Polecane posty

marcin2525    0

Witam,Z powodu braku hamulca w lewym kole i braku poprawy po odpowitrzaniu,postanowiłem " odnowic " układ hamulcowy w moim 3P, wymieniłem pompki, wszystkie przewody, szczeki, cylinderki, bębny,,po złożeniu i odpowietrzeniu całego układy obydwa koła hamowały wszystko działało,potem ciagnik stał kilka dni w garazu, gdzie konczyłem go składac (maska, błotniki ,itd ),po całkowitym złozeniu wyjechałem z garazu i okazało sie że lewe koło nie hamuje, a lewy pedał po rozłonczeniu zapada sie do konca i wyrzuca płyn przez zbiorniczek, nawet po kilkukrotnym wcisnieciu pedał nie podnosi sie tylko cały czas wskakuje do konca natomiast prawy pedał działa ,płyn z cylinderków wylatuje czysty , bez powietrza z obydwóch kół,myslałem ze to nowa pompa jest padnieta ale po odłonczeniu jej od układy i zatkaniu otwory wylotowego podszas naciskania pedał cofał sie(i nie wyrzycał płynu przez zbiornik), ale po ponowny złączeniu pedał dalej sie zapadał,

 

Przeczytałem całe to forum ,stosowałem rozwiazania podawane przez was ,odpowietrzałem go bardzo długo przepusciłem kilkanascie zbiorników płunu hamulcowego (nowego, nie żadne "zlewki"),płyn za kazdym razem wylatywał z rurki czysty bez powietrza ,probował odpoiwtrzac " pod cisnieniem", czyli do pełnego zbioniczka szczelnie zamkinetego wdmuchiwałm delikatnie powietrze co powodowało że płyn szybciej przechodził przez cały układ ale mimi to z rurki wylatywał czysty płyn bez powietrza, a lewe koło dalej nie działło,

Widac jak cylinderk w lewym kole sie rozchodzi i szczeki dotykaja bebna, lecz nie hamują ,wyglada tak jakby cisnienie cieczy było słabe ale tylko na lewym kole,(pompki sa dobre, bębny są suche a hamulca brak,)

 

Próbowałem kilka razy gwałtownie hamowac , lewym ,prawym ,obydwoma pedałami, lew koło dalej nie hamuje,

 

Może ktos spotkał sie z takim problem i wie co jest grane bo juz trace cierpliwosc,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

z twojego opisu wynika ze jednak to wina pompki lewej,

sproboj jeszcze zamienic rurki przy prawej, te co leca na cylinderki, czyli lewy pedal hamuje prawe kolo i odwrotnie

zobacz czy objawy beda takie same


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Albo jednak wina pompki. Płyn cofie się do zbiorniczka z jakiegoś powodu. Odkręć zasilanie pompki w płyn i wciśnij pedał. Dobrze by było ją rozebrać.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2525    0

zapomniałem wspomniec ze to jest druga nowa pompa którą kupiłem podczas tych napraw, pierwsza wogole nie chciała bic, kupiłem druga która jak juz wspomniałem działała,lecz po kilku dniach przestała ,ale sprobuje odwrucic przewody jak napisał izydor6280, (moze mam pecha i dopiero trzecia pompka bedzie działac ),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2525    0

Witam

Po wielu godzinach odpowietrzania w koncu sie udało i obydwa hamulce działaja,na poczatku nic sie nie zmieniło ale kiedy odwruciłem przewody w pompie lewy hamulec zaczoł działac po zamaianie prawe koło dalej hamuje wiec pompki sa dobre, teraz lewy pedał hamuje prawe koło a prawy pedał hamuje lewe koło,hamulce działają wiec je tak zostawiam, :),,

izydor dzieki za wskazówke

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salussss    0

Witajcie mam problem w ursusie c 360 3p poniewaz jak wracam z pracy w polu i zaciagne reczny to na nastepny dzien jak chce jechac do pracy w polu to zgrzyta tak jakby chamowal reczny. A jak robie podorywke na 2 biegu jak zrobie pol pola to zaczyna sie kopcic z prawego kola co moze byc nie tak albo do wymiany.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodger    0

w mojej 60 jak naciskam sprzęgło to zaciąga się hamulec ręczny.probowałem pryskać wd 40 i olejem na ten sworzeń na którym siedzi pedał sprzęgła ale rezultat mizerny.jak sobie z tym poradzić?raz tak miałem po zakupie ciagnika ale wtedy pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

To i ja mam pytanie odnośnie hamulców. Czy wiecie co może być że w momencie gdy wciskam pedał hamulca bardzo mocno to światło stopu zaświeci się na sekundę dwie po czym pedał tak jakby wpadał nieco głębiej i stop gaśnie. Przy lekkim naciśnięci w ogóle światło stopu nie świeci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

moze zmiana czujnika pomoze

w mojej 60 jak naciskam sprzęgło to zaciąga się hamulec ręczny.probowałem pryskać wd 40 i olejem na ten sworzeń na którym siedzi pedał sprzęgła ale rezultat mizerny.jak sobie z tym poradzić?raz tak miałem po zakupie ciagnika ale wtedy pomogło

tam powinna byc smarowniczka, ale moze rozbierz to, wyczysc i nasmaruj


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Akurat mu zejdzie, u mnie było tak zapieczone że musiałem rozciąć ten pedał i kupić nowy. Gdyby się smarowało co jakiś czas to by nie było takiego problemu. W nowym jest tulejka plastykowa więc już się nie zapiecze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

To i ja mam pytanie odnośnie hamulców. Czy wiecie co może być że w momencie gdy wciskam pedał hamulca bardzo mocno to światło stopu zaświeci się na sekundę dwie po czym pedał tak jakby wpadał nieco głębiej i stop gaśnie. Przy lekkim naciśnięci w ogóle światło stopu nie świeci.

Pompa nie trzyma ciśnienia,albo wymiana albo regeneracja.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

W ogóle nie wiem co mi się dzieje, jeden hamulec jest super, hamuje, natomiast drugie koło nie. Dokładnie lewe koło nie chce mi hamować czyli to na którym jest czujnik. jak wezmę rozepnę hamulce i przejadę się trochę na wciśniętym lewym pedale czyli na tym które nie hamuje to później jak zepnę pedały i przyhamuję to łapią mi oba koła ale tylko jedno 2 zahamowania i później znowu lewe nie chce mi hamować. Czy to również może być wina pompy?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Włodek pompki masz do roboty i możliwe że siadł też wyrównywacz w długiej. Rozbierz i obejrzyj jak są zużyte. Jak mocno to nowe jak nie a nie chcesz wchodzić w koszty wymień uszczelnienia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

A gdzie dokładnie jest ten wyrównywacz? Orientujesz się może jakie są mniej więcej koszt pomp hamulcowych? Prawa pompka jest nowa tzn pompka tego koła które hamuje. Jak kupowałem ciągnik 6 lat temu to właśnie była wymieniana a lewa niestety jest stara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

prawa pompka jest z wyrownywaczem cisnienia


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Czyli co, ta nowa, prawa też może być walnięta czy może to ta lewa tylko szwankuje? Bo jeśli sytuacja jest taka jak opisywałem czyli jak trochę pojeżdżę na wciśniętym lewym pedale po czym je złącze to lewe koło raz czy 2 zahamuje czyli wydaje mi się że okładziny są w porządku bo gdyby były zdarte to by w ogóle nie hamował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

problem z hamulcem dopadł i mnie, przy remoncie kilka miesięcy temu wymieniłem pompki na 2x krótka, wszystkie nowe przewody, cylinderki i nowy płyn DOT3, nie wiem co się dzieje ale lewy nie działa prawie wogóle a prawy działa ok lecz co jakiś czas ginie, po nocy już jest ok działa jakiś czas i znowu ginie, co to może być? był odpowietrzany i dalej to samo, pompki i cylinderki firmy fragokov

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie będzie działało odpowiednio bez wyrównywacza. Kup sobie trujnik i kawałek przewodu, podłącz hamulce z jednej pompki jak w 4011 i powinno być dobrze.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam.mam taki problem. Odpowietrzałem hamulce w c 360. i wszystko jest ładnie pięknie z małym wyjątkiem. Na prawym kole wymieniałem kiedyś cylinderek i uszczelniacze półosi. Jak teraz mam spięte pedały to porę nogę i prawe koło staje w miejscu. Natomiast w lewym nie ma żadnej reakcji. Gdy pedały mam rozpięte to w prawym wystarczy że wcisnę pedał o 4 cm i koło się zatrzymuje, a w lewym wpada właściwie do końca, i pod koniec trochę czuć opór na pedale. Coś takie, jakby lewa pompka dawała za małe ciśnienie, żeby jakoś sensownie docisnąć szczęki. Ale jeśli rozepnę pedały i nacisnę dwa jednocześnie to na lewym jak i na prawym czuć opór po 4 cm, ale nadal hamuje tylko prawe koło. Lewy cylinderek się porusza, bo słuchać. Czy można jakoś podciągnąć lewy pedał żeby jakoś normalnie łapał? Bo myślę, że lewa strona nie jest zapowietrzona, bo w takim przypadku chyba ogóle by nie hamowały koła. Myślałem tez o zaolejeniu bębna, ale wtedy pedał by nie wpadał do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grubson124
      Witam mam taki problem gdyż w moim deutzu zaczęły łapać hamulce na przednim wale pedynm więc postanowiłem to rozebrać i naprawić i odkręciłem ten zasisk wyciągłem stare klocki a raczej kawelk blachy co po nich pozostało i jeden tłoczek cofkem ładnie a tego drugiego co jest do mostu przykręcony nie mogę próbuje na siłę breszka to aż się tarcz wygina a to ani mam się nie wsunie. Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ceston
      Witam mam nowe cylinderki tarcze i przewody. jak to prawidłowo odpowietrzyć? zdjąć ta gumkę z odpowietrznik a i go jeszcze zluzować? bo pompuje pompuje a efektu brak jak tylko zdejmę gumke
    • Przez ceston
      Jak w temacie macie jakiś sposób na to poza wymiana samego cylindra? początek gwintu jest uszkodzony reszta jest ok. jak to wkręcić. Swoją drogą brawo dla konstruktora za tak wlfantastyczne umieszczenie gwintu
    • Przez ursusikc330m
      Wymieniłem ostatnio cylinderek hamulcowy i bęben okładziny zostały stare bo nie były jeszcze mocno zużyte i jest teraz taki problem że po kilku krotnym odpowietrzeniu słabo hamuje
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie dotyczącej pompki hamulcowej . Leciała mi pompka hamulcowa stara i wymieniłem ją na nową (dostałem kiedyś taki leżak magazynowy) i widzę , że przepuszcza i tutaj moje pytanie ? Czy warto wymieniać same uszczelnienia czy może wymieniać od razu całą pompkę ? Pompka niby nowa , ale pewnie uszczelnienia szlag trafił  I najlepiej jakiej firmy kupić ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj