Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w Ursusie C-360

1254 odpowiedzi na ten temat

#301 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 grudzień 2011 - 15:06

Hamulce w Ursusie C-360 Możesz mieć zapowietrzony układ, jeśli nie daje się wcisnąć pedałów to raczej to nie jest wina pompek tylko zacina się zawór hamulcowy, ten pod kabiną z prawej strony, odłącz go od pedałów i wtedy będziesz widział co się dzieje, być może stary, zanieczyszczony płyn już jest. Pompki jak są do wymiany to zazwyczaj ciekną.

Edytowany przez MAT912, 08 grudzień 2011 - 15:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w Ursusie C-360 Dzisiaj, 01:13
  •  

#302 Share ursusek3p

ursusek3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 12:51

Hamulce w Ursusie C-360 Dzisiaj patrzyłem na te pompki i ten płyn jak kolega Mat912 pisał jest już stary i zrobił się z niego ser i pompki są nim zapchane i nie podawają płynu na rurki .Teraz pytanie :jak wyczyścić te pompki bez odkręcania ich bo zbiorniczek już wyczyściłem jak je wyczyścić ???.
Z góry dzięki za odpowiedzi .

#303 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2011 - 13:05

Hamulce w Ursusie C-360 Odkręć rurki od pompek zalej zbiorniczek nowym płynem i pompuj pedałami, może się przeczyści,potem wszystko pozakręcaj i trzeba odpowietrzyć.

#304 Share ursusek3p

ursusek3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 13:18

Hamulce w Ursusie C-360 W tym problem że już tak robiłem i nic tylko długa troszkę podaję ale prawie że nic ta krótka jest najbardziej zawalona może jeszcze jakieś pomysły jak to przeczyścić bez wykręcania pompek bo nie ma do nich zbytnio dojścia żeby je wykręcić .
Z góry dzięki za odpowiedzi.

#305 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2011 - 13:46

Hamulce w Ursusie C-360 Jak ich porozbierasz to potem mogą Ci ciec, może lepiej od razu zmienić na nowe. ;)

#306 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3424 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 15:33

Hamulce w Ursusie C-360 moze sprobuj przeplukac benzyna lub denaturatem

Polska B

#307 Share ursusek3p

ursusek3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 20:07

Hamulce w Ursusie C-360 Spróbuję jeszcze benzyną a jak nie da rady to kupuję nowe i będzie spokój z gównem .Dzięki za rady

#308 Share tropik250

tropik250

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 23:11

Hamulce w Ursusie C-360 a co może być, że odpowietrzam hamulce i prawy odpowietrzony, hamuje, a lewy nic. Zbiorniczek płynu już wypompowałem i nic nie daje. Co to może być? Wcześniej hamulce były jako takie. Przy remoncie wymieniliśmy w lewym kole jedną szczękę, bo się zapiekła i oba cylinderki dla pewności na nowe. nowe przewody a pompki stare. Jak odpowietrzam to oba pedałami na raz czy najpierw jeden potem drugi? Już tyle lat nie odpowietrzałem, ze zapomniałem jak to robić. oczywiście że pompować trzymać i odkręcić zaworek to wiem. tylko jak zrobić żeby teraz lewe koło odpowietrzyć, bo lewy pedał cały czas luźno chodzi, a prawy normalnie odpowietrzony?

Edytowany przez tropik250, 06 styczeń 2012 - 23:12.

#309 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 08:37

Hamulce w Ursusie C-360 Proponuje rozłączyć pedały i odpowietrzyć lewy pedał.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#310 Share tropik250

tropik250

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 10:33

Hamulce w Ursusie C-360 Ale to właśnie nic nie dale. Pedał nic sie nie napompowuje, odkręcę odpowietrznik oleju trochę wycieknie i dalej nic. Pedal cały czas luźny. Kupię nową lewą pompkę zobaczę czy pomoże

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 11:08

Hamulce w Ursusie C-360 Albo tłoczek wcisło i sprężyna nie wyciska go z powrotem lum masz za bardzo wykręcony bolec idący od pedału i naciska on na tłoczek. Zamkniety jest wtedy kanalik którym płun dostaje sie do pompki.
KPK Kumurun Team

#312 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 07 styczeń 2012 - 11:36

Hamulce w Ursusie C-360 odkreć lewy przewod przy pompce i ponaciskaj troche niech przeleci przez nią płyn bez obciążenia i znow przykręć przewod i odpowietrz powinno pomoc jak nie to pompka do wymiany

#313 Share tropik250

tropik250

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 12:12

Hamulce w Ursusie C-360 Scarface robiłem tak, ale to nic nie dało. Kupię nową pompkę i zobaczę. Jak odkręcę przewód to sika płynem, ale nie tak jak powinno. Więc nie będę się bawił tylko kupie nową. W tym tygodniu już nie, bo święta prawosławne i sklepy pozamykane w moim regionie. Odezwę sie jak wymienię pompkę ;)

#314 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 18:05

Hamulce w Ursusie C-360 Witajcie, muszę wymienić pompkę hamulcową w c 4011, na allegro oglądałem od 360 i są długie i krótkie. Które pasują do instalacji z przełącznikiem pod siedzeniem?

#315 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 styczeń 2012 - 19:23

Hamulce w Ursusie C-360 Krótką musisz założyć.

#316 Share hankarys

hankarys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 20:15

Hamulce w Ursusie C-360 Witam.Mam problem z hamulcami przy 60-tce a mianowicie w prawym kole został wymieniony cylinderek ,szczęki i pompka od tego koła i teraz po odpowietrzeniu hamulce się palą .Gdy upuszczę trochę płynu z pompki odkręcając czujnik hamulca znowu można z godzinę jechać po czym znów hamulec sam zaczyna hamować ,normalnie czary.Co może być powodem?

#317 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 22:38

Hamulce w Ursusie C-360 Prawdopodobnie bolec idący od pedała hamulca do tłoczka pompki naciska na niego i płyn nie ma powrotu do zbiorniczka. Nagrzewa sie i zaciska cylinderek. Wyreguluj to tak żeby między tym bolcem a tłoczkiem pompki były ze 2mm luzu.
KPK Kumurun Team

#318 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 14 styczeń 2012 - 14:53

Hamulce w Ursusie C-360 witam u mnie tez słabo działa lewy hamulec w 60-tce wymieniłem ten przewód miedziany odpowietrzyłem kilka razy i dalej trochę słabiej hamuje i płyn mi po troszkę ubywa może jest nieszczelne coś spróbuje to jakoś sprawdzić chyba ze to coś innego nie wiem ale sprawdzę pozdro

Edytowany przez milanreal1, 14 styczeń 2012 - 15:32.

#319 Share ROBERTD

ROBERTD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 20:20

Hamulce w Ursusie C-360 moje doświadczenia -
-uwaga na płyn hamulcowy. W układzie DA1(żółty) mozna dolać R3(zielony) ja dolałem DOT4(żółty) i spuchły gumy. Pompka staneła hamulce się paliły.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 14:58

Hamulce w Ursusie C-360

witam u mnie tez słabo działa lewy hamulec w 60-tce wymieniłem ten przewód miedziany odpowietrzyłem kilka razy i dalej trochę słabiej hamuje i płyn mi po troszkę ubywa może jest nieszczelne coś spróbuje to jakoś sprawdzić chyba ze to coś innego nie wiem ale sprawdzę pozdro

Może spróbuj podregulować na tym bolcu przy pompce co wciska tłoczek. No chyba że faktycznie gdzieś płyn ucieka
Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika