Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w Ursusie C-360

1255 odpowiedzi na ten temat

#381 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 06 maj 2012 - 10:29

Hamulce w Ursusie C-360 Z tym cofaniem to chodziło mi że się wjeżdża jedną stroną z przyczepką i po odchaczeniu jej nie było by możliwości swobodnego wyjazdu bez hamowania na jedno z kół. Bo przy cofaniu to nie bardzo wypada hamować na koła bo można by coś urwać chociażby zaczep. A o hamulce to mi bardziej chodzi o używanie ich w polu a dokładniej w uprawie, bo na asfalcie to nie polecam tego stosować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w Ursusie C-360 Dzisiaj, 05:37
  •  

#382 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 06 maj 2012 - 12:22

Hamulce w Ursusie C-360 i nikt nie mówił że się kręci ciagnikiem o 360 stopni tlyko delikatnie manewruje
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#383 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 06 maj 2012 - 12:26

Hamulce w Ursusie C-360 No właśnie @HondaMtx słusznie zwrócił uwagę, tu chodziło o hamowanie na jedno z kół w celach pomocniczych żeby sobie trochę ułatwić manewry (życie).

#384 Share tabaluga797

tabaluga797

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 06 maj 2012 - 16:29

Hamulce w Ursusie C-360 Witam jestem tu nowy. mam ciagnik c-355 i chciałbym odpowietrzyc hamulce ale nie mam odpowiedniego klucza do odpowietrzania. wiec moje pytanie brzmi . Mozna odpowietrzyc hamulec bez odpoiwietrznika??

#385 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 06 maj 2012 - 18:13

Hamulce w Ursusie C-360 W polu zamiast mordować jedn a ręką ręczny gaz kręcić kierownicą i trzymać hamulec to wole zagony dwa metry większe zrobić. Tak samo nie wyobrażam sobie jak można cofać hamując jednym kołem. Jazda z rozpietymi to samo. Trafi się awaryjnie hamować na drodze, depniesz na jeden i ciagnik na dachu. Wiem że niektórzy mają po 15 lat i nie gonią po drodze ale to zły nawyk. Ogólnie po coś to jest zrobione i na pewno zdarzaja się sytuacje gdy się przydaje ale na pewno nie jest to niezbędne. Mniejsza z tym jak ktoś nie korzysta z hamowania jednym kołem a chce mieć spokój z hamulcami to jedna pompka jest najlepszym wyjściem.
KPK Kumurun Team

#386 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 06 maj 2012 - 19:21

Hamulce w Ursusie C-360 jeżeli ktoś ma całkiem płasko to może to może jeździć na jednej pompce

ale wyobraź sobie na stoku jazdę z rozrzutnikiem dwuosiowym lub kosiarką bez możliwości rozpięcia hamulców i skorygowania toru jazdy

#387 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 06 maj 2012 - 19:29

Hamulce w Ursusie C-360 Beskidy. Płasko nie jest. Kosiłem nieużytki w górach 4011 . W życiu nie jechałem na hamulcu na jedno koło. Stoki takie i tak w jedną stronę się dało jeżdżić. Dla tego napisałem..... kto nie korzysta.
KPK Kumurun Team

#388 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 06 maj 2012 - 19:32

Hamulce w Ursusie C-360 Dziwi mnie to właśnie że jesteś z b-b

#389 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 06 maj 2012 - 19:46

Hamulce w Ursusie C-360 Nie rozumiem co cię dziwi.
KPK Kumurun Team

#390 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 06 maj 2012 - 20:14

Hamulce w Ursusie C-360 Panowie prawda jest taka, że jeśli ktoś pracuje ciagnikiem na prostych polach to jemu rozpinanie hamulców jest nie potrzebne i będzie innym tłumaczył, że to jest złe i nieodpowiedzialne tylko, że jeśli sam by wjechał w przechyłe pole na którym jedynym ratunkiem, żeby opanować tor jazdy jest hamulec to by inaczej wtedy mówił :) możecie mnie w tym momencie wysmiać ze mam 18 lat i co ja nie tu nie wygaduje ale taka jest prawda. Mam trochę doświadczenia w tym bo od kilku lat pracuje ciagnikami na górzystych terenach gdzie jedynym ratunkiem jest rozpięcie hamulca bądź 4x4 ale to już inna sprawa :)
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 06 maj 2012 - 21:19

Hamulce w Ursusie C-360 Nadal będe trwał przy tym aby wyposarzyć ciągnik w dwie pompki i wyregulować na popychaczach widełek aby równo koła łapały i to wszystko i hamulce są tak samo skuteczne jak na patencie z jedną pompą, mają taki sam moment tłoczenia także wychodzi na jedno, a do tego mamy opcję skręcania kół hamując na jedną z pomp. Prosty przykład to tak jakby kupować samochód bez klimatyzacji bo nie jest ona komuś potrzebna a cena auta jest taka sama a chyba lepiej jest mieć dodatkową opcję tak jak w tym przypadku z hamulcami po co rezygnować z czegoś lepszego i zamieniać to na gorsze. Ps. na drodze wystarczy spiąć pedały razem i już nic nam nie grozi jeśli podczas jazdy przypadkowo omsknie nam się noga.

#392 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 07 maj 2012 - 09:05

Hamulce w Ursusie C-360 Wy dalej swoje. Dwa razy napisałem... dla kogoś kto nie korzysta jedna pompka to dobra rozwiązanie. Prosty przykład to tak jak by kupić samochód z klimatyzacją i nigdy jej nie użyć. Niepotrzebna komplikacja. Ja osobiście w 4011 nie korzystałem, 330 zaś dużo. Wszytko zależy od potrzeby. To co napisałeś "moment tłoczenia" to nie jedno z dwoma a z jedną. Możesz nie czuć różnicy ale jest. To fizyka. W taki sam sposób podnosi się udżwig podnośnika. Dokładają siłownik wspomagający. To taki sam manewr jak odjęcie jednej pompki hamulcowej.

Edytowany przez seweryn20, 07 maj 2012 - 11:56.

KPK Kumurun Team

#393 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 07 maj 2012 - 11:35

Hamulce w Ursusie C-360 no chyba juz wszystko w temacie zostalo powiedziane, jesli komus potrzebme to niech jezdzi na 2 pompkach, a jesli nie ma takiej potrzeby to mam talie samo zdanie jak seweryn, jedna krotka

Witam jestem tu nowy. mam ciagnik c-355 i chciałbym odpowietrzyc hamulce ale nie mam odpowiedniego klucza do odpowietrzania. wiec moje pytanie brzmi . Mozna odpowietrzyc hamulec bez odpoiwietrznika??

nie mozna, kluczyk 9 jak dobrze pamietam, mozesz liczyc an to ze kiedys sie odpowietrza :D

Polska B

#394 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 09 maj 2012 - 12:45

Hamulce w Ursusie C-360

Wy dalej swoje. Dwa razy napisałem... dla kogoś kto nie korzysta jedna pompka to dobra rozwiązanie. Prosty przykład to tak jak by kupić samochód z klimatyzacją i nigdy jej nie użyć. Niepotrzebna komplikacja. Ja osobiście w 4011 nie korzystałem, 330 zaś dużo. Wszytko zależy od potrzeby. To co napisałeś "moment tłoczenia" to nie jedno z dwoma a z jedną. Możesz nie czuć różnicy ale jest. To fizyka. W taki sam sposób podnosi się udżwig podnośnika. Dokładają siłownik wspomagający. To taki sam manewr jak odjęcie jednej pompki hamulcowej.

Chciałbym jeszcze poruszyć dość ważną kwestię dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przybliżając chodzi mi o opcję z jedną pompą hamulcową, jest to dość ryzykowne wyjście które poleca nam kolega @Seweryn20, chodzi mi głównie o to że jadąc w dłuższą trasę np. ze zbożem z przyczepami nie daj Boże pójdzie nam pompa hamulcowa czyli poprostu nawali to nie wiem, czy jazda z przyczepami nawet z dobrymi hamulcami będzie dla nas bezpieczna lub chociaż gdybyśmy jechali samym ciągnikiem to w razie awari nie zostaje nam żaden hamulec poza ręcznym. Gdy zastosujemy moje rozwiązanie na dwie krótkie pompki to w razie awarii zawsze zostaje nam drugie koło, także chyba już nikt nie ma wątpliwości które rozwiązanie jest bezpieczniejsze i lepsze, nigdy nie wiadomo czy pompka się zepsuje czy nie. Ps. Nie podważam teori kolegi @Seweryna20, ale z uwagi na bezpieczeństwo wole mieć 2 pompki, a kto jak zrobi to już kolegów sprawa.

Edytowany przez ursus55, 09 maj 2012 - 13:18.

#395 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 09 maj 2012 - 14:10

Hamulce w Ursusie C-360 Kolega @ursus55 dobrze mówi.Mi kiedyś w transporcie wysiadła lewa pompka ale dobrze ze jest druga.Z resztą w transporcei z przyczepami to się chamuje przyczepą nie ciagnikiem
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#396 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 09 maj 2012 - 14:40

Hamulce w Ursusie C-360 No dokładnie przyczepu hamują ciągnik, ale jakby tak jechać z siewnikiem, albo jakimś agregatem to już by nas nie miało co przyhamować.

#397 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 09 maj 2012 - 16:52

Hamulce w Ursusie C-360 Chyba lepiej wozić zapasowe tylne koło bo większa jest szansa że przebijesz oponę niż wysiądzie pompka hamulcowa.
Przy takich prędkościach jakie są w C-360 to w razie awarii można bez hamulców do domu dojechać.
Rozwiązanie z dwiema pompkami bez regulatora to według mnie najgorsze jakie może być,już dużo lepsze jest z jedną pompką i trójnikiem.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#398 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 maj 2012 - 17:07

Hamulce w Ursusie C-360 Kiedyś 40-tki miały jedną pompkę i jakoś ludzie jeździli, a ciągniki trochę więcej jeździły w transporcie niż dzisiaj. Zresztą ja z hamulcami w 60-tce nie mam żadnych problemów.

#399 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 09 maj 2012 - 17:25

Hamulce w Ursusie C-360

Chyba lepiej wozić zapasowe tylne koło bo większa jest szansa że przebijesz oponę niż wysiądzie pompka hamulcowa.
Przy takich prędkościach jakie są w C-360 to w razie awarii można bez hamulców do domu dojechać.
Rozwiązanie z dwiema pompkami bez regulatora to według mnie najgorsze jakie może być,już dużo lepsze jest z jedną pompką i trójnikiem.

No rzeczywiście jeśli ktoś jeździ 60tką na pole przez drogę to się nie obawia jazdy bez hamulców w razie awarii pompki, ale ja mam do jednego 25km i muszę przejechać przez nie małe miasto i nie wyobrażam sobie jazdy przez zatłoczone miasto np. z pełnym opryskiwaczem redukując biegi przed każdymi światłami, także widzę że co niektórzy mają dość mało przejechanych km po asfalcie i jeżdżą tylko po podwórku i po polu że tak wypisują. Możliwe że awaria pompy to rzadkość ale jest to rzecz prawdziwa także trzeba się nad tym trochę zastanowić. I przy hamulcach przy pompkach nie ma regulatora tylko wyrównywacz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 09 maj 2012 - 18:56

Hamulce w Ursusie C-360 Człowieku bzdury piszesz i tyle. Ponad 20 law w 4011 i jeden raz pompkę wymieniałem!!! Tylko dla tego bo ciekła a nie przestała hamować. Zanim pompkę szlag trafi to albo się z niej leje albo opada pedał jak przytrzymasz dłużej. Jeżeli nie umiecie sprawdzić stanu w jakim macie hamulce to po co w ogóle się wypowiadaci na forym? Druga sprawa jeśli nawet masz dwie tak jak piszesz i dziwnym trafem nagle jedna przestanie działać a ty jadąc z maszyną na podnośniku musisz hamować awaryjnie. Powodzenia z hamulcem na jednym kole. Jak będziesz miał szczęście to zabijesz tylko siebie. Hamulce w ciągniku MUSZĄ równo hamować na oba koła. I tak jak piszes awaria pompki do takiego stopnia by całkowicie pozbawić się hamulcy to rzadkość i gdybanie że na jednej jest jakieś tam ryzyko to bzdura. Większe niebezpieczeństwo niesie twoja pewność że na obu układach na osobnej pompkach bez wyrównywacza masz oba koła hamujące równo. A jak coś się zmieni i nie zachamuje równo? Prawdopodobieństwo większe dwa razy bo i pompki dwie i zrobione sprzecznie z wszelkimi zasadami równego rozprowadzenia ciśnienia. Dodam jeszcze że nie bez powodu w KAŻDYM pojeździe jedna oś jest zasilana jedną sekcją tłoczącom pompy hamulcowej i nie spodkasz układu gdzie było by to rozdzielone a jeśli już nie to zawsze jest wyrównywacz ciśnienia. Ciekawe czemu?

Edytowany przez seweryn20, 09 maj 2012 - 19:00.

KPK Kumurun Team