Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w Ursusie C-360

1255 odpowiedzi na ten temat

#401 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 09 maj 2012 - 19:14

Hamulce w Ursusie C-360 Każdy robi tak jak chce,jeden mowi ze jedna pompla "Tak jedna pompka"!! drugi "Nie.dwie pompki"!! ja mam 3p, 2x 360 po dwie pompki i jakoś nie widzi mi się abym zmieniał na jedną.Jak ma sie dobre hamulce to po co kombinować? i bawić się w koszty,meczyć się z odpowietrzaniem.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w Ursusie C-360 Dzisiaj, 00:09
  •  

#402 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 09 maj 2012 - 19:15

Hamulce w Ursusie C-360 To że dwie ok. Ale między nimi ma być wyrównywacz ciśnienia.
KPK Kumurun Team

#403 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 09 maj 2012 - 19:44

Hamulce w Ursusie C-360 Wyrównacz musi byc.Bo bez tego to nie robota
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#404 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 09 maj 2012 - 19:52

Hamulce w Ursusie C-360 Każdy zrobi jak uważa jedni potrzebują hamować w polu na któreś z kół z osobna jedni wolą mieć jedną pompę wybór należy do użytkowników.

#405 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 09 maj 2012 - 19:59

Hamulce w Ursusie C-360 Nie chodzi o to jedna czy dwie. Ma być zrobione jak należy, zgodnie z obowiązującymi zasadami. Jedna na dwa koła lub dwie z wyrównywaczem. Tak ma wyglądać bezpieczny układ hamulcowy.
KPK Kumurun Team

#406 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 09 maj 2012 - 20:03

Hamulce w Ursusie C-360 Ale kolega uparty. Mój z takim układem przeszedł przegląd bez problemu, a z hamulcami nie miałem problemu od czasu jak są zrobione a są już ponad 10lat.

#407 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 09 maj 2012 - 20:16

Hamulce w Ursusie C-360 No uparty. Za dużo się najeździłem gratami i wiem jak czasami kończą się partyzantki. Nie chodzi o to że przy twojej modyfikacji coś się stanie ale o to że prawdopodobieństwo jest większe. Mniejsza z tym jako tako wiadomo o co chodzi.
Jakiś czas jeździłem zetorem 5340 w górach. Tam hamulce to porażka. Patent z 385. Tarcze rozpierające i dwie hamulcowe na każde koło. Po jakimś czasie zaczeło łapać koło. Lekkie dotknięcie powodowało całkowite blokowanie jenego z kół. Remont, na chwile spokój i znów to samo. Wiesz jak się jedzie z góry po kamieniach z 10-ma kubikami drzewa na przyczepie i przy próbie tylko przychamowania koło staje w miejscy? Masakra. Niemożliwie źle się jeździ jak masz świadomość że nie możesz polegać na hamulcach. Dla tego taki nacisk kłade na sprawne hamulce. To samo koszmarem była jazda z pełnym jednoosiowym rozrzotnikiem do gnoja. Na drodze to nie wiadomo było co będzie jak przyjdzie stanąć na światłach. A 4011 hamowanie to była majorka. To tyle ode mnie. Spadam do roboty.
KPK Kumurun Team

#408 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 maj 2012 - 20:29

Hamulce w Ursusie C-360 Co wam da wyrównywacz lub trójnik jeśli jeden bęben będzie zaolejony? To, że są jednakowe ciśnienia nie znaczy, że oba bębny będą hamować z tym samym momentem. A te czarne scenariusze o hamowaniu awaryjnym jednym kołem z zawrotnej prędkości 20 km/h...

#409 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 09 maj 2012 - 20:50

Hamulce w Ursusie C-360 w 4011 brakowało trzeciej ręki bo rozdzielacz był ze sprężyna w pozycji na dwa koła
jedna ręka kierownica druga podnośnik a rozdzielacz hamulca-- ?

#410 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 maj 2012 - 20:57

Hamulce w Ursusie C-360 W 40-tce jeśli przytrzymało się rozdzielacz w jedną stronę i w tym momencie nacisnęło hamulec, to można było puścić rękę a i tak trzymał na jedną stronę do momentu zwolnienia pedału.Także trzecia ręka nie była potrzebna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 10 maj 2012 - 07:19

Hamulce w Ursusie C-360 kiedys w programie o nazych panahc policjantach jeden goscio uparcie twierdzil ze hamowal awaryjnie, na co pan z drogowki probowal wytlumaczyc mu ze nie ma czegos takiego jak hamowanie awaryjne.
wiec tu takie male sprostowanie, hamowanie, bez awaryjne -_-
@Mariusz x chyba nigdy nie jezdziles 60 hamowana na jedno kolo, a u nas niestety juz kika lat sie jezdzi, naszczescie bez wiekszych przygod i bardziej po polu
podczep za ciagnik 6t i zahamuj, przy lekkim przodzie idzie na ta strone, na ktora hamuje

Polska B

#412 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 10 maj 2012 - 12:32

Hamulce w Ursusie C-360 To nawet samym ciągnikiem jak sie jedzie szybko i zahamuje to i tak znosi na strone która hamuje

#413 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 10 maj 2012 - 17:36

Hamulce w Ursusie C-360 Awaryjne miałem na myśli nieplanowane. Nie trzeba być geniuszem żeby z grubsza domyślić się o co chodzi. A policjantów zostaw w spokoju i tak opinia na temat ich inteligencji jest poważnie nadszarpnięta. Awaryjne chodzi o nie planowane, nie przewidziane często z maksymalną siłą bo.... wyskoczyło drzewo, piesek, stara baba albo spadł papieros pod fotel. Proste?
KPK Kumurun Team

#414 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 15 maj 2012 - 18:46

Hamulce w Ursusie C-360 Witam wie ktoś może dlaczego hamulce w moim C360 hamują bardzo słabo kiedyś było lepiej co może być przyczyną?

#415 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 15 maj 2012 - 18:52

Hamulce w Ursusie C-360 Najprawdopodobniej masz zapowietrzone.Musisz odpowietrzyć tam w zwolnicy jest taki odpowietrznik i na ciskasz mocno na pedał odkręcasz śrubkę (na 9 klucz) )zakręcasz puszczasz i tak do momentu aż wyjdzie sam płyn hamulcowy bez powietrza.Zrób tak na dwa koła.Druga sprawa może nie masz płynu hamulcowego zobacz i uzupełnij.Z resztą było już to pytanie mogłeś poczytać :)

#416 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 15 maj 2012 - 19:04

Hamulce w Ursusie C-360 właśnie dzisiaj płyn wlewałem i odpowietrzałem pierwsze co to robiłem a płyn szybko ubywał to niewiem chyba że jeszcze raz jutro spróbuje odpowietrzać jak coś pójdzie nie tak napisze POZDRAWIAM ^^

#417 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 16 maj 2012 - 07:47

Hamulce w Ursusie C-360 jesli przy zakreconym odpowietrzniku ubywal Ci plyn, to cylinderki do wymiany

Edytowany przez izydor6280, 16 maj 2012 - 07:48.

Polska B

#418 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 16 maj 2012 - 10:20

Hamulce w Ursusie C-360 A mi płyn ubywał bardzo szybko, pompki ani przewody nie pociły się, teraz rozebrałem do cylinderków i też są suche, nie wiem którędy ucieka.

#419 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 16 maj 2012 - 12:45

Hamulce w Ursusie C-360 A weż sprawdz może ten wężyk bo idzie od zbiorniczka na wyrównywacz bo on cos zdaje mi się ze jest nie pewny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 16 maj 2012 - 13:48

Hamulce w Ursusie C-360 Się okaże co będzie jak wszystko złoże do kupy, ten wężyk pójdzie nowy.