Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zanikające półbiegi!!!

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kristoferson

kristoferson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 14 luty 2009 - 14:03

Zanikające półbiegi!!! Witam użytkowników MF595,mam taki problem-w zeszłym roku wymieniałem koła zębate pierwszego biegu i przy okazji wymieniłem tarczki wzmacniacza momentu i uszczelniacze wałka sprzęgłowego.Jakież było moje zdziwienie kiedy po rozgrzaniu się oleju półbiegi przestały działać i dzieje się tak za każdym razem kiedy olej się rozgrzeje,nadmienię że przedni napęd cały czas działa. No i po tym remoncie słychać jak by cichy pisk z okolicy skrzyni. Właśnie go rozebrałem i nie znajduję przyczyny tego zjawiska. Pomóżcie bo nie wiem już co robić!!!!!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zanikające półbiegi!!! Dzisiaj, 18:14
  •  

#2 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 14 luty 2009 - 15:45

Zanikające półbiegi!!! możliwe że te tarczki są podróbą a pod wpływem ciepła tracą swoje właściwości u kolegi w zetorze 9245 żółw był ale się ślizgał czyj akoś tak mechanik wymienił jakąś obręcz przynajmniej tak go zrozumiałem

#3 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 14 luty 2009 - 15:49

Zanikające półbiegi!!! Może mechanik źle coś złożył tym bardziej mówisz że słychać piski z okolicy skrzyni albo jak mówi kolega tarczki nie trzymają i się ślizgają ale jak są nowe razem z uszczelniaczami to nie powinny.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#4 Share kristoferson

kristoferson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 14 luty 2009 - 18:02

Zanikające półbiegi!!! Czy to możliwe żeby te problemy były z winy szajsowatych tarczek,no nie wiem. Co do mechanika-to go nie ma bo sam go naprawiam.Od 20 lat na moim podwórzu nie było mechanika,ale może pora go zaprosić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 14 luty 2009 - 19:49

Zanikające półbiegi!!! Nie wiem jak to jest w ciągnikach z tej serii ale np. w MF serii 30xx, 31xx oraz pochodnych zasilanie siłownika ściskającego tarcze w speedshift przechodzi przez tulejkę na której osadzony jest kosz i na której on się obraca. Połączenie pomiędzy koszem i tuleja jest uszczelnione przez dwa metalowe pierścienie (podobne do tych stosowanych np w motocyklach).
Czy sprawdzałeś w jakim stanie są wszystkie uszczelnienia w zasilaniu??? Sprawdzałeś te pierścienie??? Wymieniłeś uszczelnienia na siłowniku ściskającym tarcze???
Być może jest tak ze nowe tracze nie są dostatecznie mocno ściskane przez siłownik z powodu zbyt dużej utraty ciśnienia w obwodzie sprawdź to.

#6 Share kristoferson

kristoferson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 15 luty 2009 - 10:49

Zanikające półbiegi!!! Wymieniłem te pierścienie podczas wymiany tarczek,a i teraz też są dobre. Najgorsze jest to że nie widać przyczyny złego działania!!!

#7 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 15 luty 2009 - 12:30

Zanikające półbiegi!!! A ten "pisk" ustaje po jakimś czasie czy to jest cały czas? (może podczas przełanczania półbiegów chwile piszczy?)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share kristoferson

kristoferson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 15 luty 2009 - 21:43

Zanikające półbiegi!!! Jest przez cały czas, nawet na biegu jałowym!

Dodaj odpowiedź