Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Świece żarowe w C330 na przekaźniku

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
32 odpowiedzi na ten temat

#1 Andrzej10

Andrzej10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 14 luty 2009 - 12:36

Witam. Tak sobie pomyślałem że dobrym rozwiązaniem było by zrobić świece na przekaźnik tak jak jest w samochodach. Tylko teraz jak co i do czego podłączyć i jaki przekaźnik zastosować. Pozdrawiam
  • 0

#2 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • 12486372
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 14 luty 2009 - 20:15

Przekaźniki 2 np.561 ELMOT,ze 2 m kabla 6mm2 i popodłączać.Kolega @Elektrotechnik poda Ci schemat.
  • 0

#3 karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów
  • 4912375

Napisany 16 luty 2009 - 21:03

To zalezy jak chcesz stosowac ten przekaznik. Jezeli automatyczny jak w samochodach to chyba najszybszym i najtanszym bedzie zakup oryginalnego z samochodu.

Jezeli chcesz miec tylko bajer to w zaleznosci od poboru pradu nalezy zastosowac odpowiedni przekaznik.

NA tym forum jest pelno schematow podlaczen. Wpisz w szukajke przekaznik , lub halogeny i juz masz.
  • 0

#4 Andrzej10

Andrzej10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 17 luty 2009 - 10:25

Chodzi mi dokładnie taki jak jest w typowym samochodzie dizlu co po pewnym czasie sam wyłącza świece. Dlatego pytam o schemat tego właśnie przekaźnika. A z szukajki kozystałem ale odpowiedzi nie znalazłem. Pozdrawiam
  • 0

#5 Elektrotechnik

Elektrotechnik

"AGRO-SERWIS"

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2800 postów
  • 5010233
  • Zainteresowania:Elektronika

Napisany 17 luty 2009 - 11:55

A pytałeś wujka Google? On wie wszystko. :) A tak poważnie to jest dużo przekaźników czasowych zasilanych napięciem 12V. Ceny zaczynają się od 50 zł. Możesz też poszukać na szrocie przekaźnika od samochodu. Ja osobiście zrobiłbym to na prostym układzie czasowym 555 i przekaźnikach 541, wtedy koszt wszystkiego nie przekroczyłby 50 zł. Bo jeżeli nawet zastosowałbyś gotowy przekaźnik czasowy to i tak trzeba zastosować przekaźniki 541. Ale to już wymaga trochę wiedzy z elektroniki.
  • 0

"AGRO-SERWIS" Elektronika ciągników, maszyn rolniczych i samochodów.
Diagnostyka komputerowa elektroniki samochodów, ciągników i kombajnów: silników, skrzyń biegów, ABS, SRS, testerem Texa Navigator TXT.
Naprawy i modernizacje instalacji elektrycznych w ciągnikach i kombajnach.
Diagnostyka oscyloskopowa wszelkich układów impulsowych, czujników indukcyjnych i tachoprądniczek.
Szybka diagnostyka oscyloskopowa alternatorów bez demontażu z pojazdu, oraz pełna diagnostyka na stole probierczym.
Naprawa elektroniki sterującej migomatów, spawarek, prostowników, sterowników pomp CO, przerywaczy kierunkowskazów
oraz innych układów elektronicznych.
Profesjonalna regeneracja i sprzedaż alternatorów.
Zapraszam na PW, oraz do galerii http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/album/1612-rozne/

Kupię transformator separacyjny 300-400W.

Sprzedam http://olx.pl/oferta/mitsubishi-colt-cz3-1-1-CID5-ID6cdMw.html#ba41d70349

Kupię pług Lemken Opal 90, 2+1. Kontakt na PW.

#6 Andrzej10

Andrzej10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 17 luty 2009 - 16:27

Krotko i na temat. Kasa jest mi obojętna byle nie przekroczyć 500 zł. Ma to po prostu posłużyć trochę bym mógł spokojnie ciapka wykorzystywać nadal przez lata. Chcę teraz jak będzie zmiana kabiny porobić full wypasioną elektrykę w tym i te nieszczęsna żarowe co już długo nie działają. Tak z moich przemyśleń chciałem to podłączyć jak włączanie fabrycznie ale z sterowaniem czasowym (kontrolka by informowała o wystarczającym podgrzaniu). Jak by można było schemacik jakiś pod takie cuś co wymyśliłem był bym wdzięczny. Pozdrawiam

Błędy

Edytowany przez krolikNH, 28 luty 2009 - 23:41.

• 0

#7 Elektrotechnik

Elektrotechnik

"AGRO-SERWIS"

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2800 postów
  • 5010233

Napisany 17 luty 2009 - 19:01

Skoro tak to przyprowadź ciągnik do mnie, a za tą kasę po dwóch dniach odbierzesz ciągnik z taką elektryką, że sam się zdziwisz.
  • 0

Diagnostyka komputerowa elektroniki samochodów, ciągników i kombajnów: silników, skrzyń biegów, ABS, SRS, testerem Texa Navigator TXT.
Diagnostyka oscyloskopowa wszelkich układów impulsowych, czujników indukcyjnych i tachoprądniczek.
Szybka diagnostyka oscyloskopowa alternatorów bez demontażu z pojazdu, oraz pełna diagnostyka na stole probierczym.
Naprawa elektroniki sterującej migomatów, spawarek, prostowników, sterowników pomp CO, przerywaczy kierunkowskazów
Zapraszam na PW, oraz do galerii http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/album/1612-rozne/

Sprzedam http://olx.pl/oferta/mitsubishi-colt-cz3-1-1-CID5-ID6cdMw.html#ba41d70349

#8 zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 17 luty 2009 - 22:44

Część pieniędzy w słownik zainwestuj, oczy bolą od czytania.
  • 0

#9 Andrzej10

Andrzej10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 18 luty 2009 - 15:32

Jakoś sama przyjemność kładzenia kabelków jest najwarzniejsza, więc wolę sam. Pozdrawiam

P.S. W Mondeo robię kabelkologię stosowaną to i w ciapku dam radę.
  • 0

#10 Elektrotechnik

Elektrotechnik

"AGRO-SERWIS"

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2800 postów
  • 5010233

Napisany 19 luty 2009 - 10:46

Popieram kolegę. Nawet w temacie jest błąd.
  • 0

#11 c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • 10708594
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 19 luty 2009 - 20:57

Jedna świeca żarowa w C-330 ma o ile sie nie mylę 150 Wat, czyli dwie to jest 300 Wat :) Ja bym proponował jak chcesz mieć bajer to sobie zrób sobie tak jak ja mam w C-330 stacyjkę i przełącznik świateł od Ursusa 3512 lub MF 255 :) Zdjęcia są w mojej galerii Zapraszam :)
  • 0
:D

#12 karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów
  • 4912375

Napisany 20 luty 2009 - 08:38

300W przy napieciu 12V to jest az 25A. Nie wiem czy znajdziesz jakikolwiek przelacznik czy stacyjke , ktore bez najmniejszych problemow wytrzymaja takie prady.
  • 0

#13 Elektrotechnik

Elektrotechnik

"AGRO-SERWIS"

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2800 postów
  • 5010233

Napisany 20 luty 2009 - 09:04

Jedna świeca żarowa w C-330 ma o ile sie nie mylę 150 Wat, czyli dwie to jest 300 Wat :) Ja bym proponował jak chcesz mieć bajer to sobie zrób sobie tak jak ja mam w C-330 stacyjkę i przełącznik świateł od Ursusa 3512 lub MF 255 :) Zdjęcia są w mojej galerii Zapraszam :)

Mylisz się. Jedna świeca SM-8 ma 300W. Więc obie pobierają około 50A. Dlatego ja zawsze daję po jednym przekaźniku 541 na świecę.
  • 0

#14 c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • 10708594
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 20 luty 2009 - 16:55

Heh no może się mylę :) ale wątpię żeby ta stacyjka sie spaliła :)
  • 0
:D

#15 karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów
  • 4912375

Napisany 20 luty 2009 - 17:46

Wiekszosc standardowych wlacznikow na 12V zadko kiedy wytrzymuje wiecej jak 10A. Stycyjki rowniez do takich naleza. Specjalizowane wlaczniki do swiatel moga miec w porywach max 20A. To w autach ciezarowych, czy osobowych w ktorych pracuja w komfortowych warunkach . W traktorze 2x wieksze wibracje+ niejednokrotnie padajacy deszcz wprost na elektryke.

Oczywiscie mozna poszukac specjalizowanych wlacznikow na prazy rzedu 50-100A, ale zapewne bedzie to ze 4x drozsze jak zastosowanie na kazda swiece przekaznika 30A.
  • 0

#16 Andrzej10

Andrzej10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 20 luty 2009 - 23:29

Proszę bez OT. To część forum techniczna nie Hide Park (miejsce na bezcelowe gadki). Pozdrawiam

P.S. Tobie też by się przydał "zainwestuj"
  • 0

#17 gregc330

gregc330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 21 luty 2009 - 00:10

może wykorzystaj przekaźnik z VW GOLF2 od świec żarowych tam są 4 świeczki po 150W każda tyle że trzeba wykorzystywać czujnik temperatury wody gdż tam jak jest ciepły silnik nie grzeje świec.
  • 0

#18 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • 12486372
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 21 luty 2009 - 08:54

To chyba bez różnicy czy grzeje jak jest ciepły silnik czy nie grzeje a mi się nawet zdaje że lepiej.
  • 0

#19 Elektrotechnik

Elektrotechnik

"AGRO-SERWIS"

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2800 postów
  • 5010233

Napisany 21 luty 2009 - 10:40

To nie jest bez różnicy, bo po co czekać 30 sek. na rozgrzanie świec skoro silnik jest ciepły. Chyba, że świece załączane byłyby oddzielnym włącznikiem, a nie tym co jest w oryginale. Wtedy jak silnik jest ciepły po prostu nie włączałoby się świec. Ale psuje to całą ideę automatycznego włączania świec żarowych przy rozruchu zimą.
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#20 zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 luty 2009 - 12:20

Ne poprawiaj, bo błazenada wychodzi. W technice też trzeba wyrażać się poprawnie. Za czasów mojej edukacji mówiło się, kto kreskuje "uje," ten dostaje dwóje(obecnie jedynka).
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s