Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym obcinacie swoje owce

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 14 luty 2009 - 23:52

Czym obcinacie swoje owce Siemka wujek ma problem bo trzeba obciac owce a nie ma czym mianowicie posiada ruska maszynke ale noze sa do wymiany ale nigdzie nie moze dostac takich nozy :angry:
nie wiecie czasem gdzie moge takie dostac albo powiedzcie gdzie moge dostac jakas nowa maszynke i jaka najlepsza
pomozcie owce czekaja:P
i jak w temacie jakie wy posiadacie maszynki :)
-------------
Nikt mi nie pomorze ??

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czym obcinacie swoje owce Dzisiaj, 02:05
  •  

#2 Share Kanuni5125

Kanuni5125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 27 luty 2009 - 08:54

Czym obcinacie swoje owce Jak masz jakąś starą maszynkę to może poszukaj na giełdach noże do niej. A dużo owiec ma twój wujek? Jak co to pozostaje tylko ręczne strzyżenie. Ja swoje to ręczna obgalam :)
URSUS C - 328 POTĘGA MOCY
Nie ma że nie da rady, gaz do końca i musi iść !

#3 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 27 luty 2009 - 09:40

Czym obcinacie swoje owce Myślałem, że owce się strzyże :) . Zobacz na allegro

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Qtas

Qtas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 27 luty 2009 - 16:59

Czym obcinacie swoje owce W dawnych czasach, gdy hodowałem owce - strzygłem je radziecką maszynką. Kupiłem sobie wtedy na "Polagrze" w Poznaniu, noże i grzebienie od zachodnich maszynek. Pasowały. Myślę, więc, że możesz kupić ostrza od innych maszynek i powinny pasować, bo te rozmiary są chyba znormalizowane. Zobacz np. na www.hodowlany.pl Są tam telefony.
Zadzwoń do gościa, niech Ci poda wymiary tych noży, it.p. Poza tym, o ile pamiętam - ostrza do maszynek należy ostrzyć. Zawsze jak naostrzyłem w punkcie skupu wełny, to strzygły jak należy, a wystarczyła jedna brudna (np. zapiaszczona owca), aby ostrza już nie nadawały się do strzyżenia (bez powtórnego naostrzenia). Teraz już tego punktu skupu wełny nie ma i nie wiem, gdzie można by takie ostrza naostrzyć. Mam jeszcze tą maszynkę i komplet ostrz do niej - wszystko zakonserwowane w oleju. Za bardzo nie chcę się jej pozbywać, a poza tym mieszkam od ciebie daleko. Napisz na priva ile możesz za nią dać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 28 luty 2009 - 14:30

Czym obcinacie swoje owce Mój ojciec wozi do znajomego ostrzyc noże i jakoś strzyże ale chyba już zakończy hodowlę bo to nieopłacalne wełny nikt nie chce a baranów tez już nikt nie chce kupić

#6 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 22 maj 2009 - 10:09

Czym obcinacie swoje owce Ja też mam 2 owce i tylko nożyczkami strzygę ;) :) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Hrycu

Hrycu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 18:21

Czym obcinacie swoje owce Ja swoje strzygłem ręcznie do czasu, aż trafiła mi się właśnie ruska maszynka za 100 zł. Co do noży i grzebieni to pasują każde noże o 4 ostrzach i grzebienie które mają 13 zębów. Grzebienie jak i noże kupisz na allegro albo wejdź na tę stronę www.jaroszpol.pl i sobie u nich zamów. Kolega ma maszynkę firmy lister i nie ma porównania z ruską. Lister to sprzęt profesionalny .... Co do noży i grzebieni do ruskiej maszynki to polecam właśnie te listerowskie.

Pamiętaj, że jeśli nie masz wprawy w strzyżeniu i jedną owcę strzyżesz 15 minut to odczekaj chwilę przed strzyżeniem następnej. Gdy się grzebień i nożyki nagrzeją to nie chcą tak ciąć wełny.

Jak ktoś ma kilka owiec to nie opłaca się kupować maszynki, bo się ona nigdy nie odrobi

Edytowany przez Hrycu, 03 grudzień 2013 - 18:21.