Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w Ursusie C-360

1255 odpowiedzi na ten temat

#361 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 01 maj 2012 - 20:33

Hamulce w Ursusie C-360 O jakim rozdzielaczu mówisz kolego HondaMtx? czy chodzi ci jeszcze o ten jak miały 4011? Bo normalna C360 z tego co wiem to nie ma rozdzielacza tylko wyrównywacz jeśli już jest założony. Najlepiej zrobić hamulce tak jak pisałem parę postów wczesniej i spokój z hamulcami,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w Ursusie C-360 Dzisiaj, 23:01
  •  

#362 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 02 maj 2012 - 09:06

Hamulce w Ursusie C-360 dwi krotkie tez nie sa dobrym rozwiazaniem, na ktores kolo bedzie szlo wieksze cisnienie
najlepiej jak pisal @seweryn20, sam bym tak zrobil, ale niestety nie ta pompka padla

Polska B

#363 Share ursusek3p

ursusek3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 03 maj 2012 - 20:38

Hamulce w Ursusie C-360 A ch*j z tymi pompkami . wywaliłem je . Teraz sobie zrobiłem hamulce mechaniczne tak jak w c-330 i nie było dużo przerabiania i też koła sie blokują . Dobry pomysł bym z tymi hamclami nie potrzeba płynu i wgl .

#364 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 04 maj 2012 - 09:05

Hamulce w Ursusie C-360 No może i będzie szło większe ciśnienie na któreś koło ale nie aż takie żeby zaszkodziło cylinderkowi sam mam już tak dobre 15lat i nic się nie stało. A montując trójnik przy jednej pompie tracimy przywilej skręcania np. w polu w bronach skręcania prawie że w miejscu hamując na jedno koło, każdy rolnik wie że taka opcja jest przydatna.

#365 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 04 maj 2012 - 11:31

Hamulce w Ursusie C-360 a ztym skrecaniem juz kiedys pisalem, jesli ktos tak zawraca to oczywiscie, ale nie wszyscy tak robia
hamulce mechaniczne sa dobre. puki sa, z odswiadczenia wiem ze nie dzialaja dobrze dlugo, do jakiej 30 by nie podejsc hamulce sa slabe, nawet kilka miesiecy po remoncie,

Polska B

#366 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 04 maj 2012 - 20:37

Hamulce w Ursusie C-360 No tak kolego izydor6280 ale ja piszę o hamulcach na pompki i cylinderki a nie na cięgłach jak c330. Jak już wcześniej pisałem mam zamontowane 2 krótkie pompki gdzie każda idzie osobno do cylinderka. Hamulce żyleta.

#367 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 04 maj 2012 - 20:43

Hamulce w Ursusie C-360 Wypowiedz Izydora tyczy się wcześniejszej wypowiedzi ursusek3p. Jak założysz jedną pompkę na dwa koła hamulce sa jeszcze mocniejsze. Zmienia się stosunek powierzchni tłoczka pompki do tłoczków cylinderków na korzyść... Większy skok pedału, mniejsza siła nacisku.

Edytowany przez seweryn20, 04 maj 2012 - 20:45.

KPK Kumurun Team

#368 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 04 maj 2012 - 20:59

Hamulce w Ursusie C-360

dwi krotkie tez nie sa dobrym rozwiazaniem, na ktores kolo bedzie szlo wieksze cisnienie
najlepiej jak pisal @seweryn20, sam bym tak zrobil, ale niestety nie ta pompka padla

Dlaczego na jednym cylinderku będzie większe ciśnienie?

#369 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 04 maj 2012 - 21:23

Hamulce w Ursusie C-360

Wypowiedz Izydora tyczy się wcześniejszej wypowiedzi ursusek3p. Jak założysz jedną pompkę na dwa koła hamulce sa jeszcze mocniejsze. Zmienia się stosunek powierzchni tłoczka pompki do tłoczków cylinderków na korzyść... Większy skok pedału, mniejsza siła nacisku.

A widocznie nie zrozumiałem jego wypowiedźi. No może i racja że dzięki jednej pompie uzyskujemy lepsze ciśnienie, ale w polu z jedną pompką nie wymanewrujemy skręcając na jedno koło np. na olwandzie żeby w miejscu skręcić wciskając hamulec np. na prawe koło i gazem ręcznym trochę dodać mu mocy. Dlatego jestem zdania że dwie pompki są praktyczniejsze bo nie uwierzę że nigdy żaden z kolegów nie potrzebował skręcić sobie w miejscu gdzieś gdzie nie ma miejsca żeby normalnie wymanewrować.

#370 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 04 maj 2012 - 21:49

Hamulce w Ursusie C-360 moglem zacytowac luib dac nick, ale jakos nie chcialo mi sie,
a wracajac do tematu, jakos nigdy nie mialem okazji tak zakrecac

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 05 maj 2012 - 20:18

Hamulce w Ursusie C-360 jak można jeździć ciągnikiem w którym nie da się użyć hamulca na jedno koło
to po prostu czysta fikcja

#372 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 05 maj 2012 - 20:52

Hamulce w Ursusie C-360 Jeden w życiu nie rozpinał pedałów w swojej 6dziesiątce no chyba, że po to by wpaść na wuj się je rozpina, lecz i tak nie wpadł, a drugi rozpina odkąd ją ma i używa tego w polu.

#373 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 05 maj 2012 - 21:55

Hamulce w Ursusie C-360

jak można jeździć ciągnikiem w którym nie da się użyć hamulca na jedno koło
to po prostu czysta fikcja

Czyli kolega się ze mną zgadza? No inni koledzy piszą że nie mieli okazji używać hamulca na jedno koło no aż nie wierzę że nigdy by im się to nie przydało np. w jakiejś stodole wjeżdżając z jednej str. z np. przyczepką następnie odchaczając ją i teraz pojawia się manewr do tyłu aby wyjechać a tu przyczepka zawadza więc przydaje się hamowanie na któreś z kół żeby swobodnie wyjechać no chyba że jak jacyś amatorzy będą manewrować przez 10minut przód i ty. he he... Także powiedzcie koledzy gospodarze czy to nie jest przydatna rzecz?

#374 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 05 maj 2012 - 22:35

Hamulce w Ursusie C-360 przydatna, przydatna nawet po to bym szybko zawrócić na podwórku czy na drodze, ale jak widać nie każdemu to potrzebne, no i nie każdy wie po co to jest

#375 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 06 maj 2012 - 06:59

Hamulce w Ursusie C-360 Nie było potrzeby to się nie urzywało wszystko zależy od potrzeby. W 330 fajnie soę jeszcze skręcało na kole ale 60-ka na takie manewry to topór. Do manewrownia z przyczepką to się cofać trzeba nauszyć. Na drodze przynajmiej asfaltowej nie wolno korzystać z hamulca na jednym kole poza tym po co? Ciśnie będzie troche większe bo ubijasz płyn w jednej pompce a nie w dwóch. to jeden powód a drugi ciśnienie działa na dwa cylinderki a nie na jeden czyli na dwókrotnie większą powierzchnie. Czyli jak by uzyskujesz inne przełożenie hydrauliczne.

Edytowany przez seweryn20, 06 maj 2012 - 07:09.

KPK Kumurun Team

#376 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 06 maj 2012 - 08:01

Hamulce w Ursusie C-360 @ursus55 zgadzam się z Tobą z tym rozpinaniem pedałów :) w swojej c-360 zawsze mam rozpięte hamulce bo tak mi wygodniej manewrować w miękkiej glebie w polu czy cofając np.z wózkiem na podwórku :) ja jeszcze mam podwórko strasznie nie równe to bez pomagania sobie hamulcami by wiele nie zrobił :D
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#377 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 06 maj 2012 - 08:19

Hamulce w Ursusie C-360 Jakoś nie mogę sobie wyobrazić skręcania z przyczepą hamując jedno koło.
Przy odblokowanych hamulcach trzeba uważać na dyszel przyczepy aby nie zgiąć o oponę a co dopiero skręcając z przyczepą kręcąc się w kółko ciągnikiem.O chlapaczach gumowych już nie wspomnę.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#378 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 06 maj 2012 - 09:10

Hamulce w Ursusie C-360 i do tego jeszcze pelna :blink:
z przyczepa jednoosiowa cofanie to bajka,
piszecie ze nie mozecie sobie wyobrazic ja kmozna manewrowac bez hamolca, a ja sie zastanawiam jak ciasno musi byc ze potrzebujecie takieg omalego promienia skretu
jedni nie moga jezdzic bez blokowania kola, a inni sobie jakos radza i nie potrzebne jest takie udogodnienie

Polska B

#379 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 06 maj 2012 - 09:19

Hamulce w Ursusie C-360 jakoś nikt nie wspomniał o używaniu hamulca na nierównościach w polu często jest to jedyny sposób aby osiągnąć właściwy tor jazdy( oczywiście na jedno koło)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 06 maj 2012 - 10:21

Hamulce w Ursusie C-360 Witam co może być przyczyną słabych hamulców kiedyś miałem mocniejsze teraz cisne pedał do końca i hamuje ale słabiej

Edytowany przez MAT912, 06 maj 2012 - 10:32.