Polecane posty

ursusek3p    0

W tym problem że już tak robiłem i nic tylko długa troszkę podaję ale prawie że nic ta krótka jest najbardziej zawalona może jeszcze jakieś pomysły jak to przeczyścić bez wykręcania pompek bo nie ma do nich zbytnio dojścia żeby je wykręcić .

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak ich porozbierasz to potem mogą Ci ciec, może lepiej od razu zmienić na nowe. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

moze sprobuj przeplukac benzyna lub denaturatem


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek3p    0

Spróbuję jeszcze benzyną a jak nie da rady to kupuję nowe i będzie spokój z gównem .Dzięki za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropik250    0

a co może być, że odpowietrzam hamulce i prawy odpowietrzony, hamuje, a lewy nic. Zbiorniczek płynu już wypompowałem i nic nie daje. Co to może być? Wcześniej hamulce były jako takie. Przy remoncie wymieniliśmy w lewym kole jedną szczękę, bo się zapiekła i oba cylinderki dla pewności na nowe. nowe przewody a pompki stare. Jak odpowietrzam to oba pedałami na raz czy najpierw jeden potem drugi? Już tyle lat nie odpowietrzałem, ze zapomniałem jak to robić. oczywiście że pompować trzymać i odkręcić zaworek to wiem. tylko jak zrobić żeby teraz lewe koło odpowietrzyć, bo lewy pedał cały czas luźno chodzi, a prawy normalnie odpowietrzony?

Edytowano przez tropik250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropik250    0

Ale to właśnie nic nie dale. Pedał nic sie nie napompowuje, odkręcę odpowietrznik oleju trochę wycieknie i dalej nic. Pedal cały czas luźny. Kupię nową lewą pompkę zobaczę czy pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Albo tłoczek wcisło i sprężyna nie wyciska go z powrotem lum masz za bardzo wykręcony bolec idący od pedału i naciska on na tłoczek. Zamkniety jest wtedy kanalik którym płun dostaje sie do pompki.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarface    2

odkreć lewy przewod przy pompce i ponaciskaj troche niech przeleci przez nią płyn bez obciążenia i znow przykręć przewod i odpowietrz powinno pomoc jak nie to pompka do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropik250    0

Scarface robiłem tak, ale to nic nie dało. Kupię nową pompkę i zobaczę. Jak odkręcę przewód to sika płynem, ale nie tak jak powinno. Więc nie będę się bawił tylko kupie nową. W tym tygodniu już nie, bo święta prawosławne i sklepy pozamykane w moim regionie. Odezwę sie jak wymienię pompkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DK94    192

Witajcie, muszę wymienić pompkę hamulcową w c 4011, na allegro oglądałem od 360 i są długie i krótkie. Które pasują do instalacji z przełącznikiem pod siedzeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Krótką musisz założyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hankarys    0

Witam.Mam problem z hamulcami przy 60-tce a mianowicie w prawym kole został wymieniony cylinderek ,szczęki i pompka od tego koła i teraz po odpowietrzeniu hamulce się palą .Gdy upuszczę trochę płynu z pompki odkręcając czujnik hamulca znowu można z godzinę jechać po czym znów hamulec sam zaczyna hamować ,normalnie czary.Co może być powodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Prawdopodobnie bolec idący od pedała hamulca do tłoczka pompki naciska na niego i płyn nie ma powrotu do zbiorniczka. Nagrzewa sie i zaciska cylinderek. Wyreguluj to tak żeby między tym bolcem a tłoczkiem pompki były ze 2mm luzu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

witam u mnie tez słabo działa lewy hamulec w 60-tce wymieniłem ten przewód miedziany odpowietrzyłem kilka razy i dalej trochę słabiej hamuje i płyn mi po troszkę ubywa może jest nieszczelne coś spróbuje to jakoś sprawdzić chyba ze to coś innego nie wiem ale sprawdzę pozdro

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTD    0

moje doświadczenia -

-uwaga na płyn hamulcowy. W układzie DA1(żółty) mozna dolać R3(zielony) ja dolałem DOT4(żółty) i spuchły gumy. Pompka staneła hamulce się paliły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

witam u mnie tez słabo działa lewy hamulec w 60-tce wymieniłem ten przewód miedziany odpowietrzyłem kilka razy i dalej trochę słabiej hamuje i płyn mi po troszkę ubywa może jest nieszczelne coś spróbuje to jakoś sprawdzić chyba ze to coś innego nie wiem ale sprawdzę pozdro

 

Może spróbuj podregulować na tym bolcu przy pompce co wciska tłoczek. No chyba że faktycznie gdzieś płyn ucieka


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

No spróbuje tak jak mówisz Pablo16 a ten płyn to dolewam raz na jakis czas ale rzadko bardzo,dzieki za porady,pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad055    33

witam wszystkich czy da sie zamontować jakieś inne pompki niż orginalne tłoczki lepsze bo 2 lata i tłoczki do d*py przepuszczają płyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

da sie czeskie/Zetorowskie ale czy sa lepsze?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yasko1980    0

kolego po pierwsze odpowietrzasz najpierw najdluzszy przewod,o ile pamietam to lewy .Pozniej prawy .Hamulce musza byc rozspiete.Jak zakladales pompke to sa tam takie krucce w gumie.Ustawia sie je dokrecajac,badz odkrecajac.Luz ok.2 milimetry. Niezapomnij o dolaniu plynu.Najlepiej go wymien na nowy. w razie pytan pisz www.yasko1980@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam czy mogę wlać płyn hamulcowy do mojej c360 dot4 wcześniej był da1 i nie wiem czy właśnie można mieszać te płyny teraz jest pusto bo te rurki hamulcowe wymieniałem więc :blink: ???POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheSebek97    2

Miałem takie same problemy co wy opisujecie.Kiedyś miałem założoną pompe od autosana H9, 6 lat chodziło bez zażutów ale poszły uszczelniacze i nieszło dokupić. Więc postanowiliśmy z tatą żę zrobimy całe hamulce pompy zetorowskie, nowe przewody,cilinderki ,szczęki,itp. Złożyliśmy wszystko i nieidzie odpowietrzyć hamulcy, więc kupiliśmy nowe wkłady do pomp. Noi dzięki bogu udało sie odpowietrzyć i po czasie hamulce zaczeły się zakleszczać. Przez jakiś czas popuszczałem ciśnienie z hamulcy i giteś. Wkońcu popuściliśmy troche bolce tych popychaczy i tera hamulce działają. A tak od siebie do pompa od autosana jest świetna POLECAM,ale jest troche przerubek z jej zamocowaniem. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grubson124
      Witam mam taki problem gdyż w moim deutzu zaczęły łapać hamulce na przednim wale pedynm więc postanowiłem to rozebrać i naprawić i odkręciłem ten zasisk wyciągłem stare klocki a raczej kawelk blachy co po nich pozostało i jeden tłoczek cofkem ładnie a tego drugiego co jest do mostu przykręcony nie mogę próbuje na siłę breszka to aż się tarcz wygina a to ani mam się nie wsunie. Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ceston
      Witam mam nowe cylinderki tarcze i przewody. jak to prawidłowo odpowietrzyć? zdjąć ta gumkę z odpowietrznik a i go jeszcze zluzować? bo pompuje pompuje a efektu brak jak tylko zdejmę gumke
    • Przez ceston
      Jak w temacie macie jakiś sposób na to poza wymiana samego cylindra? początek gwintu jest uszkodzony reszta jest ok. jak to wkręcić. Swoją drogą brawo dla konstruktora za tak wlfantastyczne umieszczenie gwintu
    • Przez ursusikc330m
      Wymieniłem ostatnio cylinderek hamulcowy i bęben okładziny zostały stare bo nie były jeszcze mocno zużyte i jest teraz taki problem że po kilku krotnym odpowietrzeniu słabo hamuje
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie dotyczącej pompki hamulcowej . Leciała mi pompka hamulcowa stara i wymieniłem ją na nową (dostałem kiedyś taki leżak magazynowy) i widzę , że przepuszcza i tutaj moje pytanie ? Czy warto wymieniać same uszczelnienia czy może wymieniać od razu całą pompkę ? Pompka niby nowa , ale pewnie uszczelnienia szlag trafił  I najlepiej jakiej firmy kupić ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj